Hlavní menu

Slunce, léto a tradice: Oslavy a rituály z celého světa

Léto je období plné života, tepla a radosti. Slunce dosahuje svého vrcholuMessenger_creation_58a10c17-3dc9-4d12-8b05-6dd1c256cfc5, dny jsou nejdelší v roce a příroda září ve své plné kráse. Po celém světě lidé slaví tento čas rozmanitými tradicemi, rituály a svátky, které oslavují slunce, teplo a vše, co léto přináší. Pojďme se společně podívat na některé z nejzajímavějších letních oslav a zvyků, které nám nabízí světová kultura.

Japonsko: Tanabata
Tanabata, neboli "Festival hvězd", se v Japonsku slaví v červenci nebo srpnu, v závislosti na regionu. Tento festival je inspirován starou čínskou legendou o dvou hvězdách, Altairu a Veze, které jsou oddělené Mléčnou dráhou a mohou se setkat pouze jednou za rok. Lidé píší své přání na barevné papírky a věší je na bambusové větve, které pak vystavují doma nebo v chrámech. Tanabata je oslavou lásky a naděje, plná barevných dekorací a pouličních slavností.

Španělsko: La Tomatinaimage-133
V městečku Buñol ve Španělsku se každoročně v srpnu koná jeden z nejneobvyklejších festivalů na světě – La Tomatina. Tento rajčatový boj začal jako nevinná zábava v roce 1945 a postupně se proměnil v oficiální událost, která přitahuje tisíce lidí z celého světa. Účastníci po sobě házejí rajčaty v obrovské bitvě, která trvá asi hodinu. Po skončení boje následuje očista v místní řece a ulice jsou spláchnuty vodou. La Tomatina je nejen veselou a chaotickou oslavou léta, ale také příležitostí k uvolnění a zábavě.

Švédsko: MidsommarMessenger_creation_5dd92e37-6759-4d93-9c65-679bf79b44ec
Švédský Midsommar, neboli letní slunovrat, je jedním z nejdůležitějších svátků v zemi. Slaví se kolem 24. června, kdy je den nejdelší. Lidé tančí kolem ozdobené májky, zpívají tradiční písně a nosí květinové věnce. Hlavní částí oslav je společná hostina, kde nechybí nové brambory, sleď, jahody a samozřejmě švédská pálenka. Midsommar je časem radosti, přírody a rodiny, kdy si lidé užívají dlouhé letní dny a magickou atmosféru slunovratu.

Indie: Ratha Yatra
V indickém městě Puri se v červenci koná jeden z největších a nejbarevnějších festivalů – Ratha Yatra, neboli Festival vozů. Tento hinduistický Messenger_creation_80afd41e-b53f-4791-82a0-4b3c49109e7csvátek je zasvěcen bohu Jagannathovi, jeho bratrovi Balabhadrovi a sestře Subhadře. Obrovské zdobené vozy s těmito božstvy jsou taženy ulicemi města, za účasti tisíců věřících. Lidé věří, že účast na Ratha Yatra jim přinese požehnání a duchovní očistu. Festival je oslavou oddanosti, víry a bohaté indické kultury.

Brazílie: Festa Junina
Během června se v Brazílii slaví Festa Junina, tradiční svátek na počest svatých Jana, Petra a Antonína. Oslavy jsou plnMessenger_creation_65fedbcc-671e-4fb0-858e-b5c5c588427aé tance, hudby, ohňů a typických brazilských jídel. Lidé se oblékají do tradičních venkovských kostýmů, tančí quadrilhu a připravují typické pokrmy jako je canjica (kukuřičná kaše) a pamonha (kukuřičný koláč). Festa Junina je nejen oslavou svatých, ale také venkovského způsobu života a brazilské kultury.

Itálie: Ferragosto
V Itálii se 15. srpna slaví Ferragosto, státní svátek, který má své kořeny v římských dobách. Původně byl tento den zasvěcen bohu ohně a země, Vulcanovi. Dnes je Ferragosto dnem, kdy si Italové užívají dovolenou, setkávají se s rodinou a přáteli, pořádají pikniky a plážové oslavy. Mnoho lidí cestuje k moři nebo do hor, aby si užili volný čas. Večer často Messenger_creation_c66f7b16-9b24-4818-9e89-07da989046e3vrcholí ohňostroji a pouličními slavnostmi. Ferragosto je symbolem odpočinku a radosti z léta.

Indonésie: Galungan
Galungan je významný hinduistický svátek slavený na Bali, který se koná každých 210 dní podle balijského kalendáře Pawukon. Tento svátek oslavuje vítězství dharmy (řádu a ctnosti) nad adharma (chaosem a zlem). Během Galunganu jsou domy a chrámy ozdobeny vysokými bambusovými tyčemi nazývanými penjor, které jsou zdobeny plody, rýží a květinami. Messenger_creation_8498bba4-6aea-42c2-ab05-53e8d1544a7cRodiny navštěvují chrámy a obětují dary bohům a duchům předků. Svátek trvá deset dní a končí oslavou Kuningan, kdy duchové předků znovu stoupají do nebe.

Peru: Inti Raymi
Inti Raymi, neboli "Festival slunce", je starověký incký svátek, který se slaví 24. června v peruánském městě Cusco. Tento festival, který se koná v době zimního slunovratu na jižní polokouli, je poctou slunečnímu bohu Intimu, hlavnímu boMessenger_creation_3a3caf84-cf0a-49cc-a838-8291a1a0b81džstvu Inků. Oslavy zahrnují rekonstruované incké rituály, tanec, hudbu a průvody v tradičních kostýmech. Inti Raymi přitahuje tisíce turistů a je jednou z největších a nejvýznamnějších kulturních událostí v Peru.

Ať už jste na dovolené letos byli, nebo se na ni teprve chystáte, doufáme, že jste si tuhle Džoudyho "Cestu kolem světa za 8 minut"😁 užili a dozvěděli se něco nového! A jelikož z každé takové cesty je fajn dovézt si nějaký ten "suvenýr", u Džoudyho najdete i spoustu cizokrajných zajímavostí z výše uvedených zemí, podívejte se!

🎋☀️🎉


Autorka článku: Gabriela Vlčková

K vytvoření článku byly čerpány informace z volně dostupných zdrojů na internetu.

 

Letní lékárnička: Bylinky a přírodní léčiva, která vás zachrání 🌿


shutterstock_332440214Léto je časem radosti, dobrodružství a bohužel i drobných nepříjemností, které mohou znepříjemnit vaše letní radovánky. Abychom vám pomohli přečkat tyto drobné strasti, připravili jsme pro vás "drobný informativní průvodce", jaké bylinky a přírodní léčiva by neměla chybět ve vaší letní lékárničce. Takže si sedněte, relaxujte a připravte se na to, že se stanete letním bylinkovým expertem 🌿✨☀️

1. Bylinky proti klíšťatům a komárům

Kdo by se chtěl stát svačinou pro klíšťata nebo komáry, že? Zde jsou záchranáři přímo z přírody:

Levandule
Levandule není jen krásná na pohled, ale také skvěle odpuzuje komáry. Stačí smíchat několik kapek levandulového oleje s levandulekokosovým olejem a natřít si touto směsí kůži. Komáři se vám vyhnou obloukem a vy budete krásně vonět.

Citronová trávalemongras
Citronová tráva obsahuje citronelol, což je látka, kterou komáři naprosto nesnášejí. Připravte si jednoduchý sprej smícháním citronové trávy a vody. Tento sprej můžete používat jak na kůži, tak na oblečení.

Bazalka
Bazalka není jen skvělá do salátů, ale také odpuzuje komáry. Můžete si z ní připravit domácí repelent tak, že rozdrtíte čerstvé listy a natřete si jimi pokožku.

Tea Tree Oil
Tea tree olej je známý svými antiseptickými vlastnostmi a také odpuzuje klíšťata. Stačí několik kapek přidat do vody a použít jako sprej na oblečení a kůži.

2. Přírodní pomocníci na žaludek po grilovačce

Kdo by odolal lahodné grilované večeři? Ale co když vás žaludek začne zlobit? Tady jsou dvě bylinky, které vám pomohou.

mátaMáta peprná
Máta peprná je známá svými uklidňujícími účinky na trávicí trakt. Uvařte si mátový čaj: Zalijte lžičku sušených mátových listů vroucí vodou, nechte louhovat 10 minut a pak si ho pomalu vychutnejte. Vaše bříško vám poděkuje.

Zázvorzázvor
Zázvor je skvělý proti nevolnosti a nadýmání. Připravte si zázvorový čaj: Nakrájejte pár plátků čerstvého zázvoru, zalijte vroucí vodou a nechte 5-10 minut louhovat. Můžete přidat trochu medu na oslazení.

3. Ochrana před sluncem a pomoc při spáleninách

Slunce je skvělé, dokud se nespálíte. Co dělat, když k tomu dojde?

Aloe vera
Aloe vera je klasika mezi pomocníky na spálenou kůži. Rozřízněte list aloe vera a naneste gel přímo na spálenou pokožku. Tento přírodní zázrak shutterstock_242698879zklidní a ochladí vaši kůži.

Heřmánek
Heřmánek má protizánětlivé vlastnosti a je skvělý na spáleniny od slunce. Připravte si heřmánkový čaj, nechte ho vychladnout a poté ho použijte jako obklad na postižená místa.

Jablečný ocet
Jablečný ocet je skvělý na zklidnění spálené pokožky. Smíchejte ho s vodou v poměru 1:1 a použijte jako obklad nebo přidejte do chladné koupele.

4. Úleva od bolesti a zánětů

Léto plné aktivit může přinést i drobná zranění a záněty. Co s tím?kurkuma2

Arnika
Arnika je skvělá na modřiny a otoky. Můžete si připravit obklad z arnikové tinktury: Smíchejte jednu část arnikové tinktury s třemi díly vody, namočte do směsi látku a přiložte na postižené místo.

Kurkuma
Kurkuma je známá svými protizánětlivými účinky. Smíchejte lžičku kurkumy s medem a troškou vody, abyste vytvořili pastu, kterou můžete nanést na drobné rány nebo záněty.

třezalkaTřezalka
Třezalkový olej je skvělý na hojení modřin a drobných poranění. Můžete ho aplikovat přímo na postižené místo. Dejte si ale pozor! Třezalka tečkovaná obsahuje sloučeniny, které mohou zvýšit citlivost pokožky na sluneční záření, proto se po ošetření pokožky třezalkou nesluňte a nevycházejte na přímé slunce!

5. Bylinky na osvěžení a povzbuzení

Léto může být vyčerpávající, zvlášť když teploty stoupají. Potřebujete trochu energie?rozmarýn

Rozmarýn
Rozmarýn je skvělý stimulant. Připravte si rozmarýnový čaj: Zalijte lžičku sušeného rozmarýnu vroucí vodou, nechte 10 minut louhovat a vychutnejte si osvěžující nápoj. Skvěle chutná vychlazený, s plátky pomeranče a trochou medu!

Mate
Mate je tradiční jihoamerický nápoj, který dodá energii. Pokud ještě neznáte tento nápoj, stojí za vyzkoušení. Mate můžete připravit stejně jako čaj a pít ho během dne pro povzbuzení.

Léto je časem na relaxaci a užívání si, a s těmito bylinkami a přírodními léčivy ve vaší lékárničce budete připraveni na různé druhy nepříjemných situací. Ať už se chystáte na dovolenou k moři, do hor nebo jen na zahradu, držíme palce, abyste zvládli léto v plné pohodě.

Krásné prázdniny vám přeje tým U Džoudyho ☀️


Autorka článku: Gabriela Vlčková

K vytvoření článku byly čerpány informace z volně dostupných zdrojů na internetu.

Odměna rodičům! ❤️
☀️💃🏻🍹 Prázdninová akce U Džoudyho! 🍹💃🏻☀️
 
Milí přátelé, fanoušci a sledující ❤️
 
Od pátku 28.6. se můžete v naší prodejně těšit na 15% slevu na celý nákup! 🤩 Stačí s sebou vzít vysvědčení své ratolesti 👧🏻👦🏼, ukázat jej při placení nákupu a sleva je vaše!
 
Neváhejte a přijďte se k nám odměnit! 😍
 
Těšíme se na vás 💖
Tým u Džoudyho
 
plakát větší

 

Energetické čištění krystalů: Jak a proč to dělat?

image(1)Krystaly jsou oblíbené nejen pro svou krásu, ale také pro své údajné energetické vlastnosti. Mnoho lidí věří, že krystaly mohou absorbovat, ukládat a vyzařovat energii, což je činí účinnými nástroji pro léčení, meditaci a zlepšování osobního prostoru. Aby krystaly mohly efektivně plnit své funkce, je důležité je pravidelně čistit od negativní energie, kterou mohou během svého používání nasbírat. Tento článek se zaměří na různé metody energetického čištění krystalů a vysvětlí, proč je tento proces důležitý.

Metody energetického čištění krystalů

Měsíční světloimage-70
Krystaly umístěte přes noc na místo, kde na ně bude svítit měsíční světlo, ideálně během úplňku, kdy je měsíční energie nejsilnější. Tato jemná a přirozená metoda vhodná pro všechny typy krystalů, zvláště např. pro ametyst, jaspis, růženín, chryzokol nebo sodalit.

Sluneční světlo
Krystaly nechte na několik hodin na přímém slunečním světle. Toto je rychlé a efektivní čištění, dávejte ale pozor na krystaly citlivé na světlo (např. ametyst), které mohou vyblednout. Sluneční světlo naopak svědčí např. hematitu, karneolu, citrínu, achátu, lapisu, tygřímu oku, křišťálu, onyxu nebo lávě.

Oplachování vodou
Krystaly opláchněte pod tekoucí vodou nebo je ponořte do misky s čistou vodou. Při oplachování si uvědomujte, jak negativní energie odplouvá z kamenů pryč. Tato metoda není vhodná pro všechny krystaly (např. selenit, který je rozpustný ve vodě).

Mořská sůl
Krystaly můžete ponořit do roztoku mořské soli a vody nebo je zasypat suchou mořskou solí na několik hodin až dní. Pamatujte, že sůl je sice silným čisticím prostředkem, ale může být příliš abrazivní pro některé jemné krystaly.

                               image-82image-139    image-68

Vykuřování
Pomocí vonné tyčinky nebo jiného vykuřovadla (např. šalvěje nebo palo santa) nechte kouř projít kolem krystalů. Toto je šetrná metoda vhodná pro všechny krystaly, vonný kouř pomáhá očistit jejich energetické pole.

Zvukimage-120
Použijte tibetské mísy, zvonečky nebo jiné zvukové nástroje k vytvoření zvukových vibrací kolem krystalů. Zvukové vlny pomáhají narušit a odstranit negativní energii. Bezpečné pro všeimage-154chny krystaly.

Meditace a vizualizace
Držte krystal v ruce, zavřete oči a vizualizujte, jak se negativní energie rozpouští a krystal se naplňuje čistou, bílou světelnou energií. Tato metoda je velmi osobní a duchovní, posiluje spojení mezi vámi a krystalem.

Kdy čistit krystaly?
Frekvence čištění závisí na tom, jak často a k čemu krystaly používáte. Pokud je používáte denně nebo při práci s energií (např. léčení), doporučuje se je čistit jednou týdně. Pro krystaly, které jsou více dekorativní, může být postačující měsíční čištění. Důležité je také čistit krystaly ihned po jejich pořízení, aby se odstranila veškerá energie, kterou mohly nasbírat během cesty k vám.

Energetické čištění krystalů je jednoduchý, ale účinný způsob, jak udržet jejich energetické pole čisté a aktivní. Pravidelným čištěním svých krystalů zajistíte, že budou i nadále sloužit svému účelu a přinášet vám radost a harmonii. Vyzkoušejte různé metody čištění a najděte tu, která vám nejlépe vyhovuje.

✨💎✨


Autorka článku: Gabriela Vlčková

K vytvoření článku byly čerpány informace z volně dostupných zdrojů na internetu.

Lapače snů: Magické talismany pro klidný spánek a krásné sny ✨

image-54Představte si, že usínáte obklopeni jemnými peříčky a třpytivými korálky, které vytvářejí nádhernou síť propletenou nad vaší postelí. Tato síť není jen krásná na pohled, ale má také magickou moc – dokáže zachytit špatné sny a propustit jen ty nejkrásnější. Vítejte ve světě lapačů snů, kde se magie a tradice setkávají, aby vám přinesly klidný a osvěžující spánek.

Lapače snů pocházejí z tradic severoamerických indiánů, zejména kmenů Ojibwa a Lakota. V jejich kultuře byly tyto krásné talismany, vyrobené z větviček, provázků, peří a korálků, zavěšeny nad lůžkem, aby chránily spící před nočními můrami. Podle legendy se špatné sny zachytí v síti lapače a rozpustí se v prvním paprsku ranního slunce. Naopak dobré sny sklouznou po peříčkách dolů a jemně vplují do mysli spícího.

Lapač snů slouží jako ochranný štít proti negativním energiím a nočním můrám. Poskytne vám klidný spánek a zaručí, že vaše sny budou plné krásy a inspirace. Zároveň jsou lapače krimage-78ásné a dodají vašemu domovu bohémský a mystický nádech. Zavěste je nad postel nebo v okně a nechte je stát se středobodem vašeho interiéru. t lapač snů znamená ctít a spojovat se s bohatou kulturní tradicí a moudrostí původních obyvatel Severní Ameriky. Je to způsob, jak přinést kousek historie a duchovna do svého života.

Vyberte si lapač snů, který rezonuje s vaším osobním stylem a energií. Každý lapač je unikátní a může být vyroben z různých materiálů a barev, které odpovídají vašim preferencím. Skvělým způsobem, jak si vybrat ten pravý, je nechat se vést svou intuicí. Najděte lapač snů vyrobený ručně, s láskou a respektem k tradičním metodám. Nechte se vést svým srdcem a věřte, že ten pravý lapač snů si vás najde.

Lapač snů může být také nádherným a smysluplným dárkem pro vaše blízké. Darujte ho k narozeninám, svátkům nebo jako symbol ochrany a lásky. Tento magický talisman může přinést klid, ochranu a krásné sny nejen vám, ale i vašim nejbližším.

Zkuste si jeden pořídit a zažijte, jak se vaše noční dobrodružství promění v příjemný a magický zážitek. Nechte se okouzlit jeho krásou a silou a dovolte si snít jen ty nejkrásnější sny.

Který lapač snů bude ten váš?


Autorka článku: Gabriela Vlčková

K vytvoření článku byly čerpány informace z volně dostupných zdrojů na internetu.

Který bude ten váš? - Minerály pro lásku, harmonii a hojnost

IMG_20240430_182433Sice se říká květen - lásky čas, ale měli bychom si připomenout, že měsíci lásky, srdečných citů, romantických zážitků a láskyplných chvil jsou všechny jarní a letní měsíce, při kterých nás první sluneční paprsky lákají vyběhnout ven a načerpat po úmorné zimě trochu toho tepla, světla a voňavého vzduchu. Tyto optimistické pocity z přírody a pěkného počasí je však příjemné sdílet ve dvou, ať už svého životního partnera máme nebo jsme nakloněni nějakou tu letní lásku teprve prožít...a které kameny, minerály či nerosty nás mohou v tomto romantickém období doprovázet? Pojďme se na to podívat...

Ametyst - tento fialový kámen můžeme nalézt ve spoustě fialových až purpurových či nachových odstínů, odlesků a variant. Je to kámeIMG_20240430_175914n mimořádně mocný a vyniká svou ochrannou silou. Zahání negativní emoce, stres, noční děsy i zlobu, naopak dodává optimismus, rozvíjí intuici a pomáhá utřídit myšlenky a správně se rozhodnout. Je kamenem oduševnělosti, vnitřní čistoty a duchovna a v minulosti byl považován za kámen králů. Ametyst je také kamenem hluboké lásky a posiluje věrnost, čistí auru a vytváří ochranný štít kolem svého nositele. Příznačným kamenem je pro Berany, Štíry, Ryby a Střelce, tmavě fialové odstíny jsou vhodné pro Kozorohy.

Karneol - tento kámen je jako energetický nápoj mezi minerály a nerosty! Podporuje energii, činorodost, aktivitu a čerpání síly ze zdroje matky Země. Zároveň nám ale dokáže odejmoIMG_20240430_175936ut zlobu, závist či zvýšit koncentraci. Také podněcuje sexualitu a pozitivní erotické napětí. Probouzí ve svém nositeli empatii, soucit a otevírá srdce. Krom toho také přináší štěstí, prosperitu a úspěch. Karneol má rád nabíjení na přímém slunci a co nejdéle. Náleží ke znamení Lvů, Štírů, Kozorohů či Beranů, Blížencům pomůže nastavit osobní hranice.

Lapis lazuli - temně modrý kámen s nazlátlými pavučinami uIMG_20240430_180026bvnitř sebe je minerálem, který mocně posiluje přátelství a věrnost, jak tu přátelskou, upevňující silná kamarádství, tak tu mileneckou. Posiluje také naši důvěru v sebe, vhled a dodává pocit bezpečí, zbavuje strachu. Celkově harmonizuje vztahy a dokáže navodit pocit vnitřního míru. Také pomáhá s vírou v sebe s převzetím vlastní zodpovědnosti za sebe a svůj život. Je kamenem Střelců, Vodnářů a Býků.

Růženín - tento růžový něžný kámen je pro měsíce lásky a slunce jako stvořený! Růženín chrání svého nositele před vším negativním a hrubým, rozvíjí v lidech utajené city, uzdravuje vztahy a hojí zlomená srdce. Má rád nabíjení na nepřímém slunci po delší čas a harmonizuje prostor, ve kterém se nachází. Také probouIMG_20240430_175908zí fantazii a vnímavost k umění. Ale nemyslete si, že je tento kámen přehnaně citový. Jelikož se jedná o odrůdu křemene, dokáže být silným a mocným ochranitelem, který však podporuje vaši čest a chrání srdce před vší zlobou a závistí z okolí. Ze znamení nejlépe souzní s Váhami a Býky a Raky.

Amazonit - tento nazelenaIMG_20240430_175925lý až tyrkysový kámen se sametovým leskem je doslova kamenem partnerství a napomáhá vyrovnávání mužské a ženské energie, pomáhá harmonizovat komunikační problémy, rozepře, hádky, nesoulad ve dvojici a také upozaďuje ego a probouzí srdeční čakru. Vzbuzuje v nás smysl pro spravedlnost a pomáhá celkově zklidnit tělo i mysl. Také zmírňuje strach a obavy a napomáhá pohlcovat elektromagnetické záření, kterým jsme v dnešní hektické době neustále zahlcováni. Ze znamení zvěrokruhu nesáhnou s tímto kamenem vedle Blíženci, Panny a Vodnáři.

Citrín - to je fascinující minerál, který okouzluje svými zlatavými odstíny připomínajícími sluneční paprsky. Jeho název pochází z latinského názvu "citrinus"IMG_20240430_175957 což znamená citron, a odkazuje na jeho nádhernou žlutou barvu. Citrín je považován za kámen prosperity a hojnosti, často se mu přisuzují schopnosti přitahovat bohatství a úspěch. Navíc je citrín známý svými pozitivními energetickými vlastnostmi, které podporují optimismus, sebevědomí a jasnost mysli. Tento minerál je skvělým společníkem pro každého, kdo hledá sluneční svit v každodenním životě. Je velmi vhodný pro znamení Blíženců, Býka, Lva a Panny.

Kunzit - velmi silný duchovní kámen jemně růžové či nafialovělé barvy, který v sobě skrývá pramen hluboké lásky, porozumění a pomáhá v nás probudit empatii, sílu odpuštění a blokuje v náIMG_20240518_162734s negativní či melancholické myšlenky. Pomáhá urovnávat partnerské neshody, harmonizovat rozhádané vztahy a otevírá v nás náhled na danou problematickou záležitost. Podporuje v nás soběstačnost a toleranci nejen k ostatním, ale i k sobě. Předčasně vyspělým jedincům poskytuje laskavý štít, ve kterém znovu najdou víru. Ze slunečních znamení nejlépe vyhovuje Býkům či Rybám.

Tak co, našli jste v těchto tipech svůj vyvolený kámen, který vás třeba doprovodí na první letní procházku nebo prázdninovou dovolenou?

Dbejme však na to, že nejen nerosty a minerály napomáhají řešit citové investice, ale hlavně komunikace, empatie a nadhled.


Autorka článku: Gabriela Vlčková

K vytvoření článku byly čerpány informace z volně dostupných zdrojů na internetu.

Vlk jako symbol a vlci v historii
image-66Vlkovi jako takovému je od pradávna přisuzována jistá divokost, nezávislost, ale zároveň věrnost své rodině, či komunitě - smečce. Také je s ním spojováno vůdcovství a moudrost. Jde o zvíře svým způsobem tajemné a také opředené spoustou legend a pověstí.
 
Když se ohlédneme do historie, dozvíme se, že například Galové si na své bojové přilbice připevňovali vlčí hlavu jako symbol mužnosti a síly. V severní Germánii se zase hlava vlka připevňovala nad vchod do obydlí a měla sloužit jako ochranný prostředek před kletbami, zlými silami či démony. V Egyptě byl vlk spojován s kultem světla a slunce, jeho "jasné světélkující oči" dle Egypťanů dokázaly protnout tmu, vnést tolik žádané světlo, přeneseně i doopravdy. Nesmíme zapomínat ani na bájnou vlčici, která dle legendy odkojila bratry Romula a Rema v mýtu o založení Říma. Indiánské kmeny měly vlka za totemové zvíře a nesmíme zapomenout ani na spoustu báchorek o vlkodlacích. 
 
Jak je vidět z těchto pověstí a historických pramenů, Vlk jako zvíře i jako symbol byl brán velmi vážně a pro minulé civilizace byl tvorem velmi důležitým, uctívaným a mnohdy také obávaný
image-47
m, pro svou sílu, udatnost, bystrý pohled či jistou krutost. Dalo by se říci až krvelačnost, která na jednu stranu byla ceněna, na druhou však vyvolávala pochopitelné obavy, zvláště v oblastech, kde vlci například napadali horská stáda.  
 
Dá se tedy říci, že lidé, sympatizující s vlky, vlčím způsobem života a se symbolem vlka, jsou lidé ušlechtilí, moudří, mající hluboké mravní zásady a pocit silné oddanosti ke své rodině či přátelům, které neváhají ochraňovat s pravou vlčí houževnatostí. Zároveň však těmto inteligentním a tajemným lidem nedělá problém být tzv. vlkem samotářem a na své životní cestě si případně se vším poradit s přehledem sám. 
 
Mít při sobě symbol vlka vám může pomoci probudit v sobě intuici, nepodléhat negativním vlivům či návykům, navodit schopnost rychleji se učit, a také poskytuje svému nositeli celkovou ochranu a upevňuje vnitřní sílu.
 

Autorka článku: Gabriela Vlčková

K vytvoření článku byly čerpány informace z volně dostupných zdrojů na internetu.

Sledujte nás na YouTube! ASMR od Džoudyho 🎧
Vážení a milí fanoušci a sledující našeho Džoudyho! ❤️
Máme pro vás překvapení 🎉 a tím je nová platforma, na které se s Džoudym můžete ode dneška potkávat 🤩 Jmenujeme se "ASMR od Džoudyho" a pokud máte tento druh relaxace rádi, uvítáme vás na kanálu a budeme moc vděční za váš odběr, lajky a sledování 🔔👍🏼👀
 
 
Jen ve zkratce, ASMR - čili Autonomní Senzorická Meridiánová Reakce je způsob relaxace, při kterém vám po celém těle, počínaje pokožkou hlavy a zadní části krku probíhá jemné brnění, které se rozvíjí do příjemného mravenčení po celém těle. Nejčastěji je vyvoláno zvukovými a vizuálními vjemy a na jeho poslech jsou nejlepší sluchátka 🎧 V našem obchodě je spousta různých příjemných zvuků a krásných zajímavých předmětů, že by byla škoda se o ně s vámi nepodělit tímto relaxačním způsobem 💖
 
A pokud ASMR není vaším šálkem čaje, budeme přesto rádi za váš odběr, neboť postupem času najdete na kanálu i klasická videa, nejen s ASMR tématikou.
 
Tak tedy pojďme na to! 🙌🏼✨
Prodejní výstava Veroniky Ponczové: Cesta k sobě ČERVEN - ČERVENEC 2024

Prodejní výstava obrazů - Veronika Ponczová - ČERVEN - ČERVENEC 2024

Na této výstavě s názvem Cesta k sobě bych vám ráda představila své obrazy s ženskou tématikou. Tyto obrazy jsem začala tvořit v době, kdy jsem pravidelně navštěvovala ženské kruhy. Prostřednictvím své tvorby jsem se chtěla více spojovat s atributy jemnosti, něhy, lásky, laskavosti a vlídnosti, které pro mě představují jedny z hlavních pilířů ženské energie. Tyto obrázky mi tak velmi pomáhaly spojovat se s tou esencí a dále ji ve svém životě rozvíjet. Moje tvorba tak pro mě byla důležitou součástí na cestě poznávání sebe samé, mého vnitřního světa, a také rozvíjení sebelásky a sebepřijetí.

cesta k sobě plakát

Tip na dárek ke Dni matek - Deník mámy a dcery
🌸 S blížícím se Dnem matek k vám pravděpodobně proudí spousta doporučení a tipů na perfektní dárek pro tuto příležitost 🌸
 
Mateřství je cesta plná lásky i výzev, a proto si zaslouží každoroční oslavu. 12. květen ale není jen o koupi květin. Je o vyjádření vděčnosti a podpory všem matkám kolem nás ❤
 
Co kdybyste tentokrát vybrali mamince dárek, který nejen že potěší její srdce, ale také posílí váš jedinečný vztah? Ať už jste si blízké, nebo si k sobě snažíte najít cestu, Deník mámy a dcery může být vaším cenným průvodcem. Je to víc než jen kniha - je to cesta k hlubšímu porozumění, vzájemnému sdílení a vytváření nezapomenutelných společných vzpomínek ✨
 
Deník vás zavede do světa krásných okamžiků, pomůže vám sdílet a naslouchat si, a všechno, co mu svěříte, bude pečlivě uloženo jako vaše společné tajemství 📔🗝
 
InShot_20240509_160753118

 

Rozzářete svou pleť s přírodními produkty na Den Slunce

Věděli jste, že 3. květen je mezinárodním dnem Slunce? Ať už ano, či ne, pojďte společně oslavit životodárnou energii jeho zářících paprsků a rozzářete i vy svou pleť s našimi přírodními produkty.

IMG_20240502_161923

PURITY VISION - Bio Růžová voda

Tímto 100% přírodním tonikem se zavděčíte všem typům pleti a ta zralá či sušší si jej vyloženě zamiluje!

Bio Růžová voda je oblíbená především pro svou bohatou nádhernou vůni, regenerační vlastnosti a kosmetickou všestrannost. Využijete ji při každodenní péči o pleť jako hydratační pleťové tonikum či při závěru líčení pro lehké zafixování make-upu. Přirozeně čistí pokožku od nečistot a mazu a rozumí si i s citlivější pletí, která má sklon k akné. Mimořádným benefitem Bio Růžové vody je její blahodárný vliv na oční okolí, které pomáhá omlazovat a zbavit únavy. Samozřejmostí je také vysoká míra tonizace pleti při pravidelném používání, což bude doprovázeno efektem zpevnění pokožky. Díky velmi elegantnímu flakonu s jemným rozprašovačem tento produkt oceníte i v parném létě, kdy vám osvěžující sprška růžové vody zcela jistě dodá okamžitou vzpruhu a díky krásné vůni i pocit svěžesti.

PURITY VISION - Bio Růžové omlazující hyaluronové sérum

Zbožňujete krásu a vůni růží? Pokud ano, nechte se hýčkat touto královnou květin, která spolu s bylinnými výtažky dala základ tomuto bio séru s anti-aging efektem. 

Téměř okamžitě pocítíte regenerační efekt a sílu přírody. V tomtoIMG_20240502_162609 séru se snoubí několik přírodních extraktů, které v kombinaci vaši pleť hydratují a podporují její mladistvý vzhled. Zvláště okurkový výtažek zklidňuje a silně tonizuje unavenou pleť, také napomáhá sjednotit barevný tón pleti a stahuje póry. Extrakt z ječmene setého snižuje zarudnutí a krom toho pokožku regeneruje a kvasinka pivní napomáhá zvlhčení pokožky a dodává velmi důležitý vitamin B. Výtažek z přesličky rolní je zase prospěšný pro redukci kožního mazu. Při dlouhodobém užívání séra můžete pozorovat, jak se pleť zpevňuje, jemné linky mizí a hlubší vrásky ustupují. Pokud budete produkt používat i na oční okolí, kruhy pod očima se postupně vytratí a na vašem rozzářeném pohledu bude změna viditelně znát. Jemná růžová vůně s tóny vanilky už je jen třešničkou, na tomto kosmetickém dortíku.

BYLINKOVÁ ALCHYMIE - Žehlička pleti

IMG_20240502_162224Tento produkt vás okouzlí nejen svou jemnou texturou, ale i mimořádně příjemnou vůní.

Zahalte svou pleť závojem svěžesti a udržte si mladistvý zářivý vzhled pokožky co nejdéle. Tento jemný a dobře vstřebatelný krém obsahuje výživné oleje a pomáhá pleti zahladit první vrásky, dokonce působí i preventivně proti jejich vzniku. Toto vše zajišťuje zvláště účinná kombinace kaméliového a mandlového oleje s růží damašskou. Brzy budete pozorovat, jak se pleť zvláční a regeneruje. Při pravidelném používání se navíc zvyšuje produkce kolagenu a elastinu v pokožce. A velké pozitivum nakonec, krém je 100% přírodní a neobsahuje žádné konzervanty. Krém je vhodný pro všechny ženy i muže, kteří si potrpí na luxusní a kvalitní péči pro svou pleť

PURITY VISION - Raw Bio Arganový olej

Arganový olej, to je zcela jasný marocký elixír mládí a krásy!

Hodí se pro všechny typy pleti a někdy je mu - zcela opravněně - přezdíváno „marocké zlato“. Jedná se totiž o jedeIMG_20240502_162404n z nejdražších a nejvzácnějších olejů na světě. Je ceněný především pro vysoký obsah vitalizujících látek, především tokoferoly (vitamín E), esenciální mastné kyseliny (vitamín F) a karoteny. 100% Raw Bio Arganový olej Purity Vision oceníte především pro jeho protistárnoucí efekt, který redukuje jemné vrásky, a dále také pro jeho vysoké hydratační účinky, zvláště u pleti suché, citlivé či zralé. Hodí se zejména jako pěstící noční a denní olej, případně jako prostředek pro ošetření citlivého očního okolí či citlivé pokožky.

NOBILIS TILIA - Levandulový krém

Přeneste se na jih Francie s nezaměnitelnou vůní levandule!

Představte si rozkvetlá levandulová pole slunečné Provence a zapomeňte na každodenní starosti. Zatímco vám přírodní, sladce bylinnIMG_20240502_161606é levandulové aroma zrelaxuje znavené smysly, extrakt z Aloe vera zklidní a příjemně zchladí vaši pleť. Velmi příjemná mikroemulze se snadno vstřebává a zanechá vaši pokožku hydratovanou a sametovou. Krém se hodí jak pro každodenní péči, tak i pro ošetření pleti po opalování. Vhodný je zejména pro normální až citlivou pleť. Suchou pokožku hydratuje a zvláčňuje, přesto pocitově nemastí a problematickou pleť zklidňuje a tonizuje.

KHADI - Elixír olej pro pokožku a duši
SHATAVARI EVERYOUNG - věčné mládí

Bohatá kompozice ajurvédsky vyrobených rostlinných extraktů, éterických olejů a pečujících základových olejů, zahalená do neopakovatelné povznášející vůně, to je jen a pouze Khadi elixír!
IMG_20240502_162832

Olej Shatavari Everyoung funguje jako komplexní elixír - vyhlazuje a revitalizuje pleť a pečuje o její elasticitu. Hlavními ajurvédskými aktivními ingrediencemi tohoto zázraku jsou šatavari, ašvaganda a brahmi. Zlepšují stav zralé či suché pokožky, působí proti vráskám a dokonce i proti pigmentovým skvrnám. Vznešené éterické oleje svou vůní pohltí vaši duši a pomohou vás celkově zrelaxovat, vaše vnitřní vitalita pak bude zářit navenek a budete se cítit celkově mnohem lépe. Poddejte se tajemné omamné vůni a nechte elixír, aby vás komplexně pohladil.

Celé tajemství působení tohoto specifického produktu spočívá v ručním sbírání indických rostlin, které jsou pomocí tradičních, časově náročných ajurvédských procesů citlivě ohřívány v kotlích nad otevřeným ohněm. Takto získané extrakty jsou v rámci ajurvédy propojeny do mocného celku - Khadi elixíru, doplněného zároveň oleji éterickými. Díky tomuto komplexu jsou účinky jednotlivých rostlin maximalizovány, aby celé toto rostlinné bohatství dalo společně vznik vysoce účinnému elixír oleji pro pokožku a duši.

100% rostlinná receptura se vyznačuje hojností sbíraných rostlin a esencí pro věčné mládí pleti. Šatavari a ašvaganda jsou považovány za skutečnou fontánu mládí. Brahmi a kořen lékořice dávají dlouhotrvající intenzivní hydrataci. Santal a růže napomáhají pokožce uchovat si vlhkost a arjuna působí proti pigmentovým skvrnám. Vybrané pečující oleje jako mandlový, ricinový, z rýžových otrub či mrkvových semínek nesou tento unikátní komplex a ošetřují pleť, pro její dlouhotrvající krásu.

Pokud milujete luxus, staletou tradici kvalitní péče a jen to nejlepší z přírody pro vaši duši i tělo, pak neváhejte vyzkoušet tento magický zázrak.


Autorka článku: Gabriela Vlčková

K vytvoření článku byly čerpány informace z volně dostupných zdrojů na internetu.

Džoudy slaví 20leté výročí od založení

Milí zákazníci, příznivci a přátelé obchůdku U Džoudyho ✨

22.4.2024 náš obchod oslaví 20leté výročí od svého otevření a my budeme moc rádi, když u toho budete s námi 🥳

Hned v pondělí 22.4. bude v prodejně probíhat ochutnávka čajů, po celý týden si budete moci prohlédnout fotopříběh o vzniku a hlavně! na vás bude čekat 20% sleva na všechny náramky a kameny 💎📿

Moc se na vás těšíme! 🤩
Tým u Džoudyho

Džoudy

Kyvadlo jako prodloužená ruka našeho podvědomí

Na první pohled může působit až magicky, obzvlášť pokud tento předmět vidíte v rukách léčitele, senzibila, či kartářky. Aby také ne, když jeho schopností odpovídat na otázky využívali lidé po celá tisíciletí. Pohyb tohoto předmětu nám totiž může dát odpovědi na otázky v situacích, kdy se nedokážeme sami rozhodnout, může nám ukázat směr či cestu, pomoci urovnat si myšlenky a dodat energii, nebo nám dokonce může pomoci najít ztracené věci. Jeho pomoc je vítána všude tam, kde potřebujeme rychlou, stručnou a jednoznačnou odpověď. Ano, řeč je o kyvadlu, prodloužené ruce našeho podvědomí. Jedná se o předmět visící na provázku, řetízku či šňůrce, jehož nejnižší konec bývá zakončen hrotem. Takovéto kyvadlo může být vyrobeno z drahých kamenů, krystalů, kovů, ale i ze dřeva nebo třeba ze zvířecích kostí.

Kyvadlo úvodníPůvod kyvadla není zcela jasný. Nejčastěji se uvádí, že prvním člověkem, který kyvadlo detailně popsal, byl římský historik Ammianus Marcellinus již ve 4. stol. n. l. V jednom ze svých děl tehdy vylíčil osud skupiny zatčených konspirátorů. Doznání jednoho z nich hovořilo o knězi, který držel prsten zavěšený na tenkém vlákně nad okrouhlou mísou, po jejímž okraji byla rozmístěna písmena abecedy, a měl přinášet zprávy. Ve starověké Číně kyvadlo údajně sloužilo k zapuzování zlých duchů a ke zjišťování odkud přišli. Starověkým Egypťanům zase pomáhalo nalézat nejlepší půdu pro osev a někteří mořeplavci kyvadlo používali k určení směru, kam se vydat lovit ryby. Později s kyvadlem pracovalo i mnoho známých vědců, například toskánský astronom a fyzik Galileo Galilei, či francouzský fyzik a přírodovědec Jean Bernard Léon Foucalt, jemuž se pomocí experimentů s kyvadlem podařilo prokázat rotaci Země kolem vlastní osy. 

Co vše je tedy v moci tohoto malého předmětu, který nás i dnes fascinuje přesností svých odpovědí? Jak již bylo řečeno, kyvadlo nám může být spolehlivým pomocníkem při získávání odpovědí na nejrůznější otázky. My se ptáme a kyvadlo jemně reaguje na pohyb ruky a poskytuje nám odpovědi formou pohybové energie. Je to však naše intuice, která otázku přijímá. Kyvadlo je pouze zesilovačem vyjadřujícím vnímání osoby, která s kyvadlem pracuje. Dalo by se tedy říci, že kyvadlo je nástroj sloužící k rozšíření naší intuice, neboť se používá k získání přístupu k informacím, které existují na podvědomé úrovni vnitřního bytí. Jinými slovy, kyvadlo pouze umožňuje fyzicky vidět to, co intuice už dávno ví.

Pokud byste i vy začali s kyvadlem rádi pracovat, v tomto článku se dočtete vše, co pro začátek potřebujete vědět. Možná jste kyvadlo dostali jako dárek nebo zdělili po babičce, nejčastěji si ale kyvadlo pořizujeme tehdy, kdy hledáme nové způsoby, jak vykládat blízkou budoucnost, nebo máme pocit, že nastal ten správný čas. Pokud se chystáte jít kyvadla nejprve obhlédnout a vybírat až na místě, může se stát, že pro jejich krásu a různé tvary, materiály a zajímavá zbarvení nebudete vědět, pro které se rozhodnout. V tomto případě doporučujeme naslouchat svému vnitřnímu hlasu, čili dát na intuici, to je při výběru to nejdůležitější. Především byste se s kyvadlem měli cítít dobře a důvěřovat mu, mělo by vám skvěle padnout do ruky a celkově byste spolu měli souznít. Vyberte si proto takové kyvadlo, které vás okouzlí a nadchne a se kterým budete mít pocit, jako by bylo stvořené přímo pro vás. 

Velmi pravděpodobně vám padne pohled na některé konkrétní kyvadlo okamžitě, a přestože se budete dívat i po ostatních, budete mít nutkání se k tomuto konkrétnímu neustále vracet. To je přesně to, které se dožaduje vaší pozornosti, a to i přesto, že jste si možná původně chtěli pořídit kyvadlo z ametystu a teď na vás „křičí“ obsidián na stříbInShot_20230731_103249369rném řertízku či mosazný kužel. Zkuste proto s takovým kyvadlem provést menší rituál a naladit se na něj. Vezměte kyvadlo do levé ruky (neboť je blíž k vašemu srdci) a nechte promluvit svou i jeho energii. Možná ucítíte, jak vás hřeje, jemně brní a je vám v ruce příjemné. Nikam nespěchejte a dejte si na čas. Pokud jste praváci, uchopte poté kyvadlo do pravé ruky, konec řetízku držte mezi palcem a ukazováčkem a ptejte se, jak bude vypadat odpověď „ano“, „ne“ a „nevím“. Jakmile budete znát tyto základní informace, zeptejte se, zda je vhodné pro vaši spolupráci a je pro vás tím pravým pomocníkem. Pokud bude odpoveď kladná, rozhodně z obchodu neodcházejte bez něj, pravděpodobně by vás ani odejit nenechalo, nebo byste se pro něj nakonec stejně vrátili. Pokud bude odpověď záporná, vybírejte dál, dokud nenajdete to, se kterým budete mít pocit, že je vám souzeno, a se kterým bude následná práce radostí. 

Tento rituál můžete samozřejmě provést až v pohodlí domova a v prostředí, které důvěrně znáte, kde se cítíte dobře. Než začnete kyvadlo používat, doporučujeme ho nejprve očistit od všech nežádoucích energií. Nejlepší metodou pro čištění kyvadla je forma vykuřování. Kyvadlo položte k vykuřovací misce nebo vonné tyčince a nechte očistný kouř působit na kyvadlo alespoň hodinu. Jakmile bude kyvadlo očištěné, můžete mu začít pokládat otázky. Neexistuje pouze jediný správný návod na to, jak začít s kyvadlem pracovat, každý si musí sám přijít na to, co jemu osobně bude nejlépe vyhovovat a jak mu jeho kyvadlo odpovídá. Je však nezbytné, aby se kyvadlo mohlo volně pohybovat, to znamená, že řetízek kyvadla by měl být natolik dlouhý, aby se mohlo kyvadlo vychýlit. Pevně, avšak uvolněně, jej držte mezi palcem a ukazováčkem a nechte ho viset. Pro větší pohodlí si můžete opřít loket o stůl. Ptejte se kyvadla „Který pohyb znamená ano? Který pohyb znamená ne?“. Nic dalšího dělat nemusíte, pouze pozorujte pohyby kyvadla, vnímejte, jakým způsobem s vámi vaše kyvadlo komunikuje a snažte se vyčíst jeho skrytá poselství. Jakmile budete mít jasno v tom, jak vám kyvadlo odpovídá, můžete se začít ptát na jednoduché otázky, na které již znáte odpověď. Například: „Je nebe modré?“ pro potvrzení pozitivní odpovědi a „Je tráva červená?“ pro potvrzení, jak kyvadlo ukazuje „ne“. Díky takto pokládaným otázkám pochopíte jakým způsobem se máte ptát, abyste získali co nejpřesnější odpovědi. Také můžete umístit kyvadlo nad nějaký předmět a zeptat se na něj. Pokud například položíte na stůl jablko, držte kyvadlo nad ním a zeptejte se „Je tohle jablko?“. Podobným způsobem se zeptejte tak, abyste získali negativní odpověď. Tímto způsobem můžete zjistit význam pohybů kyvadla nad jakýmkoli předmětem. Rovněž může být užitečné si pro některé případy vymezit i pohyb pro odpovědi „možná“, „nevím“, případně „nemám znát odpověď“. Každé kyvadlo je jiné a každé kyvadlo nám dává odpovědi jiným způsobem. Pro správný výklad je tedy potřeba nejprve porozumět vlastnímu kyvadlu.

Podle směru otKyvadlo 5áčení a pohybu kyvadla můžete také vyčíst sílu a druh energie. Čím vyšší kladná energie v místě měření je, tím větší poloměr rotace bude mít kyvadlo ve směru hodinových ručiček. S negativní energií to funguje stejně, pouze na opačnou stranu. Samozřejmě může dojít k situaci, kdy kyvadlo neodpoví, tedy že se neustále točí nebo zastavuje. To může být způsobeno tím, že jste nevhodně formulovali otázku nebo jste se zeptali na něco, na co nemáte znát odpověď. Respektujte to a nikdy se nesnažte kyvadlo vědomě ovlivňovat.

Je také důležité říci, že s kyvadlem byste se měli cítit dobře a uvolněně, protože pokud při práci s ním nedochází k pohodě mysli, není v pohodě ani podvědomí a kyvadlo tudíž nepracuje správně. Proto pokud jste unavení, vystresovaní, nebo vám není dobře ať už po psychické či fyzické stránce, raději se v tu chvíli do práce s kyvadlem nepouštějte. Pokud cítíte jakoukoliv disharmonii či napětí, můžete se pomocí kyvadla sami sebe zeptat, zda se dnes smíte ptát a zda je vaše energie pro práci s kyvadlem dostatečná. Pokud dostanete od kyvadla zápornou odpověď, vaše intuice vám tím dá jasně najevo, abyste pro dnešek kyvadlo raději odložili. K práci se zkuste vrátit třeba druhý den, protože intuici se vyplácí poslechnout. Také nikdy nezapomínejte na základní pravidlo, a to, že dobré přitahuje dobré a špatné logicky zase to špatné. Přistupujte tedy ke kyvadlu vždy s čistým a otevřeným srdcem a dobrými úmysly, pokuste se odpoutat od svého ega, myšlenek a rušivých vlivů. Pokud budete své otázky pokládat proto, že chcete sami sobě nebo druhým pomoci v souladu s nejvyšším dobrem všech, nemůžete tím nikomu ublížit. Je nutné zdůraznit, že kyvadla nikdy nejsou nebezpečná. Nebezpečné mohou být jen a pouze naše úmysly a myšlenky.

Pamatujte také na jedno „sobecké“ pravidlo. Jakmile už své vlastní kyvadlo máte, nikdy ho nikomu nedávejte, nepůjčujte, ani na prohlédnutí, ani na vyzkoušení. Kyvadlo je jen vaše a existuje mezi vámi již propojení a sdílení energií. Pokud by se ho dotýkal někdo jiný, mohlo by dojít k narušení křehké vazby, kterou jste si mezi sebou a svým kyvadlem již vytvořili. Doporučujeme vám, abyste kyvadlo nosili stále u sebe, nejlépe v nějakém pytlíčku nebo krabičce, nebo pro něj našli nějaké speciální místo, které si zcela jistě zaslouží.

Velkou výhodou kyvInShot_20230731_102251272adla je, že se s ním může naučit pracovat téměř každý. Není zapotřebí žádné vzdělání, pouze otevřené srdce a hodně trpělivosti. Je však třeba si uvědomit, že při práci s kyvadlem pracujeme s velmi jemnými energiemi, což v praxi znamená mnoho hodin poctivého tréninku, získávání zkušeností a sebezdokonalování. Mohli bychom zde citovat jedno velmi výstižné přirovnání, a to přirovnání ke sluchu. „Ucho a sluch má každý, ale ne každý má hudební sluch. Kdo má hudební sluch, není ještě hráčem na hudební nástroj a koncertním hudebníkem se člověk může stát až po létech úmorného cvičení těla a vědomí.“ A při práci s kyvadlem platí totéž.

A ještě jeden neméně důležitý tip na závěr. Používejte kyvadlo vždy s rozumem a spoléhejte se vždy na svůj vlastní úsudek. Odpovědi a rady, které vám kyvadlo přinese, berte spíše jako doporučení a nikdy se striktně nedržte toho, co odporuje vašemu zdravému rozumu. Nespoléhejte se na kyvadlo jako na berličku, která vám pomůže vyřešit vaše problémy, ale naopak kyvadlo berte jako jeden ze způsobů, který vás může nasměrovat tím správným směrem. Pokud kyvadlo používáme moudře, můžeme jeho pomocí rozvíjet svou intuici, avšak veškeré naše jednání je jen naší zodpovědností.

Ať je pro vás tedy vaše kyvadlo tím pravým pomocníkem na cestě k rozvíjení vaší intuice.


Autorka článku: Gabriela Vlčková

K vytvoření článku byly čerpány informace z časopisu vitae, červenec/srpen 2023 a z volně dostupných zdrojů na internetu.

Uzemňování, aneb léčivý potenciál Země

Vybavujete si ten příjemný pocit, když si v létě sednete na lavičku v parku, vyzujete se z bot a zaboříte chodidla do měkké chladivé trávy? Zaposloucháte se do zpěvu ptáků, necháte na sebe dopadat hřejivé sluneční paprsky a vnímáte, jak k vám lehký vánek přináší sladkou vůni květin... Najednou jako byste pookřáli...cítíte se lépe, odpočatí, klidnější, vyrovnanější...aniž byste si možná uvědomovali, že tomuto stavu napomohlo právě ono fyzické propojení se Zemí.

shutterstock_412683298

Naši předkové se od dávných věků zcela přirozeně řídili cykly a rytmy Země. Vyvíjeli se spojeni s její energií a po staletí žili ve velmi úzkém vztahu s přírodou, neboť Matka Země pro ně byla posvátná. Lidé chodili naboso v trávě, spali pod širým nebem, pracovali na poli či zahradě s rukama v hlíně a mohli bychom říci, že ani nevěděli, že povrch Země obsahuje přirozenou léčivou energii...ale opravdu nevěděli? Zřejmě bychom se velice mýlili, kdybychom tvrdili, že to, co nám dnes dokládají vědecké studie, tedy že kontakt našeho těla se Zemí má pro nás pozitivní vliv, naši předkové nevěděli už dávno. Vědomosti nekonečného léčivého spojení se Zemí a přírodou se totiž předávaly po generace, vždyť i naše babičky doporučovaly bosé brouzdání ranní rosou.

A přesto...dnes žijeme od Země izolovaní, spíme na postelích, nosíme ponožky a boty s gumovou podrážkou, která zabraňuje kontaktu s jemnou energií Země. V bytech a domech máme plovoucí podlahy či umělé koberce, které izolují. Žijeme v moderním světě, ale „díky“ civilizačním vymoženostem jsme z velké části ztratili přirozené spojení s prvotním zdrojem energie, která nás vyživuje. Dokonce jsme v civilizační oddělenosti od přírody došli tak daleko, že se po většinu svého volného času vystavujeme účinkům vysokofrekvenčních elektrických polí z WiFi, mobilních telefonů a podobně, v důsledku čehož vzniká v našich tělech napětí a disharmonie. Od toho si ale můžeme velmi jednoduše a přirozeně pomoci, a to uzemňováním.

Pokud uzemňování znáte či pravidelmě praktikujete, můžete brát tento článek jako malou připomínku toho, abyste se zase brzy napojili. Pokud neznáte, nebo jste o něm možná někdy slyšeli, hned si vysvětlíme, o co se jedná. Uzemnění (anglicky „earthing“ či „grounding“) je léčivá či harmonizační metoda, která využívá spojení lidského těla s povrchovou eshutterstock_418781818nergií Země. Je to bezúsilný proces, který napojuje naše tělo na jemné elektrické pole Země vždy, když jsme v kontaktu se zemí, například bosí venku na trávě, čímž se přirozeně uvolňuje napětí a zmírňuje bolest. Spojení se Zemí by se tedy dalo považovat za „restart fyziologické základny těla“, aby obnovovalo a regenerovalo samo sebe.

Jak již bylo řečeno, hluboký vliv uzemnění má silný zklidňující a harmonizační účinek na naše fyzické, mentální a emocionální tělo. Pomáhá předcházet i ulevovat zdravotním obtížím, zmírňuje či odstraňuje chronickou bolest, snižuje stres a svalové napětí, tlumí příčiny zánětů a posiluje imunitní systém. Mezi další přínosy patří například zlepšení krevního oběhu, urychlování hojení ran a zotavení se z nemocí, zlepšení spánku či ochrana před elektrosmogem.

Dalo by se říci, že planeta Země je obří baterie, která je neustále dobíjena slunečním zářením, blesky a teplem ze svého jádra, a je dokázáno, že má díky atmosféře a slunečním paprskům negativní elektrický náboj. Při kontaktu se Zemí pak dochází k přirozenému přenosu klidné zemské energie na jakýkoliv vodivý předmět, ať už je to kovová tyč, drát, strom, rostlina nebo zvíře...zkátka, všechno se uzemní. A protože jsou naše těla z velké části tvořena z vody a jsou tedy vodivá, tento přímý dotek nás spojuje se Zemí a uzemňuje také. Pokud si tedy stoupneme bosými chodidly na zem, našemu tělu jsou při uzemnění dodávány negativně nabité volné elektrony, které jsou v hojném množství přítomny na povrchu Země. To způsobí, že se tělo okamžitě vyrovná na stejnou energetickou uroveň, jakou má Země.shutterstock_165068531

Proč tedy léčivého potenciálu, který nám Země nabízí, nevyužívat vědoměji? Tím spíše, když vše, co „musíme“ udělat, je napojit se, navíc samými příjemnými činnostmi. Zacvičte si jógu na zahradě či v parku, choďte bosky v písku a v trávě. Když je navíc tráva vlhká a mokrá, vodivost se zvyšuje. Avšak ještě silnějšího účinku propojení se Zemí dosáhnete při brouzdání v potůčku či plavání v moři. Zkrátka dělejte co vás baví a co je vám příjemné a sami brzy pocítíte, jaký má Země konejšivý účinek.

Samozřejmě ne vždy je možné se takto uzemňovat, proto se se zemskou energií můžete spojit také pomocí náhražek bosonohého chození. Mezi ně patří například uzemňovací podložky, prostěradla, povlečení, náramky či náplasti, které se jednoduše napojí na energii Země a poskytnou vám uzemnění ve spánku, ale i během dne při práci či relaxaci.

Spojení se Zemí poskytuje cestu zpět k lepšímu zdraví a navrací nám přirozený zdroj energie, který nám někdy chyběl i dlouhá léta, tím spíše v současné zrychlené době plné stresu a chronických onemocnění. Kromě toho, že je uzemňování příjemné a pohodlné, nám také nabízí cestu zpátky k nám samotným. Už jen tím, že vědoměji dýcháme, vědoměji se uvolňujeme a vědoměji navazujeme kontakt se Zemí, s čímž nám může pomoci i vizualizace, pokud zrovna nemůžeme být někde venku, jak bychom si přáli. Především ale pečujeme o sebe samé a aktivně proměňujeme a utváříme svůj život k lepšímu. Navíc svou vlastní uzeměností a vyrovnaností přispíváme ke zvyšování vibrací celé planety Země.


Autorka článku: Gabriela Vlčková

K vytvoření článku byly čerpány informace z časopisu ReGeNeRaCe, Ročník XXX, Červen 2022 a z volně dostupných zdrojů na internetu.