A je tu květen, dobrý čas, poslouchat svého srdce hlas

Nastal nám květen a jako každý rok dostává v tomto měsíci srdce nejvíc zabrat.

Srdce, které je pumpou celého těla, je umístěno ve středu hrudníku mezi plícemi, hrudní kostí a bránicí. Naše srdce celé tělo pohání a má vliv kromě kontroly cév, na naši představivost a vyjadřovací schopnosti.

Podle čeho ale můžeme poznat, že je jeho činnost v nerovnováze? Hlavními symptomy jsou bolesti páteře, výskyt hormonálních poruch, špatná kvalita spánku nebo také časté záněty močového měchýře. Orgánové hodiny jsou během dne mezi 11-13 hodinou, takže je vhodné v této době omezit pití kávy.

Zároveň ale můžete své srdce posílit místo toho například ayurvédským čajem Arjunou.

Další možností na zlepšení činnosti jsou například Pavlovy kapky, Epam srdeční a přípravek Korolen. A nesmíme zapomenout na přípravek Cordyceps z řady léčebných hub.

Jaké potraviny nám mohou preventivně činnost srdce posilovat nebo nastolit lepší rovnováhu? Patří sem třeba zelený ječmen, pšeničné klíčky, tmavé pečivo, fazole, sója, hrášek, čekanka, artyčoky, červená paprika, okurka, rajčata, ředkvičky, rukola, hroznové víno, třešně, grep, jehněčí maso, pstruh, zakysané výrobky, červené víno a ovocné čaje.

Srdce_článek

A co nám může prospět, abychom si srdce začali trochu hýčkat? Pamatujte, že srdce je náš poklad a na rozdíl od párových orgánů nám bylo dáno pouze jedno. Takže se hlavně vyvarujme stresu, to je totiž pro srdce vyložený zabiják. Pravidelně sportujme a dodržujme dostatečný čas pro kvalitní spánek a věnujme se něčemu, co v nás vyvolá vnitřní radost a štěstí, protože to je pro srdce elixírem nejcennějším.


Autorka článku: Jana Hrušková