Zdraví Ti chátrá ... máš čistá játra?

 

Duben je měsícem velkých změn v přírodě. Vše už se pěkně zelená a je v rozpuku. A co se děje v našem těle? Žlučník jsme již ozdravili a nyní je čas zaměřit naši pozornost na játra.

 

Játra jsou orgán, který je umístěný v horní pravé části břicha. Kromě funkce uchovávání krve mají velký vliv na stav svalů a šlach v celém těle. A navíc jsou zodpovědná za kvalitu našeho zraku.

 

 Pojďme se nyní, ať s brýlemi či bez brýlí podívat, co pro sebe můžeme udělat.

 

3

 

 

Jak poznáte, že jsou játra oslabena a vyžadují zvýšenou péči?| Symptomy jsou: zažívací potíže, hlavně pálení žáhy, zvýšená hladina cholesterolu, bledá pleť, rýhování na nehtech a zhoršený zrak. Emočně jsou lidé s oslabenými játry vzteklí až agresivní. Orgánové hodiny jater jsou mezi 1 – 3 hodinou ranní a proto i potíže jsou v této době nejzřetelnější.

 

 

Jaké produkty Vám můžeme k nápravě jater doporučit? Velice účinné jsou například kapky Epam 35 – jaterní nebo Tinktura ořešák černý americký. Dále například kapsle Ecce Vita – Liver plus a nebo třeba Jančův jaterní čaj.

 

 

Práci jater Vám podpůrně zlepší tyto potraviny: sladkovodní ryby, konzumace jater (vepřová, telecí a kuřecí), naklíčené fazole mungo, kysané zelí, mrkev, celer, fenykl, cibule, česnek, pórek, artyčoky, chřest, kedlubny, ředkvičky, zelené saláty, olivy, rýže, pohanka, proso, kurkuma, citróny, višně, jablka, hrušky, sezamový, rýžový a olivový olej a dýňová semínka.

 

Je velice prospěšné v rámci očistného programu zahájit každý den velkou sklenicí teplé vody se šťávou z jednoho citrónu, vypité nalačno. Navíc je dobré zvýšit každodenní příjem vody. Taoističtí mistři doporučují k ozdravení jater metodu vnitřního úsměvu.

 

2

 

 

Takže přátelé, odhoďme brýle, usmívejme se od ucha k uchu a užívejme si jaro a slunce…

 

 


 

Autorka článku: Jana Hrušková