Otoky - Bylinné kapky 50 ml

Kód: 934694.01
Neohodnoceno
165 Kč –4 %
Otoky2
165 Kč –4 % 157 Kč
Skladem (2 ks)

Přírodní bylinný celkový (komplexní) extrakt z léčivých rostlin pro správné vylučování tekutin z těla. Slouží ke zmenšení otoků končetin.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Otoky I (bylinná tinktura - Pavlovy bylinné kapky). Přírodní bylinný celkový (komplexní) extrakt z léčivých rostlin pro správné vylučování tekutin z těla. Slouží ke zmenšení otoků končetin.

Složení tinktury: velejemný melasový ethanol 40 %, léčivé rostliny (byliny) - jehlice trnitá (Onosis spinosa), pupava bezlodyžná (Carlina acaulis), jírovec maďal (Aesculus hippocastanum, gotukola - pupečník asijský (Centella asiatica), vinná réva list (Vitis vinifera).

Otok (edém) je stav, při kterém je v tkáni či orgánu více tekutiny, než je běžné a potřebné. Jedná se o hromadění tekutin v mezibuněčném prostoru. Otoky vznikají na úrovni krevních vlásečnic. Přes stěnu vlásečnic se do tkání dostává kyslík, voda a živiny. Následně má být tato krev (která je již zbavena kyslíku a naopak "obohacena" o odpadní látky) odvedena žilami zpět k srdci. Část tekutiny je z tkání také odváděna pomocí lymfatických cév. Edémy mohou vznikat při zvýšení krevního tlaku ve vlásečnici, poruše odtoku tekutiny z tkáně nebo zvýšením propustnosti stěny vlásečnice.

Směs působí na tyto otoky:

- otoky dolních končetin srdečního původu, při kterých se krev hromadí v žilách (typicky oboustranný otok dolních končetin), přidáváme tinct. Srdce

- otoky způsobené zvýšenou propustností vlásečnic (přidáváme tinkturu Cévy pružnost a pevnost)

- otoky způsobené onemocněním ledvin, při kterých je zadržována sůl a voda v těle (otoky dolních končetin a pánve), přidáváme tinkturu Ledviny II

- otoky způsobené žilní nedostatečností dolních končetin, přidáváme tinkturu Venafit

- lymfatické otoky, přidáváme tinkturu Lymfa

- otoky hormonálního původu, řešíme skutečnou příčinu, většinou tinkturou Drmek či Hypofunkce štítné žlázy

- idiopatické otoky (neznáme příčinu vzniku)

- premenstruační otoky, přidáváme tinkturu Drmek 

Zdravotní tvrzení schválená EFSA (Evropský úřad pro bezpečnost potravin): Normální funkce močových cest – ledviny. Vylučování. Normální činnost kardiovaskulární soustavy. Oběh - žíly - vlásečnice. Normální činnost cévní soustavy. Těžké nohy. Antioxidant. Normální činnost kloubů (pohyblivost). (Pre) menstruační & menopauzální pohodlí. Přirozená obranyschopnost – odolnost. Normální stav pokožky. Normální funkce žaludku. Normální funkce oběhové soustavy. Léčení. Normální činnost kardiovaskulárního systému. Normální trávení. Normální činnost cévní soustavy. Těžké nohy. Duševní zdraví, kognitivní funkce. Osvěžení těla. Normální funkce dýchacího systému. Chuť k jídlu. Pohlavní ženské zdraví. Přirozená obranyschopnost - imunitní systém. Kontrola tělesné hmotnosti / celulitida. Antioxidant. Normální činnost srdce - krevní tlak. Normální stav pokožky - antioxidant. Normální činnost cévní soustavy. Těžké nohy.

Nařízení ES 1924/2006 o zdravotních tvrzeních a 1169/2011 o léčebných tvrzeních nám neumožňuje na těchto stránkách uvádět více informací k této léčivé rostlině.

Doplněk stravy - neředěná tinktura s vysokým obsahem přírodních účinných látek z nejkvalitnějších léčivých rostlin. Nenahrazuje pestrou stravu. Ukládejte mimo dosah dětí. Nepřekračujte denní dávku. Neskladujte na přímém slunci. Případný zákal není na závadu.

Dávkování: 3x denně 20 kapek do vody či čaje. Z důvodu obsahu alkoholu není výrobek vhodný pro děti, těhotné a kojící matky. Z důvodu obsahu velmi účinné jehlice trnité užívejte nepřetržitě pouze 2 balení přípravku, pak jedno balení přípravku Otoky 2 a následně opět můžete užívat 2 balení přípravku Otoky. 

Upozornění: Uvedené údaje o léčivých vlastnostech bylin jsou pouze informativní a jsou čerpány ze známých publikací a zdrojů. Jedná se o rady a tipy, jak tímto alternativním způsobem podpořit léčbu, nikoli o návod, jak klasickou léčbu a užívání léčivých přípravků nahradit. V případě objevení příznaků jakékoliv nemoci vždy nejprve vyhledejte svého lékaře.

Doplňkové parametry

Kategorie: Doplňky stravy
Výrobce: Bylinné kapky
Objem: 50 ml

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: