Naše tradice

Kód: 330498.01
Tip
Neohodnoceno
299 Kč
Skladem (>5 ks)
Druhé rozšířené vydání knihy Naše tradice.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pro velký zájem čtenářů autorka vydává druhé vydání knihy Naše tradice, které je rozšířené o drobné vsuvky v textu a o svátek svatého Martina. Stejně jako první vydání je kniha určena pro ty, kteří jsou ochotni změnit něco ve svém životě. Znovu navázat původní spojení člověka s Univerzem a nahlédnout tak za hranice našeho reálného vnímání. Zkusit se učit a poznávat se prostřednictvím jednotlivých úkolů, které jsou sestaveny tak, aby nás duchovně obohatily a vnesly nám radost do našeho bytí.


Autorka jednoduchým a srozumitelným jazykem vyjadřuje skutečný smysl jednotlivých dnů v roce, které jsou pro nás významné a proč zrovna tyto dny. Proč těmto dnům říkáme svátky a slavíme je a proč se staly tradicí v našem životě. A proč dodržování tradice je pro každého člověka důležité.


Slova autorky:
To, co předkládám tímto textem, nemá nic společného s jakýmkoli náboženstvím. Ani nemám v úmyslu popisovat život našich předků a jejich zvyklosti a obyčeje. Knih a různých textů na téma krajových zvyků a obyčejů a jejich vývoje je bezpočet. Jednoduchým a srozumitelným jazykem chci vyjádřit a popsat skutečný smysl jednotlivých dnů v roce, které jsou pro nás významné a proč zrovna tyto dny. Proč těmto dnům říkáme svátky a slavíme je a proč se stali tradicí v našem životě. A proč dodržování tradice je pro každého člověka důležité.
Je to pouze pro ty, kteří jsou ochotní změnit něco ve svém životě. Znovu navázat původní spojení člověka s Univerzem a nahlédnout tak za hranice našeho reálného vnímání. Zkusit se učit a poznávat se prostřednictvím jednotlivých úkolů, které jsou sestaveny tak, aby nás duchovně obohatily a vnesly nám radost do našeho bytí.


"Tradice nám dává jistotu cesty, po které po staletí kráčíme. Je to opakování se určitých rituálů, které nás učí sebepoznávání, formují nás a ukazují nám náš měnící se vztah k blízkým, okolí, domovu, zemi. Je to náš život v cyklech.

Všichni víme, že starý rok končí Silvestrem a nový rok začíná Novým rokem a samozřejmostí jsou oslavy s tím spojené. Ví, ale každý proč skutečně slavíme? Co nám tento rituál oslavy přináší? Čím mu je prospěšný? Co se tím může naučit, o co se obohacuje a kam se může každoročně posunout?

Tak na tyto a podobné otázky jsem se snažila odpovědět stručným a srozumitelným jazykem. Přiblížit všem, že tradice není obyčej, ale návod, sestavený našimi předky, na žití života v daném místě a na vytváření vztahů s tím spojených."

Ladislava Paterko


Rozměry: 11x16 cm
Vazba: brožovaná
Vydání: 2017
Počet stran: 136

NA TOTO ZBOŽÍ SE NEVZTAHUJE 10% SLEVA.

Doplňkové parametry

Kategorie: Knihy
Nakladatelsví: Ladislava Paterko
Počet stran: 136 stran
Rok vydání: 2017
Rozměry: 11 x 16 cm
Vazba: brožovaná

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: