Celková cena:
0

prodejna_praha_relaxacni_hudba_udzoudyho

Milí příznivci hudby,

ve spodních prostorách našeho obchodu naleznete opravdové hudební lahůdky, které v jiných prodejnách hudby seženete opravdu jen těžko... Poté, co projdete prostorem, kde pořádáme pravidelně se obměňující prodejní výstavu obrazů, dostanete se do místnosti s obsáhlou sekcí orientovanou na audio zážitky.

V nabídce máme dnes již více než 3 000 hudebních titulů od renomovaných interpretů zahraničních i lokálních. Orientujeme se na přírodu, duchovní rozvoj, relaxační  i etnickou hudbu. Kromě CD u nás naleznete i příjemnou škálu DVD zaměřených na cvičení, ale i na duchovní rozvoj a potěšení.

Tato část je zaměřena nejen na pasivní poslechový zážitek, ale také na vlastní hudební rozvoj. Naleznete zde etnické hudební nástroje, jako jsou šamanské bubny, djembe, flétny, tzv. koncovky,  didgeridoo, velký výběr tibetských mís a buddhistických rituálních předmětů (dordže, kartálky, tibetské zvony). Také nepřeberné množství sošek, rituálních hudebních nástrojů  a předmětů z Indie. Příznivci meditací jistě ocení náš výběr meditačních taburetků a opravdu širokou škálu meditační hudby.
K dispozici jsou pohodlné poslechové boxy se snadnou obsluhou nebo  můžete požádat o radu zkušeného odborníka - dopřejte si čas a potkejte se s tóny, které Vás obohatí.

Celý sortiment, naši nabídku relaxační a meditační hudby, si můžete prohlédnout i prostřednictvím našeho internetového obchodu, kde si můžete poslechnout ukázky jednotlivých titulů relaxačních a meditačních CD.

Přejeme Vám příjemné souznění.

CD jsme pro přehlednost a lepší orientaci zařadili do těchto kategorií:

 

ALIKVÓTNÍ a DALŠÍ ZPĚV

albums 1128201243048Alikvótní zpěv využívá přirozeného ladění, jedná se o prostředek a způsob meditace, je využíván jako   terapeutická metoda ač v západní kultuře zatím není oficiálně zahrnuta do muzikoterapie. Dvojhlasnost zpěvu není záměrem a cílem. Vyvinula se v Tibetu jako vedlejší produkt meditace tamnějších mnichů. Alikvoty vznikají při velice pomalém a soustředěném, hlubokém meditačním zpěvu.

V Tuvě je součástí tradiční kultury (nazývá se Khoomei) a zpívají tak především pastevci. Napodobují zvuky přírody, zpěv ptáků, vítr atd.

autoři: David Hykes, Jiří Mazánek, Christian Bollmann

 

ANDĚLSKÁ HUDBA

callingangels-L1Je vhodná na meditaci - propojení se se svým průvodcem, pro práci s anděly a bytostmi světla, nebo jen pro prosvětlení všedního, pošmourného odpoledne. Jedná se o klidné, vyšší tóny, které přímo lákají k otevření se láskyplné a léčivé andělské náruči. Pomůže Vám naladit se na vyšší vibrace, ve kterých je člověk přístupnější vnímat jemně hmotné energie, poslouchat a mimosmyslově komunikovat. Lze ji samozřejmě také použít jako harmonické pozadí pro výklad andělských karet či vyčištění atmosféry v místnosti.

Andělé Vám poradí s každodenními starostmi, stačí jen poslouchat a mít srdce otevřené.

autoři: Roland Santé, Erik Berglund, Niall, Frantz Amathy

 

BUBNY & BUBÍNKY

DrumsBubny se od pradávna používaly pro navození extatických stavů, pro oslavu radosti a vyjádření živočišné energie. Šamanské bubny pro cestování do jiných dimenzí, hovoření s duchy, pro různé druhy rituálů, ale i pro zastrašení nepřítele. Bicí nástroje vyjadřují podstatu člověka, spojeného se zemí. Provázejí nás historií jako zesílený tep srdce a nutí nás svou energií vylézt z ulity a zapojit se do dění v tomto světě. Oslavujme radost ze života, tančeme v rytmu bubnů.

Naše nabídka zahrnuje astrální cestování se šamanskými bubny, vířivé zvuky djembe i monumentální japonské Taiko.

autoři: Brent Lewis, Jiří Mazánek, Medwyn Goodall

 

CVIČENÍ PRO ZDRAVÍ

yogaJedná se o  klidnější hudbu pro dokreslení atmosféry a podpory cvičení Pilates, Jogy, Chi- Kungu a Tai-chi. A bubny pro aktivněší, silové a dynamické sestavy. Tato hudba Vás nenechá zahálet, bude Vás motivovat a provázet při práci na sobě a svém zdravém životním stylu.

Nabízíme také širokou škálu DVD se cvičením pro nastávající maminky, pro bolavá záda, Osm kusů brokátu či Pilates.

autoři: Václav Krejčík, Mikulka - Šťastný, Renata Sabongui

 

HUDBA PRO DĚTI A MAMINKY

1288461600 divine-birth-frontZklidněte sebe i své robátko konejšivými tóny, dopřejte si hravost či soustředění při učení. Nechte se zaujmout Mozartovým efektem a zlepšete sobě i svým ratolestem prostorovou představivost, soustředění a navyšujte své IQ pomocí skladeb zaměřených na Mozartův efekt. Pouštění klasické hudby v prenatálním a ranně natálním období má blahodárný účinnek na duševní rozvoj osobnosti, některé teorie dokonce hovoří o lepším zvládání ADHD a lehkých forem hyperaktivity. Nezapomínejte, že Vaše miminko slyší už v bříšku.

autoři: Simon Cooper, Don Campbell, Roland Santé

 

 

HUDBA SRDCE

sante beautyTato hudba vytvořená srdcem pro Vaše vnitřní já, pro relaxaci, inspiraci a sebelásku. Otevřete se přívalu lásky a odpuštění. Tato hudba obsahuje široké spektrum žánrů, včetně hudby pro energetické léčení srdeční čakry (zvony, tibetské mísy). Uvolněte svoje srdce a nechte odejít bolest a tíhu a zhojit šrámy spolu s hudbou srdce.

autoři: Kailash Kokopelli, Roland Santé, Karunesh

 

 

KELTSKÁ HUDBA

celticNechte se unášet na křídlech snění, vzpomínejte na dávné boje, zaposlouchejte se do vytí vlčích smeček a hlavně nezapomínejte tančit. Nabízíme Vám téměř kompletní diskografii Loreeny McKennit, která Vás okouzlí krásou svého hlasu a tajemností skladeb. Celtic Women, které Vás vytáhnou na parket až budete vířit v pomyslném kruhu keltských tanečnic.

Připijte na zdraví, na život a na slunce, co opět vyjde za mraky.

autoři: Loreena McKennit, Celtic Pilgrim, Terry Oldfield

 

HUDBA NA KŘIŠŤÁLOVÉ & TIBETSKÉ MÍSY

misaSedm druhů kovu je potřeba na vykování jedné zpívající mísy, výrobce se stává její součástí, vdechuje jí život, zvuk a každá je originál. Zaposlouchejte se do jejího života, do zpěvu, do tónů, ze kterých jde mráz po zádech. Rezonujte a očistěte se s tímto bezmála magickým prostředkem navozování spirituálních stavů. Tibetské mísy mají spíše hlubší, zemní tóny, které stékají po člověku jako voda, mísy křišťálové naopak znějí jako sama esence zvuku, naplní prostor, krájí vzduch a odvádí vědomí kamsi vzhůru, ke hvězdám.

autoři: Acama, Klaus Weise, Danny Becher

 

 

LÉČIVÁ HUDBA

taatgPro dotvoření příjemného prožitku při léčení je důležitý i smyslový zážitek, pocit klidu a důvěry. Pro tyto chvíle jsme pro Vás připravili výběr alb zaměřených na zbavení se stresu, alb s podprahovými vlnami pro hlubokou relaxaci a navození uvolnění a klidu. S frekvencemi pro samoléčení organismu i pro nenáročný poslech.

autoři: Jonathan Goldman, Anugama

 

MANTRY

mantrasSlovo mantra v sanskrtu značí "nástroj mysli" a v čínštině "pravdivá slova".Podle Véd mantry sloužily nejen k osvobození mysli, ale také k neutralizaci kouzel a k léčení. V buddhismu je chápána jako zvuková vibrace, vztahující se k určitému buddhovi či bodhisatvovi. Mantra ukazuje na dokonalé vlastnosti mysli, kdo ji opakuje v meditaci nebo mimo ni, postupně dosahuje těchto vlastností.

 autoři: Krishna Das, Vedic Chants, Robert Gass, Lex Van Someren, Josef Kořenek

 

MEDITAČNÍ & RELAXAČNÍ HUDBA

sante meditaceBude Vás jemně provázet chvílemi zklidnění myšlenek. Nerušivé, jemně dokreslující tóny a vibrace urychlí směřování vašich myšlenek k potřebnému tichu. Meditací se rozumí různé praktiky prohlubování soustředění za účelem dosažení změněného stavu vědomí. Můžeme se takto dostat lépe sami k sobě, komunikovat se sebou nebo s vyššími bytostmi. Meditaci lze použít také jako formu vyčištění mysli od každodenních starostí a pomocníka pro tolik potřebný nadhled.

Relaxace Vám pomůže navrátit pocit plného odpočinku a regenerace po celém dni v pracovním shonu. Udělejte si chvíli jen pro sebe, načerpejte síly a uvítejte opět pohodu a energii ve svém životě.

autoři: Snatam Kaur, Cheryl Bentyne, Deva Premal, Miten

 

REIKI

reikiReiki je energetické léčení tzv. nejvyšší láskou, která má vliv na naši životní energii. Pro práci s energetickými centry či aurickým polem je potřeba atmosféra vzájemné důvěry, harmonie a klidu. Dochází k hlubokému uvolnění a práci s niternými tématy, kde každý rušivý pohyb i zvuk vytrhne obě strany z potřebné koncentrace. Proto je dobré pečlivě vybírat hudbu jemnou a láskyplnou, která udělá velkou službu Vám i Vašemu klientovi.

autoři: Jonathan Goldman, Oliver Serano, Aeoliah

 

 

TANTRA

tantraSlovo tantra znamená tkanina či osnova, což sugeruje přítomnost dvou kosmických principů. Mužského a ženského, které na sebe neustále vzájemně působí, tvoří a vstřebávají nepřerušeně celé stvoření. Tantrické spisy koncipovali mudrci, takzvaní Avataři Boží, kteří předávali své vize lidstvu. Mnoho textů se zabývá téměř výlučně mystickou sexualitou. Jsou to opravdové učebnice duchovní praxe. Takže oslavme svou posvátnou sexualitu a uctěme ji hudbou stvořenou právě pro tyto okamžiky.

autoři: Al Gromer Khan, Jasmuheen

 

ZVUKY PŘÍRODY

oceanVydejte se na procházku deštným pralesem, hrajte si s delfíny nebo se jen pohodlně uložte na pláž a zaposlouchejte se do zvuků příboje. Máme pro Vás široký výběr alb se zvuky přírody podbarvenými hudbou i jen osvěžující zpěv ptáků za slunečného jitra či zvuky praskání ohně. Ideální pro dokreslení romantické atmosféry či pro relaxaci, když není čas vyrazit do lesa. Postačí jen zavřít oči a příroda přijde až k Vám.

autoři: Nigel Shaw, Medwyn Goodall, Anugama

 

UDZOUDYHO_08_600

 

Aktuality z obchodu