VÝSTAVA: Prodejní výstava obrazů - mandal od autorky Ivety Skálové Špatenkové (PRODLOUŽENA do 11.6.2021)

 

 

Srdečně Vás zveme na autorskou výstavu obrazů - mandal od autorky Ivety Skálové Špatenkové

V GALERII U DŽOUDYHO (JUGOSLÁVSKÁ 7, PRAHA 2) která probíhá do 31.5.2021

 

JE MIMOŘÁDNĚ PRODLOUŽENA DO 11.06.2021

 

Na této prodejní výstavě můžete shlédnout autorčiny léčivé obrazy – mandaly malované na plátně nebo na hedvábí.

 

Mandaly symbolizují nekonečnost života a nekonečnost proměn jeho forem. Nejsou to jen krásné obrazy, jež vznikly kombinací barev a tvarů, ale nesou v sobě sílu, kterou vyzařují do prostoru. Sílu s darem uzdravovat duši člověka. Mandala s námi mluví svým specifickým jazykem - mění se, točí, vystupuje nebo ustupuje z prostoru, či vnímáme její energii - oslovuje nás, komunikuje s námi a stává se tak i vhodným nástrojem k sebepoznání. Zprostředkovává nám kontakt s duševními procesy, které stojí za „oponou“. Pomáhá nám uvědomit si a poznat ty části nevědomé duše, které nás sice hluboce ovlivňují, ale jsou vědomím těžko zachytitelné.

Ručně malované mandaly Ivety Skálové Špatenkové vznikají v „inspirovaném stavu“, originály jsou malované na hedvábí nebo na plátně. Na této výstavě máte možnost shlédnout jak originály, tak i reprodukce těchto obrazů.

 

Iveta Skálová Špatenková je terapeutka a malířka. Svojí prací upozorňuje na možnosti využití mandal jako nástrojů pro práci s nevědomou psychikou a k probuzení hlubinných tvůrčích sil lidského ducha. Vychází ze starých moudrých učení a tradic, z hlubinné psychologie a hlavně ze své každodenní praxe terapeutky.

Tvorba léčivých obrazů – mandal je částí její terapeutické praxe, v níž se snoubí touha léčit, inspirovat a vyjádřit se skrze tvoření. Jde o spojení talentu, vědomostí a daru; malováním přenáší abstraktní inspiraci do konkrétních forem.

Více o autorce a její tvorbě či terapeutické praxi se dozvíte na www.jogasebepoznani.cz

 

 

 

letakA3_spatenkova

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení