Snášenlivost - Bylinné kapky 50 ml

Kód: 938758.01
Neohodnoceno
159 Kč –5 %
Snášenlivost2
159 Kč –5 % 151 Kč
Skladem (4 ks)

Přírodní bylinný celkový (komplexní) extrakt z léčivých rostlin s antiemetickým účinkem a pro normální stav pokožky.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Snášenlivost (bylinná tinktura - Pavlovy bylinné kapky). Přírodní bylinný celkový (komplexní) extrakt z léčivých rostlin s antiemetickým účinkem a pro normální stav pokožky. Slouží pro zmírnění vedlejších účinků chemoterapie a biologické léčby - toxicity. Působí zejména proti nevolnosti a kožním potížím. Chrání játra, aniž by snižovala účinnost léčby.

Složení tinktury: velejemný melasový ethanol, léčivé rostliny (byliny) - dvouzubec trojdílný (Bidens tripartita), bukvice lékařská (syn. čistec lékařský) (Betonica officinalis (syn. Stachys officinalis), zázvorovník pravý (zázvor) (Zingiber officinale).

Působením cytostatik na kostní dřeň mohou být zasaženy krvetvorné buňky a tím začne jejich počet klesat, vlivem cytostatik na epitel trávícího ústrojí se mohou v ústech tvořit nepříjemné vřídky a povlaky, pacienti mohou trpět nevolností, zvracením či průjmy. Vlivem na buňky vlasového folikulu dochází k vypadávání vlasů, velmi citlivé jsou i zárodečné pohlavní buňky, či embryonální tkáň. Ani biologická léčba, která působí cíleněji, není bez nežádoucích účinků. Zde je častá kožní toxicita, projevující se akné, červeným zbarvením kůže v důsledku rozšíření krevních cév, olupováním kůže v drobných šupinkách. Velmi nepříjemné mohou být změny na nehtech. Kromě kožní toxicity se může pacient podstupující biologickou léčbu setkat s únavou, nevolností, zvracením či průjmy. Některá léčiva mohou mít škodlivý vliv na srdeční sval, vést ke zvýšení tlaku krve, způsobit krvácení či zhoršit hojení ran.

Dvouzubec trojdílný patří k velmi universálním léčivým rostlinám a přesto, že je to bylinka poměrně hojně se vyskytující v naší oblasti, je stále málo využívána. Její předností je komplexní účinek na látkovou výměnu s velmi jemným účinkem. Nejdůležitějšími účinnými látkami dvouzubce trojdílného jsou flavonoidy. Spolu s minerálními látkami obsaženými v rostlině (mangan) stimulují a urychlují metabolismus, podporují krvetvorbu a harmonizují funkci nadledvinek. Ve spojení s bukvicí lékařskou snižují negativní dopady chemoterapie na lidský organismus. Experimentálně byl prokázán antialergický účinek.

Bukvice lékařská (syn. čistec lékařský) se spolu s dvouzubcem trojdílným osvědčila při potlačení vedlejších účinků chemoterapie.

Zázvorovník pravý (zázvor) řadíme mezi klasické prohřívací léčivé rostliny, slouží ke zlepšení trávení a zvýšení chuti k jídlu. Celkově povzbuzuje metabolismus. Působí proti nevolnosti.

Zdravotní tvrzení týkající se této léčivé rostliny ve formulaci předložené Evropské komisi ke schválení (on hold): Normální stav pokožky. Antioxidant. Přirozená obranyschopnost - imunitní systém. Působí protizánětlivě. Metabolismus sacharidů. Svaly. Tonus / vitalita - energie - únava. Normální hladina cukru v krvi. Normální činnost kardiovaskulárního systému. Normální trávení, časné těhotenství. Přirozená obranyschopnost. Zdraví během cestování. Imunitní systém - antioxidant. Normální funkce cest dýchacích.

Nařízení ES 1924/2006 o zdravotních tvrzeních a 1169/2011 o léčebných tvrzeních nám neumožňuje na těchto stránkách uvádět více informací k této léčivé rostlině.

Více informací získáte ze seriózních volně dostupných zdrojů na internetu a z kvalitní literatury. 

Doplněk stravy - neředěná tinktura s vysokým obsahem přírodních účinných látek z nejkvalitnějších léčivých rostlin. Nenahrazuje pestrou stravu. Ukládejte mimo dosah dětí. Nepřekračujte denní dávku. Neskladujte na přímém slunci. Případný zákal není na závadu.

Dávkování: 3x denně 20 kapek do vody či čaje. Z důvodu obsahu alkoholu není výrobek vhodný pro děti, těhotné a kojící matky.

Upozornění: Uvedené údaje o léčivých vlastnostech bylin jsou pouze informativní a jsou čerpány ze známých publikací a zdrojů. Jedná se o rady a tipy, jak tímto alternativním způsobem podpořit léčbu, nikoli o návod, jak klasickou léčbu a užívání léčivých přípravků nahradit. V případě objevení příznaků jakékoliv nemoci vždy nejprve vyhledejte svého lékaře.

Doplňkové parametry

Kategorie: Doplňky stravy
Výrobce: Bylinné kapky
Objem: 50 ml

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: