Který bude ten váš? - Minerály pro lásku, harmonii a hojnost

IMG_20240430_182433Sice se říká květen - lásky čas, ale měli bychom si připomenout, že měsíci lásky, srdečných citů, romantických zážitků a láskyplných chvil jsou všechny jarní a letní měsíce, při kterých nás první sluneční paprsky lákají vyběhnout ven a načerpat po úmorné zimě trochu toho tepla, světla a voňavého vzduchu. Tyto optimistické pocity z přírody a pěkného počasí je však příjemné sdílet ve dvou, ať už svého životního partnera máme nebo jsme nakloněni nějakou tu letní lásku teprve prožít...a které kameny, minerály či nerosty nás mohou v tomto romantickém období doprovázet? Pojďme se na to podívat...

Ametyst - tento fialový kámen můžeme nalézt ve spoustě fialových až purpurových či nachových odstínů, odlesků a variant. Je to kámeIMG_20240430_175914n mimořádně mocný a vyniká svou ochrannou silou. Zahání negativní emoce, stres, noční děsy i zlobu, naopak dodává optimismus, rozvíjí intuici a pomáhá utřídit myšlenky a správně se rozhodnout. Je kamenem oduševnělosti, vnitřní čistoty a duchovna a v minulosti byl považován za kámen králů. Ametyst je také kamenem hluboké lásky a posiluje věrnost, čistí auru a vytváří ochranný štít kolem svého nositele. Příznačným kamenem je pro Berany, Štíry, Ryby a Střelce, tmavě fialové odstíny jsou vhodné pro Kozorohy.

Karneol - tento kámen je jako energetický nápoj mezi minerály a nerosty! Podporuje energii, činorodost, aktivitu a čerpání síly ze zdroje matky Země. Zároveň nám ale dokáže odejmoIMG_20240430_175936ut zlobu, závist či zvýšit koncentraci. Také podněcuje sexualitu a pozitivní erotické napětí. Probouzí ve svém nositeli empatii, soucit a otevírá srdce. Krom toho také přináší štěstí, prosperitu a úspěch. Karneol má rád nabíjení na přímém slunci a co nejdéle. Náleží ke znamení Lvů, Štírů, Kozorohů či Beranů, Blížencům pomůže nastavit osobní hranice.

Lapis lazuli - temně modrý kámen s nazlátlými pavučinami uIMG_20240430_180026bvnitř sebe je minerálem, který mocně posiluje přátelství a věrnost, jak tu přátelskou, upevňující silná kamarádství, tak tu mileneckou. Posiluje také naši důvěru v sebe, vhled a dodává pocit bezpečí, zbavuje strachu. Celkově harmonizuje vztahy a dokáže navodit pocit vnitřního míru. Také pomáhá s vírou v sebe s převzetím vlastní zodpovědnosti za sebe a svůj život. Je kamenem Střelců, Vodnářů a Býků.

Růženín - tento růžový něžný kámen je pro měsíce lásky a slunce jako stvořený! Růženín chrání svého nositele před vším negativním a hrubým, rozvíjí v lidech utajené city, uzdravuje vztahy a hojí zlomená srdce. Má rád nabíjení na nepřímém slunci po delší čas a harmonizuje prostor, ve kterém se nachází. Také probouIMG_20240430_175908zí fantazii a vnímavost k umění. Ale nemyslete si, že je tento kámen přehnaně citový. Jelikož se jedná o odrůdu křemene, dokáže být silným a mocným ochranitelem, který však podporuje vaši čest a chrání srdce před vší zlobou a závistí z okolí. Ze znamení nejlépe souzní s Váhami a Býky a Raky.

Amazonit - tento nazelenaIMG_20240430_175925lý až tyrkysový kámen se sametovým leskem je doslova kamenem partnerství a napomáhá vyrovnávání mužské a ženské energie, pomáhá harmonizovat komunikační problémy, rozepře, hádky, nesoulad ve dvojici a také upozaďuje ego a probouzí srdeční čakru. Vzbuzuje v nás smysl pro spravedlnost a pomáhá celkově zklidnit tělo i mysl. Také zmírňuje strach a obavy a napomáhá pohlcovat elektromagnetické záření, kterým jsme v dnešní hektické době neustále zahlcováni. Ze znamení zvěrokruhu nesáhnou s tímto kamenem vedle Blíženci, Panny a Vodnáři.

Citrín - to je fascinující minerál, který okouzluje svými zlatavými odstíny připomínajícími sluneční paprsky. Jeho název pochází z latinského názvu "citrinus"IMG_20240430_175957 což znamená citron, a odkazuje na jeho nádhernou žlutou barvu. Citrín je považován za kámen prosperity a hojnosti, často se mu přisuzují schopnosti přitahovat bohatství a úspěch. Navíc je citrín známý svými pozitivními energetickými vlastnostmi, které podporují optimismus, sebevědomí a jasnost mysli. Tento minerál je skvělým společníkem pro každého, kdo hledá sluneční svit v každodenním životě. Je velmi vhodný pro znamení Blíženců, Býka, Lva a Panny.

Kunzit - velmi silný duchovní kámen jemně růžové či nafialovělé barvy, který v sobě skrývá pramen hluboké lásky, porozumění a pomáhá v nás probudit empatii, sílu odpuštění a blokuje v náIMG_20240518_162734s negativní či melancholické myšlenky. Pomáhá urovnávat partnerské neshody, harmonizovat rozhádané vztahy a otevírá v nás náhled na danou problematickou záležitost. Podporuje v nás soběstačnost a toleranci nejen k ostatním, ale i k sobě. Předčasně vyspělým jedincům poskytuje laskavý štít, ve kterém znovu najdou víru. Ze slunečních znamení nejlépe vyhovuje Býkům či Rybám.

Tak co, našli jste v těchto tipech svůj vyvolený kámen, který vás třeba doprovodí na první letní procházku nebo prázdninovou dovolenou?

Dbejme však na to, že nejen nerosty a minerály napomáhají řešit citové investice, ale hlavně komunikace, empatie a nadhled.


Autorka článku: Gabriela Vlčková

K vytvoření článku byly čerpány informace z volně dostupných zdrojů na internetu.