Vonné vykuřovadlo Shaabi

Kód: 413089.01
Neohodnoceno
89 Kč –4 %
shaabi
89 Kč –4 % 85 Kč
Skladem (>5 ks)

Jeden z nejúčinnějších čističů atmosféry se silnými dezinfekčními účinky, jenž silně stimuluje lidského ducha, snižuje stres a uvolňuje napětí

Detailní informace

Detailní popis produktu

Různé druhy kadidlovníku z čeledi březulovitých, rostoucích především v Arábii, Jemenu, Ománu, Somálsku, ale i v Indii, produkují nejznámější a nejproslulejší pryskyřici – kadidlo, zvané též olibanum.

Jeho užití spadá do nejstarších egyptských kultur a v průběhu dalších tisíciletí se stalo tím nejdůležitějším vykuřovadlem. Nesmělo chybět při žádných náboženských či světských obřadech a rituálech. Je signováno Slunci a má téměř univerzální použití, symbolizuje mužskou složku.

Patří mezi nejúčinnější čističe atmosféry jak na duchovní i fyzické úrovni, má silné dezinfekční účinky, vytváří pocit průzračnosti, zbožnosti, čistoty a klidu. Staví most mezi fyzickou a duchovní rovinou bytí, říká se, že s jeho vůní můžete poznat Boha. Jedná se o silný stimulant lidského ducha, snižuje stres, uvolňuje napětí, je vhodným doprovodem modliteb a meditací, rozšiřuje vědomí.

Z Ománu pochází ty nejvíce ceněné druhy kadidla, sklízí se 2x ročně a jsou ručně tříděny na jednotlivé sorty.

Shaabi – je považováno za nejnižší jakost, přesto se jedná o kadidlo, jež se dá označit slovy, velmi dobré. Obsahuje drobná i střední zrna, také velké slepence se zbytky kůry a dřeva, povětšinou tmavé barvy.

Vůně je silně balzamická s nádechem mandlí a citrusů, pryskyřičnatá a kořenitá.

 

Upozornění: Uvedené údaje o léčivých vlastnostech vykuřovadel jsou pouze informativní a jsou čerpány ze známých publikací a zdrojů. Jedná se o rady a tipy, jak tímto alternativním způsobem podpořit léčbu, nikoliv o návod, jak klasickou léčbu a užívání léčivých přípravků nahradit. V případě výskytu příznaků jakéhokoliv onemocnění vždy nejprve vyhledejte svého lékaře.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Vykuřovadla
Výrobce: Rymer
Latinský název: Boswellia sacra
Účinek: očistný / obětina / posilující / relaxační / spirituální
Vůně: balzamická s nádechem mandlí a citrusů, pryskyřičnatá a kořenitá
Země původu: Omán
Způsob spalování: uhlík, vykuřovací pícka, elektrická kadidelnice
Hmotnost: 20 g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: