Zdraví Ti chátrá ... máš čistá játra?

 

Duben je měsícem velkých změn v přírodě. Vše už se pěkně zelená a je v rozpuku. A co se děje v našem těle? Žlučník jsme již ozdravili a nyní je čas zaměřit naši pozornost na játra.

 

Játra jsou orgán, který je umístěný v horní pravé části břicha. Kromě funkce uchovávání krve mají velký vliv na stav svalů a šlach v celém těle. A navíc jsou zodpovědná za kvalitu našeho zraku.

 

 Pojďme se nyní, ať s brýlemi či bez brýlí podívat, co pro sebe můžeme udělat.

 

3

 

 

Jak poznáte, že jsou játra oslabena a vyžadují zvýšenou péči?| Symptomy jsou: zažívací potíže, hlavně pálení žáhy, zvýšená hladina cholesterolu, bledá pleť, rýhování na nehtech a zhoršený zrak. Emočně jsou lidé s oslabenými játry vzteklí až agresivní. Orgánové hodiny jater jsou mezi 1 – 3 hodinou ranní a proto i potíže jsou v této době nejzřetelnější.

 

 

Jaké produkty Vám můžeme k nápravě jater doporučit? Velice účinné jsou například kapky Epam 35 – jaterní nebo Tinktura ořešák černý americký. Dále například kapsle Ecce Vita – Liver plus a nebo třeba Jančův jaterní čaj.

 

 

Práci jater Vám podpůrně zlepší tyto potraviny: sladkovodní ryby, konzumace jater (vepřová, telecí a kuřecí), naklíčené fazole mungo, kysané zelí, mrkev, celer, fenykl, cibule, česnek, pórek, artyčoky, chřest, kedlubny, ředkvičky, zelené saláty, olivy, rýže, pohanka, proso, kurkuma, citróny, višně, jablka, hrušky, sezamový, rýžový a olivový olej a dýňová semínka.

 

Je velice prospěšné v rámci očistného programu zahájit každý den velkou sklenicí teplé vody se šťávou z jednoho citrónu, vypité nalačno. Navíc je dobré zvýšit každodenní příjem vody. Taoističtí mistři doporučují k ozdravení jater metodu vnitřního úsměvu.

 

2

 

 

Takže přátelé, odhoďme brýle, usmívejme se od ucha k uchu a užívejme si jaro a slunce…

 

 


 

Autorka článku: Jana Hrušková

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení