Jarní očista

 

Zimní období je už nenávratně za námi a slunce probudilo život v přírodě a snaží se ho probudit i v nás. Jenomže zimní únava se nás drží zuby nehty. A co tedy s tím? Zkrátka je třeba veškeré přebytečné zásoby, škodliviny a těžkou energii poslat pryč a uvolnit místo nové síle, která do nás rok co rok vstupuje.

 

Začněme s tím nejlehčím, které je ovšem tak často opomíjeno. Ano, mám na mysli správné dýchání. Pro začátek stačí 10 minut denně pomalu a zhluboka dýchat v pravidelných intervalech. Soustředit se plně na svůj dech a dýchat do břicha (bránice). To je velice důležité nejen pro plíce, ale i pro masáž v srdeční oblasti. Uvidíte, jak se za pouhých 10 minut Vaše mysl projasní, puls se posílí a zklidní a Vaše tělo osvěží. Intervaly nádechu a výdechu můžete pomalu prodlužovat. Ale to je jen začátek na cestě k ozdravnému dechu. Velice zajímavou inspirací jsou zcela jistě publikace Umění dýchat a Dýchání – jednoduché dechové techniky.

 

Dalším krokem k očistě těla je nastolit správný pitný režim. Tedy zvýšit o něco denní příjem přijímané vody, než tomu bylo v zimním období a dále ji doplnit o správné bylinkové čaje určené k očistě organismu. Z nejběžnějších výluhů, který je ale lety prověřen, je výluh z mladých kopřiv, které mají zjara největší sílu a jsou vhodné nejen ke zkvalitnění vašich vlasů, ale jsou především báječným prostředkem pro vyloučení škodlivin z ledvin a tím i regeneraci krve. Dále doporučuji Detoxilen a Medvědicovou směs od dědka kořenáře.

 

Jarní očista

 

Nyní již máme vyčištěné ledviny a plíce, krev je ozdravena a srdce bije ve správném rytmu. A co dál?

 

Myslím, že nejvíce škodlivin po zimním hodování, zejména vánočním, je nyní v našem trávicím traktu. I tady můžeme našemu tělu pomoci. Zcela jistě i tady pomůže jednoduchý prostředek. A to jednodenní půst, který můžeme prodloužit nebo popřípadě doplnit o další možnosti, které pomohou vyčistit trávicí trakt. Mám na mysli například zeleninové šťávy z červené řepy, mrkve a řapíkatého celeru. Tento jednoduchý prostředek dodá navíc tělu hodně minerálů a vitamínů. Další variantou je například kůra Neera detox, která nejen pomůže zbavit tělo přebytečných tukových zásob, ale zároveň i detoxikuje organismus. Dalším očistným prostředkem pro trávení je například Bylinářské koště – odkyselující čaj, který je účinný při odstraňování nečistot z organismu. Dalšími osvědčenými přípravky, které Vám z vlastní zkušenosti mohu s klidným svědomím doporučit jsou Spirulina a Chlorella organic.

 

 


 

Autorka článku: Jana Hrušková