Celková cena:
0

Rádi bychom Vám představili kolekci etnických hudebních nástrojů, které k nám do obchodu přicestovaly z celého světa. Jako první se u nás zabydlely špičkové didgeridoo v různých provedeních z daleké Austrálie. V současné době nabízíme i kvalitní didgeridoo vyráběná v Čechách.

Vajčner set drums

Dále v naší nabídce naleznete djembe - bubny pocházející ze západní Afriky, tibetské mísy různých velikostí a tónů, kartálky a tibetské zvonky. Můžeme nabídnout také ručně malované šamanské bubny a chrastítka.

 

DIDGERIDOO

didgeridooTento zvláštní a monstrózní nástroj pochází z Austrálie a stal se i jedním ze symbolů australských domorodců. Vydává hluboký, až bručivý zvuk. Skládá se z jednoho kusu dřeva a je používán jak během slavností a náboženských rituálů, tak pro zábavu. Nástěnné malby a hmotné nálezy v Austrálii dokazují, že tento nástroj může být starý až 40 000 let. Při hraní na didgeridoo se používá speciální technika dýchání - tzv. cirkulační dech.

Naše nástroje pochází jak ze samotné Austrálie, tak z rukou Ondřeje Smeykala, který je profesionálním hráčem na didgeridoo. 

DJEMBE

djembe

Za názvem djembe se skrývají africké bubny, které jsou v povědomí i u lidí západního světa. Zajímavé je, že v Evropě jsou vyráběny a používány v malých velikostech, zatímco v Africe je tomu naopak. Afričané k výrobě djembe nejčastěji používají mahagonové dřevo a původní antilopí kůži nahradili kozí kůží. Tyto bubny jsou také oblíbené u břišních tanečnic pro jejich rytmiku a orientální původ. Djembe si můžete vyzkoušet při návštěvě naší prodejny. Také Vám nabízíme CD s touto okouzlující rytmickou hudbou. Více se můžete dozvědět v článku o bubnech a rytmických nástrojích, které nabízíme U Džoudyho.

 

ŠAMANSKÉ BUBNY

lunbubenBuben je nejstarším hudebním nástrojem - již naši předkové si jím zajišťovali přízeň duchů, Matky Země a prosili o pomoc a jejich sílu. Hru na buben nelze pojmout rozumem, jedná se o hraní zcela intuitivní, a proto jsou bubny spojené s intuitivními duchovními cestami. Šamani se za jejich zvuku a rytmu uváděli do změněných stavů vědomí. Proto lze během rituálů hrát na šamanský buben - rituálníci se tak mohou naladit na místo, posvátný čas i ostatní rituálníky, ale také mohou vyvolávat živly nebo očišťovat posvátný prostor a sebe. Říká se, že šamanský buben má svou vlastní duši. Nejčastěji bývá vyroben z jelení nebo kozí kůže.

 

KARTÁLKY

kartálkyKartálky pochází z Tibetu, mají jemný pronikavý zvuk. Jsou tvořeny jen dvěma plátky kovu spojené provázkem z kůže. Jsou používány během meditací a pomáhají ke změně stavu vědomí. Patří mezi meditační pomůcky (více ZDE), ale používají se i v indické lidové hudbě jako rytmický nástroj. Frekvenčně soscilují přibližně na 58 Hz.

 

 

TIBETSKÉ (ZPÍVAJÍCÍ) MÍSY

Tyto mísy ze slitin kovů mají svůj původ v oblastech Nepálu a Tibetu a máme o nich zmínky už kolem 2500 př. n. l. později se rozšířily do dalších koutů show image in imgtagAsie. Zpočátku, kdy naši předkové vyznávali animismus, byly mísy používány k harmonizaci těla i duše a usnadnění komunikace mezi tímto a oním světem,. Jejich využití bylo zachováno i po objevení buddhismu. Tradičním základem pro výrobu těchto mís se používá pět kovů - Panchaloga. Jedná se o posvátnou slitinu, původně tvořenou stříbrem, zlatem (nebo místo stříbra a zlata se uvádí cín), zinkem, mědí a železem. V dnešní době jsou vyráběné hlavně z cínu, ostatní kovy se vyskytují ve stopovém množství. Zvuk vzniká při tření okraje mísy a používají se k nim také paličky (s kůží i bez, dřevěné nebo filcové).

V prodejně nabízíme široký sortiment ručně tepaných tibetských mís vyráběných ze slitin kovů. Také prodáváme paličky k těmto mísám. Pokud nehledáte samotný nástroj, můžete si poslechnout nahrávky zvuků tibetských mís.


ZVON PROBUZENÍ

zvon probZvon probuzení je ladička, která je schopna uvést člověka do fáze théta (fáze hluboké relaxace). Do zvonu se buď udeří paličkou nebo se tře okraj, jako je tomu u tibetských mís. Ladičku lze využít v hypnóze nebo pro celkové uvolnění.

Kromě Zvonu probuzení nabízíme i jiné ladičky.

 

TIBETSKÉ ZVONKY

zvonekTibetské zvonky se používají při rituálech a představují ženský princip. Lze je použít jako tibetské mísy (bouchnutí paličkou a následné přejíždění po okraji) nebo klasickým způsobem zazvonění.


 

                             

CHŘESTIDLA

chřestidlaChřestidla jsou hudebními nástroji, které patří mezi nejstarší léčitelské a terapeutické nástroje. Pro své účinky byly také často využívány při rituální praxi např. k odhánění duchů, očišťování aury, energie i prostoru. Lze je také použít k uvolnění blokád, masáži svalů, kloubů i páteře a meridiánových drah. Jsou nástrojem známým po celém světě. Snad i proto se k jejich výrobě využívá nesčetné množství přírodních materiálů - např. skořápky plodů, schránky korýšů a želví krunýře, dřevo, hlína nebo ztvrdlá kůže. 

 

 


Navštivte naši prodejnu v oddělení hudby a sami se porozhlédněte, čím se U Džoudyho můžete potěšit.

 


Aktuality z obchodu