Celková cena:
0

Rádi bychom Vám představili kolekci etnických hudebních nástrojů, které k nám do obchodu přicestovaly z celého světa. Jako první se u nás zabydlely špičkové didgeridoo v různých provedeních z daleké Austrálie. V současné době nabízíme i kvalitní didgeridoo vyráběná v Čechách-
 

   Dále zde máme djembe, bubny narozené v západní Africe, tibetské mísy různých velikostí a dezénůl, velký výběr  kartálků, tibetských zvonků nebo šengy. Můžeme nabídnout také ručně malované šamanské bubny, chrastítka a indiánské flétny. 

 
   Pokud budete mít cestu kolem, zastavte se, všechny uvedené nástroje si u nás můžete podrobně prohlédnout a vyzkoušet. Postupně chceme nabídku obohacovat o další speciality.
 

hudbaridoii.jpg

DIDGERIDOO

Tento zvláštní a monstrózní nástroj pochází z Austrálie a stal se i jedním ze symbolů australských domorodců. Vydává hluboký, až bručivý zvuk. Skládá se z jednoho kusu dřeva a je používán jak během slavností a náboženských rituálů, tak pro zábavu. Nástěnné malby a hmotné nálezy v Austrálii dokazují, že tento nástroj může být starý až 40 000 let. Při hraní na didgeridoo se používá i tzv. cirkulační dech, což je speciální technika dýchání.

Naše nástroje pochází jak ze samotné Austrálie, tak z rukou Ondřeje Smeykala, který je profesionálním hráčem na didgeridoo. 

 


Vajčner set drumsDJEMBE

Za názvem djembe se skrývají africké bubny, které jsou v povědomí i u lidí západního světa. Zajímavé je, že v Evropě se vyrábí a používají djembe malých velikostí, zatímco v Africe se takové vyskytují málo. Jako dřevo se v Africe nejčastěji používá mahagon a původně antilopí kůži nahradila kozí. Tyto bubny jsou také oblíbeny u tanečnic provozujících břišní tanec kvůli jejich rytmice i orientálnímu původu. Podrobněji o tomto nástroji se můžete dočíst zde. Djembe si můžete vyzkoušet při návštěvě naší prodejny. Také nabízíme CD  s touto okouzlující rytmickou hudbou.

 

 Více se můžete dozvědět v článku o bubnech a rytmických nástrojích, které nabízíme U Džoudyho.

 

Kartálky zdobené indickýmy znaky 78 mmKARTÁLKY

Kartálky pochází z Tibetu, mají jemný pronikavý zvuk. Tvoří je dva plátky kovu spojené provázkem z kůže. Jsou používány během meditací a pomáhají ke změně stavu vědomí. Patří mezi meditační pomůcky (více ZDE), ale používají se i v indické lidové hudbě jako rytmický nástroj.

Naše kartálky byly vyrobeny v Indii, každý kousek je originál. Frekvenčně soscilují přibližně na 58 Hz.

 

 

Používají se pro relaxaci, harmonizaci čaker a aur, očištění prostoru, a energetické léčení. Mohou do nich být vloženy svíčky (pro vizuální zážitek v přítmí nebo ve tmě) nebo nalita voda (pro ladění tónů). Zvuk je pronikavý, vyplňující prostor.

Momentálně nabízíme křišťálové mísy s tóninami harmonizující čtyři spodní čakry (kořenová, sakrální, solar plexus a srdeční). Jsou vyrobeny z jemného, původem křemenného, písku. Kromě samotných nástrojů nabízíme i CD se zvuky křišťálových mís.

 

show image in imgtag

TIBETSKÉ (ZPÍVAJÍCÍ) MÍSY

Tyto mísy ze slitin kovů mají svůj původ v oblastech Nepálu a Tibetu a máme o nich zmínky už kolem 2500 př. n. l. později se rozšířily do dalších koutů Asie. Zpočátku mísy byly používány v usnadnění komunikace mezi tímto a oním světem ještě za dob animismu. Poté, co se do oblasti dostal buddhismus, se využití mís zachovalo. Tradičním základem pro výrobu těchto mís se používá pět kovů - Panchaloga. Jedná se o posvátnou slitinu, původně tvořenou stříbrem, zlatem (nebo místo stříbra a zlata se uvádí cín), zinkem, mědí a železem. V dnešní době jsou vyráběné hlavně z cínu, ostatní kovy se vyskytují ve stopovém množství. Využívá se pro harmonizaci těla i duše, používají se paličky (s kůží i bez, dřevěné nebo filcové).

V prodejně nabízíme široký sortiment ručně tepaných tibetských mís vyráběných ze slitin kovů. Také prodáváme paličky k těmto mísám. Pokud nehledáte samotný nástroj, můžete si poslechnout nahrávky zvuků těchto nástrojů nebo si o nich něco přečíst.

 

https://www.udzoudyho.cz/components/com_virtuemart/show_image_in_imgtag.php?filename=010221.01.jpg&newxsize=200&newysize=200&fileout=ZVON PROBUZENÍ

Zvon probuzení je ladička, která uvede přítomné do fáze théta (fáze hluboké relaxace). Do zvonu se buď udeří paličkou nebo se tře okraj, jako u tibetských mís. Ladičku lze využít v hypnóze nebo pro celkové uvolnění.

Kromě Zvonu probuzení nabízíme i jiné ladičky.

 

https://www.udzoudyho.cz/components/com_virtuemart/show_image_in_imgtag.php?filename=910302.01.jpg&newxsize=200&newysize=200&fileout=ZVONKY (TIBETSKÉ)

Tibetské zvonky se používají při rituálech a představují ženský princip. Naše tibetské zvonky pochází z Nepálu. Lze je použít jako tibetské mísy (bouchnutí paličkou a následné přejíždění po okraji) nebo klasickým způsobem zazvonění. Nabízíme také zvonky z Indie na zavěšení nebo s rukojetí.

 

 

 

                                                                                                      

 


Aktuality z obchodu