Harmonizace vodou

Voda, tak důležitá a cenná tekutina pro všechno živé. V lidském těle je obsažena asi v 60 procentech. Je dobré se tedy zamyslet nad tím, jakou vodu pijeme. Jaké informace vodou do těla posíláme. A také, jestli bychom toto nemohli dělat ještě lépe. Nemám teď na mysli vodu ledovcovou nebo vodu vyvěrající v horských oblastech, která je plná zdraví a minerálních látek.

 

 

Voda_clanek_vetsi

 

 

Uvažujme nyní, jak vylepšit tu vodu, která teče z našeho vodovodního řádu a k pramenité vodě má daleko.

 

 

První možností, která se naskýtá je očista a oživení vody minerálem šungit. Jedná se o uhlíkový fulleron, který pochází z Ruska z oblasti Karelských jezer. K čištění vody používáme šungitovou drť. Postup je velice jednoduchý a postačí nám pouze skleněná nádoba či karafa, šungit a místo na světle (nejlépe na slunci). Balení 200 g vystačí pro množství 1,5 l vody s tím, že použijeme polovinu balení. Druhou polovinu vystřídáme po 14 dnech a potom můžeme pokračovat obměňováním až 6 měsíců. Voda je prospěšná, jak pro člověka, tak i pro čtyřnohé miláčky. Šungitovou vodou můžeme zalévat i květiny a šungitem, který už není vhodný pro nálev můžeme přihnojit pokojové i balkónové rostliny. Šungit z vody odstraní těžké kovy, chlór, pesticidy, volné radikály a choroboplodné zárodky. Dále vyrovnává její ph a obohatí vodu o minerály jako jsou křemík, železo, hořčík, draslík a jiné. Šungitová voda je známá pro blahodárné působení na trávicí ústrojí, imunitu, klouby, svaly, dýchací soustavu a pomáhá také při bolestech hlavy.

 

 

Druhá možnost, kterou můžeme pomoci vzkřísit naši městskou vodu je přidání různých druhů minerálů do karafy s vodou. A vyrobíme si elixír. Toto můžeme provádět buď přímou anebo nepřímou metodou. U většiny kamenů můžeme minerály vložit přímo do vody, protože jsou zdraví neškodné. Ale existují kameny, jejichž účinky jsou také prokazatelné a velice dobré a silné, ale jsou pro tělo jedovaté. V tomto případě volíme metodu nepřímou. To znamená, že zmíněné minerály vložíme nasucho do skleněné nádoby a tu pak dáme do karafy s vodou tak, aby se voda nedostala s kameny do kontaktu. I takto dokážou kameny vodu správně navibrovat a připravit k použití.

 

 

Základní trojice kamenů, která je klasická a mezi lidmi nejoblíbenější je trojice křemenných hmot. Jsou to křišťál, ametyst a růženín. Tato sada kamenů vodu dokonale vyčistí a zharmonizuje. Už svým složením jsou tyto kameny vyloženě vhodné pro použití do vody. Křišťál je kamenem transformace a vodu krásné vyčistí a prozáří, ametyst, který má schopnost harmonizovat čakry a srovnat psychosomatiku poskytne vodě také cenné informace a růženín, který je kamenem klidu, míru a sebepřijetí tyto energie krásně zklidní. Samozřejmě můžeme sadu těchto 3 kamenů rozšířit i o další minerály, které jsou vhodné k posílení různých orgánů v těle nebo i námi zvolených záměrů. Tyto a jiné kameny jsou krásně popsané v knížce „Výroba krystalové vody“, takže každý si může vybrat se kterými kameny pracovat.

 

 

Třetí možností očisty vody je použití filtrační binchotanové uhlíkové tyčinky. Tato tyčinka má životnost až 4 měsíce a znovu se nabíjí převařením ve vodě vždy po dvou týdnech používání.

 

 

Poslední možnost, o které bych se ráda zmínila je použití symbolu „Květ života“ – symbolu posvátné geometrie, který je symbolem vzorce stvoření a symbolu obsahující veškerou geometrii života. Květ života se díky svým vibracím používá k oživení a překódování vody. Používá se ve formě samolepek, které se lepí na nádobu či na karafu. Nebo je již součástí karafy či skleničky (malba či rytina ve dně nádoby) nebo ve formě podtácků, na které se sklenice nebo karafa postaví.

 

 

Všechny tyto možnosti, o kterých jsem se dnes zmínila jde samozřejmě kombinovat. Takže pokud tyto zkušenosti ještě nemáte, není nic jednoduššího, než je vyzkoušet.

 


 

Autorka článku: Jana Hrušková