PŘEDNÁŠKA: Čínská medicína – principy a diagnostika (Eva Zimmelová) - 21.09.2020

Zajímá vás čínská medicína, ale připadá vám příliš neproniknutelná? Nebo se léčíte a chcete této nauce víc rozumět? Anebo nevíte, zda je to ta správná metoda pro vás? Potřebujete jasnou, srozumitelnou orientaci? Právě vám je určen tento večer.

 

V dobách, kdy se ve střední Evropě teprve formovaly náznaky Velké Moravy, v číně už fungovala Velká lékařská universita, která se podle oboru studovala tři až sedm let… Ve společném večeru vám umožním krátkou exkurzi: popíšeme si základní pilíře této nauky, vztahneme je na lidské tělo, naučíme se rozlišovat kategorie chorob a vazby procesů uvnitř organismu. Zaměříme se na jemné umění diagnostiky.

Čínská medicína proslula svými diagnostickými metodami. Dodnes jsou opěvováni lékaři čínských císařů, kteří pouze odečítáním pulzu byli schopni určit přesnou diagnosu svého pacienta… Odlišujeme 3x6 pozic a v nich 28 charakteristik pulzu a dokážeme skrze ně identifikovat tak jemné nuance, které nejen odhalí povahu choroby, ale třeba též pohlaví plodu. Podobně jemným uměním je i odečítání z jazyka a další z pěti základních diagnostických metod.

Datum: 21.09.2020 (pondělí)
Čas: 18:00 - 20:00hod

Cena: 300,-Kč

Kontakt pro rezervaci: zimmelovaeva@email.cz

 

Lektor: Eva Zimmelová

V roce 1995 začala studovat čínskou medicínu, krátce po té přibrala studium čínštiny a od roku 1996 specializaci čínské fytoterapie u Dr. Jozefa Luckého a Dr. Jana Soldána . S Tai-ji začala v roce 1997 stylem Chen. Po složení akupunkturistické zkoušky ČSSB v roce 1998 otevřela poradnu pro přírodní životní styl, začala přednášet a publikovat. V roce 2000 se začala věnovat Qi-gongu a Tai-ji styl Wu-dang a Yang a v čínském Tian-Jinu získala umístění odpovídající 2.pozici za sestavu Tai-ji Sedmi hvězd. Mezi roky 2005 a 2009 Tai-ji samostatně vyučovala. Od roku 2011 je licencovanou trenérkou fitness u Dr. Petra Tlapáka a praxi získala mimo jiné i jako trenérka kondiční fyzioterapie a hlavní lektorka Tai-ji v Centru pohybové medicíny Prof. Pavla Koláře.

Kopie souboru NZ6_5659