Rok 2020: Čínský rok ve znamení kovové Krysy

K čínskému roku se váže legenda, která praví o velké hostině, kterou uspořádal Buddha. Pozval na ni všechna zvířata, aby poukázal na rovnost všech živých bytostí, a tím tedy zdůraznil jednotu světa. Jako první přiběhla zuřivá Krysa, následně přišel pracovitý Buvol, třetím příchozím byl tvrdohlavý Tygr. Jako poslední na hostinu přišli věrný Pes a svědomitý Vepř. Buddha se rozhodl, že všechna příchozí zvířata odmění, a proto každému z nich daroval vládu a moc v jednom určitém roce.

Loňský rok 2019 byl ve znamení zemského Vepře, a tedy ve znamení přátelství, hojnosti a lásky. Čínský horoskop na rok 2020 je ve znamení kovové Krysy. Co nás v následujících měsících čeká? Co nám nabídne a komu se bude nejvíce dařit?


Rok 2020 ve znamení kovové Krysy podle čínského horoskopu

Rok kovové Krysy podle čínského kalendáře začíná 25. ledna 2020 a končí 11. února 2021. Čínská astrologie předpovídá štěstí víceméně pro všechna znamení. Ale jak říkají Číňané: ,,Nic nevystraší štěstí víc než pochyby." Krysa je podle čínské astrologie a filozofie je symbolem ochrany a prosperity. Nabádá nás překročit hranice osobního komfortu, vydat se ve prospěch růstu i za cenu dočasného nepohodlí. Neváhejte tedy jít štěstí naproti, jakmile vám začne klepat na dveře, úspěch je zaručen. Vzhledem k tomu, že znamení Krysy je na začátku čínského kalendáře, bude tento rok plný nových začátků a příležitostí v mnoha ohledech. Ponese se v duchu originality, kreativity i odhodlání ať už v rovině osobní, kariéry a také koníčků. Tento rok je ideální pro zakládání nových projektů a rozvíjení. Pokud plánujete investovat finance, nákup nemovitostí, zahájit podnikání či nové projekty, máte právě v tomto roce velké šance na úspěch. Nepodceňujte však důkladnou přípravu a vše si naplánujte a zvažte. Všechna rozhodnutí, která učiníte během tohoto roku, totiž ovlivní příštích 12 let.

Bude se dařit i v oblasti vzdělání (právo, ekonomie a jazyky) i v umělecké sféře. Čínský horoskop nabádá soustředit se na práci a spolehlivě dodržovat všechny termíny. A to nejen v oblasti práce, kde byste měli odevzdat zpracované materiály či průběžné výsledky, nebo práci do školy. Dodržujte také termíny, které slíbíte svým partnerům, přátelům a rodině, a snažte se chodit na schůzky včas. Během roku 2020 se všechna znamení mohou těšit z dobrého zdraví, pokud nebudou přepínat své síly a nevyčerpají se. Neměli bychom však zapomínat na pravidelný fyzický pohyb a udržovat se v kondici. V druhé polovině roku můžeme očekávat nový příliv energie, který posílí naši psychickou stránku. Vládnoucí prvek Kov nám pomůže být důslední v jednání, podpoří komunikaci, rozhodnost a popostrčí nás i při seznamování s lidmi.

Dařit se bude obzvláště všem lidem, kteří si rozumí se znamením Krysy. Nejvíce takto kompatibilními a harmonickými znameními jsou Koza, Zajíc, Tygr a jak jinak než Krysa. Ani jiná znamení nepřijdou zkrátka, jen to bude chtít v některých případech více kompromisu, přemýšlení, uvážlivost a smíření. Řeč je zejména o znamení Kohouta, Koně a Kozy, která jsou s Krysou podle čínské astrologie často v nesouladu. Během tohoto roku by se tedy lidé v těchto znameních měli učit hledat společnou cestu a řeč, aby nakonec došli smíření.

 


Jaká je kovová Krysa podle čínského horoskopu?

Krysa je velmi společenské znamení, je pro ni charakteristická moudrost, inteligence, kombinace protřelosti a intuice. Pro svou bystrost dovede rychle rozpoznat příznivé okolnosti a dobré příležitosti, které využije a většinou úspěšně. Lidé ve znamení Krysy ve společnosti bývají velmi oblíbení, srší optimismem, humorem, vtipem a jsou otevření. Jsou pracovité, podnikavé, nezdolné a houževnaté, umí se přizpůsobit jakémukoliv prostředí a nikdy se nevzdávají. Měly by však dát pozor na to, aby se příliš nevyčerpaly a nevydaly ze všeho. Mezilidské vztahy jsou pro ně velmi důležité a spíše se snaží udržovat hlubší citové vztahy. Pro Krysy je většinou láska velmi důležitým tématem - zamilovaná Krysa je citlivá, vášnivá a dokáže ze svých nároku, zvyklostí i postojů slevit. K těm, které miluje, bývá laskavá a velkorysá a v partnerských neshodách je to většinou právě ona, která ustupuje jako první. Krysy bez lásky jsou však nenasytné, výbušné, bojovné a lakotné. Potřebují se naučit krotit svou paličatost a nebýt tolik upnuté na vidinu možných zisků. Díky své intuici a bystrosti se Krysy dobře uplatňují všude, kde je potřeba pečlivosti a opatrnosti. Zároveň je pro ně nejvhodnější pracovat spíš samostatně než pod dozorem, protože jsou činorodé a nezávislé. Proto jsou tito lidé dobří jako úředníci, kontroloři, skladníci či dozorci.

Element kovu zrozencům Krysy poskytuje pevnost, řád, soustředěnost, odvahu a odhodlání, vytrvalost a dobrou organizaci. Tento element disponuje pasivní energií jin, která se projevuje jako stahující a zjednodušující princip. 

Krysy si nejvíce rozumí se znamením Krysy, Opice, Psa, Draka, Zajíce a Buvola, problémy nemá ani s Vepřem či Hadem. Naopak ke konfliktům dochází se znamením Koně, Kohouta, Tygra a Kozy.

 
Roky Krysy jsou:

 1948, 1960, 1972, 1984, 1996, 2008, 2020, 2032


Jaké jsou tedy vyhlídky jednotlivých znamení pro čínský rok 2020?

Krysa

Jakožto vedoucí znamení mají inteligentní a zvídavé Krysy vynikající vyhlídky. Rok 2020 je pro ně velmi příznivý, plný příležitostí, rozvíjení a postupů. Dařit se jim bude obzvláště v zaměstnání, kde mohou během roku očekávat (i významný) postup nebo příjemné změny. I přesto, že se jim bude dařit, měly by ve své činorodosti vytrvat a nesklouznout k lenosti. Pracovat by měly usilovně a od samého začátku. Příjemné vyhlídky je čekají také v oblasti vztahů a možná právě potkají toho pravého/tu pravou. Stačí být sami sebou, na nic si nehrát a nejít jen za výhodami a ziskem.

 

Buvol

Rok 2020 se pro konzervativní a pracovité Buvoly ponese v duchu spokojenosti, splněných cílů, pracovního zvolnění a kvalitních výsledků za odvedenou práci. Jejich pečlivost, spravedlivost, rozvaha a klid se vyplatí nejen v rámci kariéry, ale také v mezilidských vztazích při řešení případných sporů. Svou stydlivost a nejistotu by pro tentokrát ale měli odhodit a konečně ukázat talent, který v nich dřímá. Zároveň budou mít příležitost zvolnit tempo, aby nabrali nové síly. Rok kovové Krysy jim totiž do života vnese trochu rozptýlení, zábavy a mnoho zážitků. Ve vztazích se mohou objevit drobné zádrhele a nejistota, ale s vhodnou komunikací dokáží vyřešit i nepříjemné komplikace.

 

Tygr

Zrozenci odvážného Tygra se mohou radovat - tento rok pro ně bude skvělým obdobím. Život jim totiž přinese nesčetně příležitostí, kterých se umí chopit, a naplno budou moci využít svůj tvůrčí potenciál. Pro svou výraznou osobnost a hrdost by si však Tygři měli dát pozor, protože rok Krysy nebude po ekonomické stránce úplně zlatonosný. Nezadaní Tygři mají tento rok velkou šanci potkat právě i lásku svého života.

 

Zajíc

Opatrným Zajícům rok Krysy slibuje příjemné vyhlídky v rodinném a partnerském životě. Riskování by jim však štěstí nepřineslo, měli by si tedy raději užít klidu a více času věnovat partnerovi a obzvláště dětem, které mohou mít sklony chovat se vzpurně a panovačně. Tyto projevy je ideální eliminovat vhodnou výchovou a dovolit jim dělat jejich vlastní chyby a poučit se z nich. V první polovině roku mohou očekávat změny k lepšímu i v oblasti financí. Pokud uvažují o novém projektu, ale mají i sebemenší pochybnosti, měli by raději posečkat. Bohužel mohou Zajíci také pociťovat vnitřní stagnaci a při řešení svých potíží narážet na četné překážky. Neměli by se však nechat vyvést z míry, aby neztratili jim tolik přirozené nadšení.

  

Drak

Pro Draky bude rok kovové Krysy velmi kreativním a přínosným. I jim život nabídne nové příležitosti a nové činnosti, kdy si budou i navzdory jejich dominanci, libovat v přinášení radosti druhým. Zároveň budou Draci inspirací pro ty, kterým kreativní duch a fantazie chybí. A pokud Draky v předchozích letech trápila témata, na která nenalezli odpověď, nyní se jim odpovědí dostane. V partnerství bude sice panovat klid a pohoda, ale neměli by zlenivět. Měli by neustále myslet na to, že je potřeba partnerovi věnovat dostatek času a péče.

 

Had

Hadi sice neoplývají pečlivostí, ale jejich silnou stránkou je houževnatost. Díky tomu bude pro ně tento rok úspěšný a dosáhnou mnoha vysněných cílů, ke kterým ale bude potřeba se propracovat. Do klína jim nespadne samo o sobě nic. Ze všeho nejdříve by měli dokončit to, co dosud nezakončili, a poté se zaměřit na jednu konkértní věc, které by se mohli naplno věnovat. Hadům se bude dařit po pracovní stránce a mohou očekávat nové příležitosti např. jako pedagogové, psychologové či v oblasti práva. Po finanční stránce by měli být obezřetní a něco mít naspořeno, mohou je totiž čekat nečekané výdaje. V lásce se setkají s mnoha příjemnými chvílemi, ale mohou se objevit i obtíže. Hlavně netlačit na pilu.

 

Kůň

Přátelští a vytrvalí Koně mají letos příležitost naplno využít svůj umělecký talent, všestranné nadání i výřečnost. Rozhodně se jim vyplatí se vzdělávat a zdokonalovat v tom, v čem jsou dobří - ať už se jedná o započetí studia na škole nebo absolvování kurzů. Pro Koně bude v tomto roce klíčové téma práce, kde může docházet ke změnám (ať už pracovní pozice nebo úplná změna zaměstnání). Pokud budou na sobě usilovně pracovat i nadále, mohou dosáhnout vysněných cílů. Navíc s optimismem veškeré překážky hravě zvládnou. Zároveň by ale neměli start přepálit a měli by si dovolit odpočívat a nacházet v sobě klid. V rovině lásky budou klíčem k úspěchu upřímnost, komunikace a otevřenost - pokud Koně cítí ve vztahu nedostatky a strádají, měli by o tom s partnerem mluvit napřímo. Z pouhých náznaků totiž ten druhý nemusí pochopit vůbec nic.

 

Koza

Pro laskavé Kozy bude rok 2020 úspěšný ve všech oblastech, čekají je velké změny. I nadále si udrží svou citlivost, soucitnost, otevřenost a schopnost odpouštět. Ve finančních záležitost pocítí úspěchy - objevit se mohou i nečekané zdroje financí. Mají velkou šanci i kariérního růstu, jen pozor na nedostatek seběvědomí - neměly by tolik pochybovat o svých schopnostech. Nezadané Kozy mají také velkou šanci potkat svou pravou lásku - pokud ovšem nebudou jen nečinně přihlížet se sklopenou hlavou. Měly by se víc projevit a být spontánní. Jediné, co by Kozám mohlo život znepříjemnit, je jejich skepse a pesimismus.

 

Opice

Rok Krysy přinese ostražitým Opicím hojnost a prosperitu v podnikání i osobní sféře. V pracovní oblasti budou velmi kreativní. Měly by si ale dát pozor na správné načasování a být trpělivé - vše nepůjde hned. Nicméně pro Opice bude v tomto roce nejdůležitějším tématem zdraví. Neměly by podcenit byť jen sebemenší náznak nemoci. Stačí vnímat a poslouchat své tělo a dopřát mu, oč si žádá. Měli by využít možnosti preventivních prohlídek, a protože je toho v roce 2020 čeká opravdu mnoho, měly by své síly šetřit a pravidelně odpočívat. V rovině lásky budou vztahy bezproblémové, ale i tak by měly Opice věnovat svému protějšku dostatek času a péče. Nezadané Opice mají šanci najít partnera, pokud půjdou štěstí naproti a zamíří čas od času do společnosti.

  

Kohout

Vynalézaví Kohouti by si se svým někdy až přílišným smyslem pro detail měli dát pozor. Měli by se naučit nelpět na pravidlech a důslednosti tolik, aby je to omezovalo a kazilo jim náladu. Měli by se učit radovat z každé povedené a krásné věci, i přesto, že není zcela dokonalá. I ve vztazích bude potřeba vyvinout úsilí - hlavně v komunikaci s partnerem. Možná Kohouti pocítí v sobě přílivy energie, kdy budou chtít se vším takzvaně seknout a začít pracovat na nových projektech nebo se vrhnou po hlavě do nového vztahu. Neměli by však dělat unáhlená rozhodnutí. Prudká spontánnost by je mohla stát vysokou cenu. Raději by měli vše důkladně promyslet a několikrát zvážit, než podniknou další krok. Jen tak se naplno může ukázat jejich talent, který je dovede i k finančnímu úspěchu.

 

Pes

Rok kovové Krysy bude pro zrozence ve znamení Psa plný změn zejména v oblasti kariéry. Nové příležitosti se k nim jen pohrnou. Stačí chytit příležitost za pačesy a vynaložit úsilí. Každá vynaložená námaha totiž může znamenat krok k úspěchu a splněným snům. Pokud se Psi trápili se vztahovými záležitostmi, pro tentokrát si budou moci oddechnout. Tento rok jim bude v lásce přát. Možná i spontánně přestanou řešit věci, které jim dříve vadily a byly nepříjemné. Měli by si ale ujasnit, po čem ve vztahu opravdu touží, a dát to svému protějšku najevo. O romantiku a vstřícnost nebudou mít nouzi. Nezadaní jedinci by si měli ujasnit, jakého partnera by si po svém boku přáli.

 

Vepř

Rok 2020 bude pro přívětivé Vepře jedním z těch šťastných. Dařit se jim bude v rovině kariéry i v té osobní. Jediné, čemu by měli věnovat více pozornosti, je jejich fyzická kondice a péče o tělo. I je čekají nové příležitosti, proto by se neměli nechat ovládnout leností. Může se stát, že pro svou klidnou povahu Vepři pocítí strach z nově příchozího a budou mít zaječí úmysly. Naštěstí je ambice budou pohánět vpřed a rozhodně toho nebudou litovat. Jejich finanční situace bude také příznivá, proto by si měli dát pozor na přílišné utrácení. Lásku v tomto roce podle čínského horoskopu nebudou příliš řešit. U nezadaných se mohou objevit nové vyhlídky na nezávazné vztahy, do vážnějších vztahů se Vepři dvakrát nepoženou.


Každé znamení horoskopu má své jedinečné vlastnosti a schopnosti - poznejme je a posilujme, abychom je mohli využít k našemu prospěchu. Pokusme se také uvědomit si naše slabiny a pracovat na nich.

 

Mnoho úspěchů, radosti a skvělých zážitků v roce zemského Vepře vám přeje kolektiv U Džoudyho.