Jarní očista

 

Zimní období je už nenávratně za námi a slunce probudilo život v přírodě a snaží se ho probudit i v nás. Jenomže zimní únava se nás drží zuby nehty. A co tedy s tím? Zkrátka je třeba veškeré přebytečné zásoby, škodliviny a těžkou energii poslat pryč a uvolnit místo nové síle, která do nás rok co rok vstupuje.

 

Začněme s tím nejlehčím, které je ovšem tak často opomíjeno. Ano, mám na mysli správné dýchání. Pro začátek stačí 10 minut denně pomalu a zhluboka dýchat v pravidelných intervalech. Soustředit se plně na svůj dech a dýchat do břicha (bránice). To je velice důležité nejen pro plíce, ale i pro masáž v srdeční oblasti. Uvidíte, jak se za pouhých 10 minut Vaše mysl projasní, puls se posílí a zklidní a Vaše tělo osvěží. Intervaly nádechu a výdechu můžete pomalu prodlužovat. Ale to je jen začátek na cestě k ozdravnému dechu. Velice zajímavou inspirací jsou zcela jistě publikace Umění dýchat a Dýchání – jednoduché dechové techniky.

 

Dalším krokem k očistě těla je nastolit správný pitný režim. Tedy zvýšit o něco denní příjem přijímané vody, než tomu bylo v zimním období a dále ji doplnit o správné bylinkové čaje určené k očistě organismu. Z nejběžnějších výluhů, který je ale lety prověřen, je výluh z mladých kopřiv, které mají zjara největší sílu a jsou vhodné nejen ke zkvalitnění vašich vlasů, ale jsou především báječným prostředkem pro vyloučení škodlivin z ledvin a tím i regeneraci krve. Dále doporučuji Detoxilen a Medvědicovou směs od dědka kořenáře.

 

Jarní očista

 

Nyní již máme vyčištěné ledviny a plíce, krev je ozdravena a srdce bije ve správném rytmu. A co dál?

 

Myslím, že nejvíce škodlivin po zimním hodování, zejména vánočním, je nyní v našem trávicím traktu. I tady můžeme našemu tělu pomoci. Zcela jistě i tady pomůže jednoduchý prostředek. A to jednodenní půst, který můžeme prodloužit nebo popřípadě doplnit o další možnosti, které pomohou vyčistit trávicí trakt. Mám na mysli například zeleninové šťávy z červené řepy, mrkve a řapíkatého celeru. Tento jednoduchý prostředek dodá navíc tělu hodně minerálů a vitamínů. Další variantou je například kůra Neera detox, která nejen pomůže zbavit tělo přebytečných tukových zásob, ale zároveň i detoxikuje organismus. Dalším očistným prostředkem pro trávení je například Bylinářské koště – odkyselující čaj, který je účinný při odstraňování nečistot z organismu. Dalšími osvědčenými přípravky, které Vám z vlastní zkušenosti mohu s klidným svědomím doporučit jsou Spirulina a Chlorella organic.

 

Nesmíme také zapomenout na nejrozsáhlejší orgán našeho těla a to kůži. Pro aktivaci buněk kůže a odstranění únavy pro Vás máme koupelové soli. Jedná se o himalájské růžové soli s přidanými bylinkami dle působnosti (rozmarýn, meduňka, růže, levandule, dubová kůra, heřmánek a měsíček).

 

A jak můžete zaktivovat veškeré energetické dráhy v těle a zároveň se uzemnit? Rada je prostá. Vyjděte ven do přírody, sundejte si boty a nechte si své nohy hýčkat travou, mechem nebo lesní pěšinou. Vnímejte svými chodidly zemi, obejměte strom a podívejte se vzhůru do koruny. Zaposlouchejte se do ptačího zpěvu a naplňte se radostí, protože jaro právě vstupuje do Vás ...

 

 


 

Autorka článku: Jana Hrušková

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení