Soucitné srdce. Ponaučení o esenci soucítění.

Kód: 947509.01
Novinka
Neohodnoceno
388 Kč –10 %
srdce
388 Kč –10 % 349 Kč
Skladem (4 ks)

Komentář Třiceti sedmi slok o praxi bódhisattvy od Ngulčhu Thogmeho

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jak by to v praxi vypadalo, kdybyste se starali více o druhé než sami o sebe? Právě to je radikálním tématem mimořádného souboru ponaučení, jakéhosi výcvikového manuálu, který ve čtrnáctém století sepsal buddhistický poustevník Ngulčhu Thogme a k němuž v této knize podává podrobná vysvětlení jeden z velkých tibetských buddhistických mistrů století dvacátého, Dilgo Khjence Rinpočhe.
V mahájánové tradici se ti, kdo mají odvahu podstoupit tuto hlubokou změnu postoje, tolik nezbytnou pro rozvoj pravého soucítění, nazývají bódhisattvy. Díky svému velkému odhodlání klást potřeby druhých na první místo a dosáhnout tak probuzení pro dobro všech živých bytostí překračují omezení vytvářená iluzí „já“ a toho, co je „moje“, přičemž tento svůj vývoj dovršují v přímé realizaci skutečnosti zcela mimo dualistické představy sebe a druhých.
Předkládaný klasický text uvádí způsoby, jimiž můžeme pracovat se svým srdcem a myslí z úrovně, na níž se zrovna nacházíme, abychom rozpletli předivo své úzkoprsé zaneprázdněnosti a objevili svůj vlastní potenciál soucitu, lásky a moudrosti. Tato učení inspirovala mnoho generací praktikujících buddhistů a velcí mistři všech tradic k nim sepsali četné komentáře. Dilgo Khjenceho komentář je pravděpodobně jeho nejrozsáhlejším zaznamenaným učením o praxi mahájány.

Doplňkové parametry

Kategorie: Knihy
autor: Dilgo Khjence Rinpočhe
nakladatelství: Dharmagaia
Rok vydání: 2024
Rozměry: 213 x 140
Vazba: pevná
počet stran: 278

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: