Harmonizace zvukem a zvuk ticha

Kolikrát se Vám už stalo, že jste slyšeli v rádiu písničku, která připomněla něco, co vyvolalo na rtech úsměv, nebo naopak Vás pohroužilo do vzpomínek? V ten moment se celý okolní svět zastavil a Vy jste se na pár vteřin ocitli v časoprostoru a mířili ke vzpomínce, kterou vyvolala tato melodie. A jaké pocity jste při tom měli? Pocit naplnění, příliv energie, uvolnění, smíření…

 

Ano, toto umí hudba. A co hudba, to umí samotný zvuk. Anebo ještě lépe, řekněme zvuk nebo vibrace v určité frekvenci. Na tyto frekvence reaguje jednak naše tělo, ale také vědomí, podvědomí a duše. Vyvolává v nás zapomenuté pocity, otevírá a vytahuje na povrch různé bloky, upravuje a harmonizuje čakry.

 

Takže máme naprosto jedinečnou příležitost, dát si do pořádku naše tělo, duši a vědomí, a to při tak krásné činnosti jako je poslech a vnímání zvuků a vibrací.

 

Mám na mysli například zvukové ladičky, které jsou vždy naladěné na příslušnou čakru. Jsou to v podstatě takové miniaturní zvony probuzení, které vydávají po úderu paličkou nádherný nebeský zvuk. Tyto ladičky mohou být nejen čakrové, ale také planetární. V každém případě si vždy můžete vybrat tu svoji, která bude lahodit Vašemu uchu a tím i Vaší duši.

 

Harmonizace zvukem

 

Další možností jsou ladičky terapeutické neboli vibrační, které mají tvar vidličky a rozezvučují se buď paličkou nebo úderem o dlaň či třeba o dřevo. Takto rozezvučená ladička se potom přikládá na místo, které chceme aktivovat nebo lépe řečeno léčit. Tyto ladičky jsou rovněž čakrové, ale také jsou třeba naladěné na zvuk ÓM, dále ladičky na regeneraci nervového systému a samozřejmě i planetární.

 

Ale nejenom léčebné využití mohou zvukové předměty mít. Mám teď na mysli duchovní naladění při rituálních obřadech, meditacích či například na lekcích jógy. Ke slovu přichází tibetský zvonek, který spolu se symbolem dordže vytváří jednotu mužské a ženské energie a bývá nedílnou součástí obřadů. A také třeba malé kovové činelky spojené kůží tzv. kartálky, kterými se začínají a ukončují lekce jógy.

 

Ráda bych Vám na závěr pověděla ještě o jednom zvuku, který se zdá, že je fádní a přitom je stále více a více vyhledáván. Je to zvuk ticha. Tak nezbytný při všech meditacích, tak nezbytný k proniknutí do našeho nitra a k poznání naší pravé podstaty. Velice krásně o tomto fenoménu píše Paul Ferrini ve své knížce Sjednocení, která Vám stejně jako mně může být skvělou pomůckou na cestě k celistvosti…Ať za doprovodu zvuků, anebo v absolutním tichu Vám ze srdce přeji, aby každý z Vás objevil svoji jedinečnost.

 


Autorka článku: Jana Hrušková