Celková cena:
0

knihypult.jpg

Vážení zákazníci,

kromě prodeje esoterického zboží, hudby a čajů Vám také nabízíme široký výběr knih, až 6000 publikací. Hlavní linii tvoří kvalitní literatura pro duchovní růst a zdravý životní styl. Mezi prodávanými tituly si také můžete vybrat z široké nabídky témat, jako například psychologie, zdraví, filozofie, náboženství, mytologie, věštění, astrologie, magie, esoterika, záhady, andělé a mnoho dalších. Kromě knih také nabízíme i řadu periodik a tradičně oblíbené kalendáře a diáře.Přejeme mnoho inspirace a šťastnou ruku ve výběru knih na objevné cestě duše.
 

Knižní tituly v naší prodejně rozdělujeme do těchto kategorií:

NOVINKY, DOPORUČUJEME

V sekci Novinky naleznete vše nové co vyšlo v posledních několika týdnech. Knihy zde pravidelně obnovujeme. V oddělení Doporučujeme naleznete nejprodávanější a nejžádanější tituly.

ANDĚLÉ

AndeleV oddělení naleznete nejen knihy o andělích, ale také o vílách a jiných nadpřirozených bytostech. Dočtete se, jak se dá s nimi komunikovat, pomáhat, léčit i věštit. Různé příběhy vás mohou potěšit, inspirovat i poučit. Nechybí publikace o angelologii, popisující tyto bytosti. Najdete zde takové tituly jako Poslové světla, Léčení s anděly, Přítomnost andělů, Andělé v mých vlasech, Andělské poselství naděje...

V dnešní době stále více lidí věří, že naše životy ochraňují strážní duchové, andělé a neviditelné bytosti, které do nich někdy zasahují a pomáhají nám. A ochraňováni nejsme jenom my, ale i zvířata a rostliny, nad kterými prý bdí elfové, víly nebo elementární bytosti. Knihy s touto tématikou se nám snaží dané bytosti přiblížit, charakterizovat je a pomoci nám naučit se s nimi komunikovat a spolupracovat.

- knihy od Doreen Virtue, Lorny Byrneové, Diany Cooper, Petry Schneiderové, Kurta Tepperweina, Richarda Webstera a jiných.

ASTROLOGIE

AstrologieNabízíme některé známé i méně známé publikace, které vám pomohou proniknout do tajů astrologických znamení, a to i do mimoevropských. Mohou vás zaujmout knihy týkající se výchovy podle hvězdných znamení, ascendentů, descendentů, pohybů planet i hvězd, horoskopů... Za zmínku stojí Tranzity od Roberta Handa nebo charakteristiky jednotlivých znamení vhodné jako dárek.

Astrologie jako nástroj při odhadování charakteru osobnosti a věštění je velmi staré umění. Snaha pochopit vliv hvězd, planet a ostatních vesmírných objektů na lidský život i osud doprovází lidstvo od prvních civilizací. Obliba ve zkoumání lidských vztahů v souvislosti s postavením vesmírných těles nemizí ani v dnešní době.

- autoři jako Vladimír Sládeček, Martina Boháčová, Linda Goodmanová, Erich Bauer, Olga Krumlovská, Eva Joachimová, Robert Hand...

CVIČENÍ

CviceniKromě knih zaměřených na cvičení mysli můžete u nás nalézt i knihy pro cvičení těla - obzvláště techniky Pěti Tibeťanů (tituly Pět Tibeťanů, Buďte fit s pěti Tibeťany, Energetický program Pěti Tibeťanů), Tai-Chi (Tai Chi, Klasické Tchaj-ťi, Osm kusů brokátu) a Chi-Kungu (Čchi Kung, teorie a praxe. Střední tan-tchien, Čchi kung - cesta ke zdraví a dlouhověkosti). Také stojí za povšimnutí tituly týkající se bojového umění (Šaolin - nemusíš bojovat, abys zvítězil, Karate Kata 1), rehabilitace (Autorehabilitační sestava - Rehabilitace páteře), bioenergetických cvičení (Bioenergetika, Bioenergetická cvičení) i tance (Léčení pohybem). Nechybí publikace pro poporodní cvičení (Opět ve formě, Posílení pánevního dna) a cvičení pro seniory (Cvičení (nejen) pro seniory).

- Christopher S. Kilham, Bruce Frantzis, Věra Kleplová a mnoho jiných.

ČEŠTÍ AUTOŘI

Cesky New AgePokud hledáte názory nebo rady týkající se duchovní sféry a chcete si přečíst něco od českého autora, nabízíme vám tituly i od našich spisovatelů. Například knihy od Zdeňky Jordánové (Poznej svůj cíl, Cesta staletími, Moje peníze), Marty Foučkové (Jsem, Já jsem) nebo různé z nakladatelství Agapé. Knihy jsou většinou o duchovním růstu, Vesmírných zákonech, alternativní medicíně a sebepoznání.
V této sekci máme i oddělení Český New age.

DUCHOVNÍ BELETRIE

Duchovni beletrieV Duchovní beletrii naleznete pomoc, radu, moudrost, která vás popostrčí dál, přivede k zamyšlení a v některých případech i pobaví. Většinou se jedná o příběhy, jako v případě Cesty pokojného bojovníka, Anastasia, Celestinského proroctvíMnicha, který prodal své Ferrari nebo Rukopisu nalezeného v Akkonu, ale naleznete u nás také filozofické texty, jako jsou díla Vytváření hojnosti, Čtyři dohody nebo Moc přítomného okamžiku.

Tento druh knih je v dnešní době jeden z nejžádanějších. Lidé hledají zvláštní "něco" ve svém životě, snaží se duchovně zdokonalovat a růst, hledají odpovědi na některé vnitřní otázky.

- Paulo Coelho, Vladimír Megre, Dan Millman, James Redfield, Robin Sharma, Ernst Muldašev, Richard Bach, Deepak Chopra, Miguel Ruiz, Anthony de Mello, Eckhart Tolle, Chalíl Džibrán, Neale D. Walsh a další.

FILOZOFIE

FilozofieKromě knih o myšlení a psychice a nabízíme i filozofické tituly, které jsou sice méně známé, ale i přesto stojí za pozornost a doporučujeme je hloubajícím čtenářům. Zaujmout vás mohou tituly jako je například Analecta - ilustrované hovory Konfuciovy od Čou Čchun-cchaje, Filosofie rozkoše od Josephina Péladana, O čem je věda? - Mikuláš Kusánský od Zdeňka Neubauera, Proč Bůh? od Timothyho Kellera nebo Umění války od mistra Sun-C.

Filozofie vznikla v antice a nebyla zakázaná, protože nepopírala náboženství tehdejšího světa. Za středověku byla v křesťanském světě dovolena, jelikož se snažila obhájit, popsat i potvrdit existenci Boha a Nebeského království. Filozofie mimo západní země se rozvíjela odloučeně, nezávisle a v dnešní době nabízí mnohé zajímavé úhly pohledů a láká čtenáře svou jinakostí. Z filozofie se v novověku vyvinula věda, jak ji známe, a filozofie se stala méně populární. V překladu z řečtiny znamená filozofie "lásku k moudrosti".

HERMETISMUS A MAGIE

Hermetismus a magieV našem oddělení Hermetismu a magie najdete i podkateogrii Alchymie. Můžete si vybrat z různých příruček a knih o základech hermetismu nebo hermetismu ve spojení s rostlinným světem. Také nechybí tituly o černé, bílé i přírodní magii, o historii čarodějnictví, ani poučné texty o alchymii, vysvětlující alchymistickou symboliku. Zaujmout vás mohou známé knihy Smaragdová deska Herma Trismegista od Milana Nakonečného nebo Brána k opravdovému zasvěcení od známého mystika Františka Bardona.

Pokušení ovlivňovat realitu skrz nadpřirozeno, přivolat si štěstí, lásku nebo se pomstít lákalo lidi v minulosti i dnes. Pro to existují různé způsoby a návody. Mezi známé směry patří i magie a alchymie, které se řadí mezi proudy hermetismu, mají však svůj vlastní charakter. Magie se snaží působit prostřednictvím astrálního světa, který umožňuje měnit běh událostí a ovlivňovat život. Alchymie naproti tomu se snaží přímo látky přeměňovat, zdokonalovat. Hermetismus sám je směrem esoterickým, duchovním i filozofickým.

- autoři: František Bardon, Dale Pendell, Helena P. Blavatská, Josef Sanitrák, Scott Cunningham, Josef Veselý...

HOLISTICKÁ MEDICÍNA

Holisticka medicinaZ holistiky si u nás můžete vybrat z mnoha titulů. Nabízíme publikace například od Ruediger Dahlke, Kurta Tepperweina, Gennadije Malachova, Bernie S. Siegel, Valerije Sinelnikova, Radomíra Růžičky a jiných. Dočtete se u nás o čínské medicíně, detoxikačních systémech, kineziologii, léčitelství, homeopatii, diagnostice z částí těla, urinoterapii, krevních skupinách, psychosomatice, léčbě rakoviny... Mezi prodávané knihy patří Nemoc jako cesta, Pryč s kyselostí nebo Jak se zbavit brýlí.

Zdraví je základ každého života. Pokud doktoři nemohou pomoci, leckdy se lidé začnou obracet na neortodoxní léčební směry. Pro diagnózu holistická medicína zohledňuje celého člověka, nejen tělo, ale i ducha, což je jedna ze stěžejních charakteristik této metody. Léčba se také nesoustřeďuje na jediný druh praktik - kombinuje jak materiální způsoby, tak i ty nemateriální.

HUDBA, MUZITERAPIE, MANTRY

HudbaV našem knihkupectví lze najít hlavně knihy o mantrách, muzikoterapii a harmonizaci zvukem. Za povšimnutí stojí kniha Tibetské zpívající mísy, jelikož opravdové tibetské mísy můžete zakoupit v našem oddělení hudby.

 

 

KARMA A MINULÉ ŽIVOTY

KarmaKnihy o posmrtném životě a karmě tvoří nedílnou součást naší nabídky. Například knihy Světlo na konci tunelu, Život po životě, Doteky věčnosti, Jedna duše, mnoho těl nebo dvanáctisvazkové dílo Diagnostika karmy od Sergeje N. Lazareva vám může přiblížit pochopení toho, co nás čeká po smrti. A pokud si chcete vzpomenout na svůj minulý život, tituly o regresní terapii vás mohou naučit, jak na to (Regresní terapie, Karmická sinusoida).

Co nás čeká po smrti? To je otázka, na kterou se ptají lidé odnepaměti. Tato otázka provází vysvětlení posmrtného života v různých náboženstvích. V dnešní době se téma spíš zaměřuje na prožitky blízké smrti (NDE - near death experience), kdy člověk klinicky umře, jeho duše prožije částečnou cestu do záhrobí a následně je oživen.
Karma je výraz pocházející z indie - hinduismu a buddhismu. Označuje zákon příčiny a následku etického charakteru, kdy způsob žití a prožívání ovlivňuje pozitivní nebo negativní vývoj do budoucna.

- Brian Weiss, Božena Koubová, Raymond Moody, Alexander Svijaš, Michael Newton, Elisabeth K. Rossová...

KELTOVÉ

KeltoveU nás najdete tituly týkající se druidů, run, náboženství, keltských horoskopů, přírodní magie a archeologických nálezů původních keltských sídlišť. Zaujmout by vás mohly například knihy Keltské Čechy, Runy, Tajemství Keltů, Keltové - duchovní děti Evropy nebo Stromy a keltský kalendář.

Keltská kultura, historie a celkově duchovní sféra je v dnešní době známá a populární. Přežívá v novopohanském směru Wicca i v soukromé sféře jednotlivců. Témata jako druidství, runy a keltský horoskop stále lákají mnohé.

- Olga Krumlovská, Momo Edel Bertram Wallrath, Vladimír Mátl a další.

KNIHY MRTVÝCH

Knihy mrtvychJestli vás lákají znalosti o záhrobí, můžete si vybrat z naší nabídky knih mrtvých. Momentálně nabízíme Egyptskou knihu mrtvých I. od Jaromíra Kozáka o egyptských znalostech, dále pak Pohanskou knihu mrtvých, Tibetskou knihu mrtvých Bardo thodol nebo Tibetskou knihu mrtvých od Francescy Fremantle a Chögyam Trungpy (přeloženou autory z tibetštiny a s komentářem).

Posmrtný život je důležitý v každém náboženství. Lidé odedávna věří v život po smrti a také se na něj připravují. Tyto knihy mohou čtenáři poodhalit to, co by mohlo následovat po smrti, poučit ho o vírách dávných kultur nebo ho inspirovat, jak žít pozemský život.

KNIHY PRO DĚTI

PohadkyKnihy pro děti mohou být skvělým dárkem pro malé (i velké) čtenáře. Obsahují jak pohádky, tak poučné příběhy o dětech, zvířátkách i nadpozemských bytostech. Pomáhají nacházet sama sebe, pobaví a inspirují. Můžeme zmínit oblíbené knihy jako jsou: Tataťukova cesta ke Krystalové hoře (Jakob Streit) příběh o dobrodružství skřítka Tataťuka, Andělské pohádky na dobrou noc (kolektiv autorů) - poučná kniha sezanmující děti s anděly, Vílí pohádky na dobrou noc (Kuenzler Wallace), Buddhovy pohádky na dobrou noc (Nagaraja Dharmachari), Děkuji vám, andělé (Doreen Virtue) o komunikaci s anděly, Sára. Kniha první - O věčném přátelství dvou blízkých duší o přátelství dívenky a sovy, Sára. Kniha druhá - Šalamounovi neobyčejní neopeření přátelé (Ester Hicks, Jerry Hicks) nebo Malá (Michal Čagánek, Blanka Nová) napsaná sotva pětiletou holčičkou.

KNÍŽEČKY

V malých knížečkách naleznete moudra, citáty, příběhy. Mnohé jsou krásně zdobené ilustracemi. Mohou být vhodným dárkem pro blízkou osobu.

KUCHAŘKY A VÝŽIVA

KucharkyUrčitě si povšimněte naší široké nabídky kuchařek pro zdravější stravování. Pokud hledáte knihy o dietách, bio potravinách, očišťujících procedúrách nebo o správném stravování, u nás si vyberete. Pro příklad můžeme uvést Jak správně jíst (od Ruediger Dahlke) nebo stejnojmennou knihu od Lise Bourbeau o správném stravování. 100 nej potravin pro imunitu (od autorky Charlotte Haighové) obsahuje tipy pro zlepšení imunity, Jonášova kuchařka pro zdraví (od Josefa Jonáše) je o potravinových odpadech v organismu, Jóga a strava (od Marie Mihulové a Milana Svobody) poradí, jak se stravovat podle učení jógy. Makrobiotika (autorem je Carl Ferré) vám přiblíží makrobiotický směr, Jak zůstat zdravý - Průvodce nakupováním (od Elsona Haase) poradí, jak nakupovat a vyhnout se škodlivinám. Praktická bezlepková kuchařka I a II mohou pomoci usnadnit přípravu bezlepkových jídel. Syrová strava (od Susannah a Leslie Kentonových) poradí, jak připravovat pokrmy bez tepelné úpravy a Vegetariánská kuchařka I, II a III je určena pro ty, kteří nechtějí nebo nemohou konzumovat maso a vejce. Knihy Spalte tuky správným jídlem, Spalte tuky správným jídlem - Recepty (autor: Ulrich Strunz) poradí, jak vytvořit ty správné enzymy a jak se naučit naslouchat svému tělu a zhubnout.

MANDALY

MandalyNabízíme jak knihy o mandalách, tak i mandaly k vybarvování. Můžete je u nás najít v mnoha variantách: pro děti, andělské, egyptské, pohádkové, světelné, buddhistické, mandaly lásky, mandaly sebevědomí, mandaly čaker, mandaly intuice a další.

Tyto specifické barevné, většinou geometrické, (kulaté) obrazce známe hlavně z Tibetu. Vyzařování energií ovlivňuje člověka při vytváření mandaly i poté, když se nachází v její přítomnosti. Mandaly lze využít i při léčení přikládáním k místům na těle. Jedním z hlavních důvodů jejich používání je celková harmonizace těla i ducha. Mandaly jsou také oblíbené kvůli své kráse a mohou být použity jako doplněk v místnosti.

MYTOLOGIE, ŽENSTVÍ A MUŽSTVÍ

MytologieV našem oddělení Mytologie najdete hlavně knihy týkající se mytologií různých kultur a archetypů ženy a muže. Mezi tituly můžeme jmenovat Co se stalo s Popelkou po svatbě, Japonské mýty Kodžiki (přeložil Viktor Krupa), Rudý měsíc, Ženy, které běhaly s vlky, Cesta pravého muže nebo Cesta vášně.

Mýty jsou příběhy obsahující skrytý symbolický význam mající popsat a ujasnit dění v přírodě, ve světě. Už od prastarých dob inspirují člověka a neztrácí svou hloubku ani dnes. Pokud mu porozumíme (i když mýtus nikdy nemůže být chápan jednoznačně), můžeme v něm nalézt odpovědi na některé otázky, které nám pomohou ve zdolávání životních překážek, a objasnit tak něco o naší podstatě.
S mýty jsou úzce spojeny archetypy, původní vzory (i psychologické vzorce vnímání) a typy postav, událostí, které lze využít při zkoumání a nacházení sama sebe.

- zde najdete například autory: Jan Bílý, Miranda Gray, Clarissa Pinkola Estés, David Deida, Galina Šeremetěvova nebo Joan Borysenko.

NUMEROLOGIE

NumerologieV sekci Numerologie nabízíme příručky, výklady (například jmen) a knihy týkající se magie čísel, karmických čísel nebo symboliky čísel. Z nabídky si můžete vybrat Numerologie od A do Z, Numerologie čísla lásky, Karmické cykly energetické mřížky nebo Velký jmenný numerologický kalendář.

Význam čísel zajímal lidi už ve starověku, vzpomeňme na Kabalu a její přiřazování písmen k jednotlivým číslům, na pythagorejce v antickém Řecku nebo i na samotnou Bibli, která je plná číselné symboliky. Numerologie je také dávána do souvislosti s nebeskými tělesy.

- knihy od autorů jako jsou Martina Boháčová, Milan Walek, František Kruml nebo Dagmar Kludská.

PARTNERSTVÍ

PartnerstvíNaše knihkupectví nabízí spoustu různorodých titulů týkajících se partnerských vztahů. Můžete si vybrat z knih psychologického charakteru nebo z titulů o sexualitě a tantře.
Za zmínku stojí známé knihy od Johna Graye: Mars a Venuše si spolu začínají, Mars a Venuše se mají rádi, Mars a Venuše v ložnici, Mars a Venuše ve stresu... Nebo od manželů Peaseových: Proč muži chtějí sex a ženy potřebují lásku nebo titul Řeč těla lásky. Máme u nás i publikace od Barbary de Angelis: Tajemství lásky, která by měl každý znát.

Vztahy jsou základním prvkem našeho života, obzvlášť partnerství. Otázky týkající se dvojice lidí, kteří jsou si podobní, v něčem stejní a v jiných věcech naprosto odlišní, zajímají každého, kdo chce mít dobrý vztah a spokojený život. Snaha porozumět tomu druhému, poučit se z chyb a najít kompromis, to je to, co vztah udržuje.

PŘÍRODA: KAMENY, STROMY A VODA

PrirodaCelá sekce se týká vztahu člověka k přírodě, hlavně na duchovní rovině. Také geomantie, zabývající se zemskými energetickými proudy a místy, má u nás zde své místo.

Zajímáte-li se o nadpřirozenou sílu kamenů a chcete si o těchto sílách něco přečíst, můžete zalistovat v našich knihách o kamenech. Doporučujeme Skrytou moc drahých kamenů, Šungit nebo Kameny od A do Z.
Kameny a jejich energie zajímaly v minulosti i dnes. Někteří lidé dokážou tyto energie vycítit i využít. Zároveň však jsou kameny (polodrahokamy a drahokamy) přiřazeny k astrologickým znamením a mohou být využívány k léčbě.

Pokud jste milovníkem stromů nebo se zajímáte o ekozahrady, naleznete u nás knihy týkající se těchto témat. Například Stromy Velká kniha Duch stromů, Organická zahrada, Rostliny pro domov, jsou knihy, které by neměly uniknout vaší pozornosti.
Navzdory tomu, že rostliny nás obklopují a patří mezi běžné jevy, samy o sobě jsou záhadné. Překvapující je jejich energie, která může i léčit a harmonizovat.

Jestli vás fascinuje voda a chtěli byste se dozvědět něco o jejích vlastnostech, určitě nepřehlédněte publikace od Masaru Emota (Zázračná moc vody, Zázračná voda, Tajuplný život vody, Voda a léčivá síla modlitby). V této sekci naleznete i tituly méně známé.
V posledních letech proběhly výzkumy vody, které dokázaly, že voda je vnímavá ke svému okolí. Její potenciál je větší, než jsme se kdy domnívali, o čemž se můžete například dozvědět víc v těchto knihách.

PSYCHOLOGIE

PsychologieOsobní rozvoj, sebezdokonalování, vztahy... To jsou témata, která v dnešní době zajímají širokou veřejnost. V naší prodejně knih máme celou škálu takových knih. Určitě jste už slyšeli jména C. G. Jung, Stanislav Grof, Thomas Moore, Louise L. Hay nebo pojmy jako tvůrčí myšlení, řeč těla, asertivita, (rodinné) konstelace... O tom všem se u nás můžete dočíst. Mohlo by vás zajímat: 30 způsobů, jak se zbavit stresu, Trauma očima dítěte, Beze strachu, Týmový koučink, Psychologie C. G. Junga, Jak drahá je nepoctivost, Rodinné konstelace, Umělcova cesta, Domácí násilí, Hněv a jeho smysl, Dokažte nemožné, Do pátku bude váš život jiný... Samozřejmě, že nechybí knihy o tématech jako je telepatie, parapsychologie nebo astrální putování a do této kategorie řadíme i knihy zabývající se enneagramem. Můžete si u nás i vybrat z titulů týkající se změny způsobu myšlení - Tajemství, Radikální sebeodpuštění, Kouzlo, Moc, Odhalené tajemství, Miluj svůj život, Svět bez hranic a další.

Psychologie jako věda vznikla na konci 19. století, ale nitro člověka zajímalo lidstvo už dávno předtím - ve filozofii, náboženství, literatuře, umění... V dnešní době roste počet lidí snažících se zdokonalovat, být lepší a výkonnější, dosahovat svého. Pro vzrůstající ohlasy roste i počet knih zabývajících se různými psychologickými odvětvími a nabízející různorodá řešení.

- Carl G. Jung, Stanislav Grof, Bärbel Mohr, Rhonda Byrne, Thomas Moore, Barbara Bergerová, Ester a Jerry Hicksovi, Irvin D. Yalom, Louise L. Hay, Bert Hellinger, Jan Bílý, Joe Vitale...

RODINA A DÍTĚ

RodinaPokud potřebujete nebo si chcete přečíst něco o těhotenství, porodu, výchově dětí, o indigových dětech nebo andělských dětech, naleznete v našem knihkupectví širokou nabídku titulů týkajících se alternativních přístupů a praktických rad. Za zmínku stojí tituly Koncept kontinua, Vychováváme děti a rosteme s nimi, Zdravé těhotenství nebo Aby porod nebolel.

Rodina, dítě a vše, co se toho týká, je zásadní v životě každého z nás. Výchova a prostředí ovlivňuje dítě i během jeho dospělého života. Proto vznikají různé knihy a návody, jak vše zvládnout, dostat se z krizí a vyhnout se chybám, které by mohly potomkovi v budoucnosti znepříjemnit život.

- knihy od Jean Liedloffové, Naomi Aldortové, Jany Eliášové, Jany Martincové a Kamily Vorlové, Lucie Groverové-Suché a Radka Suchého, Chantala Dumoulina a dalších.

SPIRITUALITA VÝCHODNÍ

VýchodníVýchodní spiritualita a mystika jsou v moderní době velice populární. Zejména pojmy jóga, guru Osho, meditace, kundalini, Tibet, dzogčhen, buddhismus, zen, tao... O tom všem se můžete u nás dočíst.

Zvlášť velké množství knih máme od autora známého pod jménem Osho. Také díla známých osobností, mezi něž patří Lobsang Rampa (např. Cesta do Agarthy), J. S. Dalajláma (např. Cesta ke štěstí), lama Ole Nydahl (např. O smrti a znovuzrození), Eduard Tomáš (např. Milarepa) nebo Jack Kornfield (např. Cesta srdce), u nás nechybí.
Z knih o józe u nás naleznete tituly: Encyklopedie jógy, Hathajóga, Jóga, Jóga prstů, Jóga pro děti Dobré ráno, sluníčko a mnoho dalších. V souvislostí s jógou nabízíme publikace o dechových cvičeních: Endogenní dýchání, Holotropní dýchání, Umění dýchat...
O kundalini se dočtete v Kundaliní pro začátečníky, Kundalini a čakry, Jak probudit energii kundaliní, aj.
Úsměv Bódhisattvy, Humor zenu, Úsvit zenu a další, jsou knihy o zenu, východním duchovním směru vycházejícím z buddhismu.
Taoismus u nás naleznete například v titulech jako jsou Malá encyklopedie taoismu, Tao Te Ting, nebo Tao - tajemství dlouhého života.

SPIRITUALITA ZÁPADNÍ

ZapadniOddělení Spirituality západní obsahuje zajímavé tituly týkající se mystiky, křesťanství, judaismu a islámu. Mohou vás zaujmout knihy o křesťanské mystice od Richarda Rohra (Stát se moudrým mužem nebo Skryté věci - Písmo jako spiritualita) nebo od Eileen Caddy (Otevírání dveří do nitra); o judaistické mystice a spiritualitě pojednávají například knihy jako Židovské obřady a symboly nebo Kabala.

Spiritualita označuje způsob duchovního života zahrnující i vztah k nadpřirozenému, přesahujícímu. Je v úzkém sepětí s pojmem mystika označující osobní kontakt s nadpřirozeným.
Spiritualita Západního světa v Evropě i Blízkého východu zažívala svůj rozkvět během středověku. Mystika v křesťanství byla vytvářena mnichy v klášterech, islámská mystika je dodnes dochována v súfismu a judaistická mystika přežívala v kabale.

ŠAMANISMUS

SamanismusV naší sekci o šamanismu najdete jak oblíbené knihy (Poselství od protinožců, Poselství pro Kmen mnoha barev, Cesta šamana, Vítr tvého srdce), tak i méně známé, ale zajímavé tituly (Moudrost hub, Indiánské příběhy, Magie tichomořských šamanů), týkající se moudrosti, historie, mytologie přírodních národů. Nechybí ani knihy Carlose Castanedy nebo Dona Miguela Ruize, knihy o Toltécích a jiných kulturách.

Šamanismus zajímá čím dál více lidí západního světa. Inspirují je techniky, filozofie, tradice a názory šamanů i celých přírodních společností. Je přitažlivý svou neprobádaností, odlišnou perspektivou vidění světa, exotičností a důrazem na "návrat k přírodě" - ekologičtějším stylem života a myšlení, který má přivést harmonii do života jednotlivce.

- autoři jako Carlos Castaneda, Don Miguel Ruiz, Michael Harner, Emaho, Malá Babička (Kiesha Crowther), Pavlína Brzáková...

TAJEMNÁ MÍSTA

MistaKnihy s touto tématikou v našem knihkupectví tvoří nedílnou součást. Nabízíme hlavně knihy od Otomara Dvořáka a Marie Holečkové popisující putování po jednotlivých lokalitách a některé zajímavé a záhadné úkazy. Také by vás mohly zaujmout jednotlivé turistické Mapy tajemných míst s vyznačenými lokalitami. Dále za zmínku stojí série knih Esoterické Čechy, Morava a Slezsko 1-9 nebo Neznámé Čechy.
Některé tituly v této sekci se týkají i měst (Tajemná místa Prahy, 101 nejkrásnějších znamení Prahy) a knih zaměřených na energii určitých měst (Duše měst, Výlety za duší Čech, Zóny zdraví a života).
Náš sortiment se netýká pouze České republiky, ale i jiných světových míst (Esoterický Egypt 1 - Káhira, Gíza, Pyramidová pole nebo Satelity bohů).

Tajemná místa jsou lákavá svou minulostí, záhadností, energetickým potenciálem. V České republice i ve světě je spousta probádaných i neprobádaných míst, která fascinovala v minulosti i dnes. Stačí si vyjet na výlet a pokud člověk ví, kde se něco stalo nebo kde lze spatřit něco neobvyklého, může být jeho výlet naplněn i něčím víc než jen příjemnou procházkou.

- knihy od Otomara Dvořáka a Marie Holečkové, Jiřího Kuchaře a Václava Vokolka, Václava Cílka nebo Pavla Kozáka.

TAJNÉ DĚJINY

HistorieZ nabídky si můžete vybrat knihy o Atlantidě, tajných spiknutích, nebo tajných dějinách Evropy i Čech. Jmenujme například: Zakázaná historie, Falzifikace a falzifikátoři českých dějin, Tajné dějiny světa I - Atlantis, Skrytá historie lidstva nebo Předpeklí ráje.

Tajné dějiny zajímají mnohé příznivce (konspiračních) teorií i pouze ty, kdo nevěří všeobecně vykládaným dějinným faktům. Heslo "vítězové píší historii" v tomto případě je na místě, protože od zapisovatele nebo historika nelze očekávat stoprocentní objektivitu.
Do této kategorie řadíme i texty o Atlantidě nebo Lemurii, o nevysvětlitelných nálezech i nálezech, které svou datací neodpovídají tomu, čemu se učíme ve škole.

- Ivo Wiesner, Lars Fischinger, Josef Staněk, Zdeněk Krušina, Michal Morris, Zecharia Sitchin...

VĚDA

VedaSekce věda obsahuje knihy pojednávající o neobvyklých nebo tajných výzkumech (např. titul Matrix Energetics). Můžete si přečíst o myslitelích, jako byl například Nikola Tesla, naleznete zde tituly zabývající se filmovými tématy (Matrix Božský zdroj, Co my jen víme!?). Nechybí ani knihy sdružující objevy různých vědců (Taťjana a Vitalij Tichoplavovi: Neomezené možnosti člověka aj.) a díla pojednávající o důkazech parapsychologických schopností. Také v této části naleznete texty o výzkumech inteligence zvířat (Moudrost delfínů).

Alternativní věda označuje vědecké práce, které nebyly schváleny vědeckou obcí. Někteří vědci využívají nové způsoby a přístupy, důkazy však nelze je dokázat obvyklými postupy. Bohužel se mezi alternativní vědu často dostávají výzkumy nesmyslné a zavádějící, což zdiskreditovává objevy převratné.

- William Arntz spolu s Markem Vicentem a Betsy Chasse, Peter Ruppel, Richard Barlett, Fred Alan Wolf, Taťjana a Vitalij Tichoplavovi nebo Donald Scott.

VĚŠTĚNÍ, SNY A TAROT

VesteniPokoušet se poodhalit závoj budoucnosti, ať už skrz karty nebo sny, je zároveň snahou porozumět sobě samému. Vzhledem k existenci mnoha způsobů, jak zjistit, co se stane, vám nabízíme knihy umožňující poznat hlavní proudy věšteckého umění, zejména o tarotu (i jiných karetních výkladech), věštění, výkladech snů (snáře) a také knihy o kyvadlech.

Mezi knihami týkajících se karet můžeme jmenovat například Velkou knihu Crowleyho tarotu, Tarot pro začátečníky, Tarot od A do Z, Průvodce zenovým tarotem nebo Techniky vykládání karet.

Co se týče věštění, naše knihkupectví nabízí knihy o chiromantii (jmenujme například Praktickou knihu chiromantie), I-Tingu (I-Ting - Ilustrovaná Kniha proměn), kyvadlech (Kyvadlo - praktická kniha) a křišťálových koulích (Magie křišťálové koule - Magie křišťálu, kamenů, světla a barev).

O snech se dočtete v poučných knihách: Práce se sny, Radikální spojení, Moc a síla snů nebo v široké nabídce snářů: Velký lidový snář, Velký babiččin snář, Snář egyptsko-perský a chaldejský, Snář - Lexikon snových symbolů, aj.

- autoři jako Hajo Banzhaf, Martina Blažena Boháčová, Angeles Arrien, Taťána Katyš, Robert E. Detzler, Ranka Ivana Tučková, R. L. Wing a jiní.

ZÁHADY

ZahadyKromě oddělení Tajemná místa a Tajné dějiny, nabízíme i sekci týkající se záhad. Pokud vás zajímají kruhy v obilí, mimozemšťané nebo byste si chtěli přečíst tituly o transformaci a teoriích konce světa (v roce 2012), zde můžete nalézt nové informace. Knihy Kruhy v obilí, Jak přežít rok 2012, Utajovaná pravda. Zapovězené poznání, Vývoj lidstva očima Plejáďanů nebo Mystérium křišťálových lebek vás provedou tématy, o kterých se běžně nemluví.

Záhady a nepoznané jsou věčným lákadlem pro lidské bytosti. Tajemno a "něco" přesahující rámec každodenního života je součástí našeho života, ať chceme nebo ne. Nezávisle na tom, jestli se to týká lidí hledajích sama sebe nebo okamžiků - malých zázraků.

- knihy od Karin Tagové, Pavla a Pavly Kubešových, Eckharda Webera, Zechariy Sitchina, Ericha von Dänikena nebo Barbary Marciniak.

ZDRAVÍ A LÉČBA

ZdraviPro udržení nejen fyzického zdraví nabízíme knihy o bylinkách (Babiččina lékárna, Magický herbář), masážích (Celostní léčba masáží, Masáž děťátka, Automasáž pro zdraví), akupresuře (Akupresura poklepem, Akupresura pro začátečníky, Akupresura drahými kameny) a reflexní terapii (Reflexní terapie, Reflexní terapie obličeje, Reflexologie).

Také si můžete vybrat mezi Su-jokem (Su-Jok - Zdraví na ruce, Základy su-jok terapie - První část), Bachovou terapii (Bachova květová terapie), reiki (Ohně reiki, Originální reiki, Praktická cvičení Reiki - Světové systémy Reiki v praxi) nebo kineziologii (Kineziologie, Aplikovaná kineziologie).

Pokud vás láká homeopatie (Homeopatie, Encyklopedie homeopatie), aromaterapie (Kouzlo vůní), ájurvéda (Ajurvéda, Ájurvéda česky, Ájurvéda od A do Z) a jiné techniky, můžete se u nás o nich dozvědět i víc.

Do této kategorie řadíme i tituly o aurách (Aura, Léčení Aury, Jaké barvy je tvá aura?), čakrách (Tajemství čaker, Velká kniha o čakrách, Čakry pro začátečníky), Feng-Šuej (Feng-šuej, Feng shui pro lásku, Feng shui v zahradě) a o práci s energií (Práce s životní energií).

Aura je definována jako energetický obal, eneregetické tělo člověka. Určitým působením na ně lze i uzdravovat. Každá aura má svou specifickou barvu, podle povahy, emocionálního naladění a zdravotního stavu člověka.

Čakry jsou energetické body v těle člověka. Nejznámějších je sedm základních, ale existují i další. Jejich nerovnováha nebo bloky způsobuje nemoci a jiné potíže.

Feng shui se zabývá prostředím, ve kterém člověk žije. Snaží se nastolit harmonii, která by umožnila nerušené plynutí energie čchi. Špatné proudění čchi může způsobovat různé komplikace, jak psychické, tak dokonce fyzické.

- Josef A. Zentrich, Jiří Janča, Jonáš, Pavel VáňaWalter Lübeck...

 

knihydalajlama.jpgknihypruzracnysvet.jpgknihybocni.jpg

Aktuality z obchodu