Chcete být zdraví a nic o svých tělech nevíte

Kód: 942788.01
Neohodnoceno
378 Kč –10 %
Chcete být zdraví a nic o svých tělech nevíte
378 Kč –10 % 340 Kč
Skladem (2 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kniha „Chcete být zdraví a nic o svých tělech nevíte“ je třetí v řadě od terapeuta pohybových bolestí Ing. Jana Tomáše Veselého z Nových Hradů v jižních Čechách. Svým osobitým způsobem na rozhraní návodu na použití a beletrie seznamuje čtenáře jak se zbavit zbytečné bázně ze složitostí lidského těla a tím předcházet možným zdravotním potížím. Předešlé publikace „Dynamická chůze“ a „Jsme zrozeni k chůzi?“ poukazují na nezbytnost přirozeného pohybu pro lidské tělo ve snaze o udržení trvalého relativního zdraví po celý život do nejvyššího věku. Tato publikace seznamuje čtenáře jednoduchým způsobem se složitostmi lidského těla, které při nerespektování příčin v samotných začátcích může později způsobovat jak tělesné tak i psychické utrpení, vyžadující mnohdy i dlouhodobou léčbu včetně takových onemocnění jako jsou rakovina, artróza, migréna, bolesti v zádech, v kloubech a celé řady dalších zdravotních potíží. V knize je rovněž poukázáno na vyjímečnosti ženského těla, které by měly ženám vysvětlit původ vzniku možných zdravotních potíží s jakými se každá žena může občas ve svém životě potýkat, a především jak jim lze jednoduchými postupy čelit. Proč například mnoho žen trpí nepravidelností ženského cyklu včetně PMS, nemožnost přirozeného početí včetně příčin předčasných porodů, příčiny nevyváženého klimakteria, přibývání váhy atd. Zvláště je podroben kritice i stav a zejména způsob při zdolávání psychosomatických potíží při jejich současném vzestupu.
Kniha vychází z dlouholetého autorova působení jako terapeuta pohybového aparátu lidského těla na základě jim vyvinuté metody Celostní manipulační terapie. Metoda je založena na jemné manipulaci s pohybovým aparátem na základě rozpoznání především mechanických příčin vzniku jeho pozdějších zdravotních potíží. CMT neléčí, ale jednoduchým způsobem odstraňuje příčiny vzniku tak, aby bylo tělo schopno využít své přirozené schopnosti se uzdravit mnohdy i z dlouholetých zdravotních potíží. CMT metoda za dobu jeho dlouholeté praxe přivedla do jeho ordinace mnoho klientů, kteří hledali do té doby mnohdy bezvýsledně řešení jejich zdravotních problémů.
Zvláštní důraz je pak kladen na to, že mnohé současné názory na příčiny různých onemocnění, včetně podložených i těch s nejvyšší odborností, se vzdalují od schopnosti lidských těl se udržovat v optimálním stavu do jejich nejvyššího věku. Rovněž tak zajímavé popsání doposud nezaznamenaných schopností a funkcí lidského těla jako je např. zcela opomíjený význam funkce kosti lýtkové na celkové zdraví, stavba a tvar lebky a její spojení s trupem, pudové schopnosti novorozenců a celá řada dalších doposud nezaznamenaných schopností lidského těla.

Doplňkové parametry

Kategorie: Knihy
Autor: Jan Tomáš Veselý
Nakladatelství: Fontána
Rok vydání: 2022
Vazba: Brožovaná
Počet stran: 254 stran
Rozměry: 14,2 × 20,4 cm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: