VÝSTAVA: Prodejní výstava obrazů - mandal od autorky Ivety Skálové Špatenkové

Srdečně Vás zveme na autorskou výstavu obrazů - mandal od autorky Ivety Skálové Špatenkové

V GALERII U DŽOUDYHO (JUGOSLÁVSKÁ 7, PRAHA 2) která probíhá od října do listopadu 2022

 

Na této prodejní výstavě můžete shlédnout autorčiny léčivé obrazy - mandaly malované na hedvábí nebo na plátně.

 

Mandaly symbolizují nekonečnost života a nekonečnost proměn jeho forem. Nejsou to jen krásné obrazy, jež vznikly kombinací barev a tvarů, ale nesou v sobě sílu, kterou vyzařují do prostoru. Sílu s darem uzdravovat duši člověka. Mandala s námi mluví svým specifickým jazykem - mění se, točí, vystupuje nebo ustupuje z prostoru, či vnímáme její energii - oslovuje nás, komunikuje s námi a stává se tak i vhodným nástrojem k sebepoznání. Zprostředkovává nám kontakt s duševními procesy, které stojí za „oponou“. Pomáhá nám uvědomit si a poznat ty části nevědomé duše, které nás sice hluboce ovlivňují, ale jsou vědomím těžko zachytitelné.

Ručně malované mandaly Ivety Skálové Špatenkové vznikají v „inspirovaném stavu“, originály jsou malované na hedvábí nebo na plátně. Na této výstavě máte možnost shlédnout jak originály, tak i reprodukce těchto obrazů.

 

Iveta Skálová Špatenková je terapeutka a malířka. Svojí prací upozorňuje na možnosti využití mandal jako nástrojů pro práci s nevědomou psychikou a k probuzení hlubinných tvůrčích sil lidského ducha. Vychází ze starých moudrých učení a tradic, z hlubinné psychologie a hlavně ze své každodenní praxe terapeutky.

Tvorba léčivých obrazů – mandal je částí její terapeutické praxe, v níž se snoubí touha léčit, inspirovat a vyjádřit se skrze tvoření. Jde o spojení talentu, vědomostí a daru; malováním přenáší abstraktní inspiraci do konkrétních forem.

Více o autorce a její tvorbě či terapeutické praxi se dozvíte na www.jogasebepoznani.cz

 

leták2022