Enneavhledy

Kód: 434824.01
Neohodnoceno
140 Kč –10 %
Enneavhledy
140 Kč –10 % 126 Kč
Skladem (>5 ks)
Kvality jednotlivých enneagramových typů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ukázka z knihy: Kvalita Dvojek - Pokora

Ve své fantazii jsou Dvojky podobné Bohu, stále postrádají pozemskou sebedůvěru a respekt k sobě samým, takovou obyčejnou věc, jakou mají jiní lidé.

Království nebeské přichází skrze gesta pomoci, obětování se pro druhé lidi. Ve své duši však stále cítí strach, že je lidé nepřijímají, jsou vztahovačné a stále potřebují pochvalu a podporu. Moc a vliv ve fantazii, a někdy i v životě, jim přináší úlevu v podobě veškeré slávy. Pýcha je falešný pocit nadřazenosti nad druhými lidmi. Sebedůvěra a pýcha vypadají často velmi podobně. Pýcha přináší pocit neomezené síly a moci a objevuje se v souvislosti se schopnostmi a výsadami. Morální moc Dvojek nad druhými lidmi nespočívá v tom, že jsou opravdu lepšími lidmi, ale v tom, že vědí, jaké by měly být, aby byly nejlepší. Reakcí na poraněnou pýchu je stud a pocit ponížení v různých formách. Každé zranění pýchy může vyvolat potřebu pomsty. To jsou velmi silná témata.

Vhled:

Pokora je láska k životu takovému, jaký je. Patří do něj respekt, úcta a reálná sebedůvěra. Na cestě od pýchy k pokoře, která je přijetím i odevzdáním se, stojí mnoho překážek. Na začátku proti sobě stojí potřeba vlivu a moci proti sebezapření, které říká: Moje hodnota je dána tím, jestli mě druzí chtějí. Potřeba moci je skrytá v bezmoci. Bezmoc se stává mocí upevňující a posilující závislost na druhých lidech: "Musíte se o mě postarat". Prvním krokem k transformaci je nalezení vlastních potřeb a otevření svého srdce. Přijetí sebe a druhých lidí s respektem. Odevzdání své vůle, moci a vlivu do Božích rukou s otevřeným srdcem a s laskavostí. Svoboda znamená být na cestě a vyžaduje i převzít za sebe plnou odpovědnost.

Zastav se. Někde na cestě jsi ztratil Pokoru, což znamená schopnost přijmout poznanou pravdu o sobě a najít vůli se podle ní řídit, chybí ti schopnost přijmout cokoliv. Pokora znamená akceptovat i to, , co nejvíc nechceš slyšet, to, proti čemu celý život brojíš, aniž bys uznal možnost, že to je právě zkostnatělá pravda, která tě táhne ke dnu a nepustí tě ani přes veškerou aktivní snahu si "to vyřešit".

Doplňkové parametry

Kategorie: Knihy
Nakladatelsví: Veva
Počet stran: 38 stran
Rok vydání: 2016
Rozměry: 21 x 15 cm
Vazba: brožovaná

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: