Celková cena:
0

Vážení zákazníci, milí čtenáři,

před pár dny oslavil americký spisovatel Gary Chapman své 80. narozeniny. Tento úspěšný manželský poradce napsal na základě své dlouholeté praxe knihy jako např. Manželství, po jakém jste vždy toužili, Příběhy lásky, které se skutečně staly nebo Láska jako životní styl.5 jazyků

Nejvíce se však proslavil svou myšlenkou pěti jazyků lásky, které lidem pomáhají vyjadřovat lásku různými způsoby a také umožňují lépe vnímat, jak ji vyjadřují jiní lidé. Mezi pět jazyků lásky řadí slova ujištění, pozornost, dary, skutky služby a fyzický kontakt. Podle Garyho Chapmana sice můžeme všech pět jazyků lásky využívat, většina lidí má však nějaký primární jazyk lásky, jakým lásku nejčastěji vyjadřuje. Zároveň často bývá jejich primární jazyk i tím, ve kterém by lásku nejraději přijímali. Porozumět, jakou řečí lásky náš protějšek k nám hovoří, může pomoci zlepšit naše vztahy a ještě více je prohloubit a posílit.

Podrobně popsané jazyky lásky společně s mnoha radami a tipy, jak se jim učit a rozpoznat je, naleznete v jeho bestselleru Pět jazyků lásky. Tato myšlenka se pro něj stala natolik klíčovou, že vydal další knihy, v nichž aplikuje pět jazyků lásky na různé užší oblasti, jako jsou Děti a pět jazyků lásky a Pět jazyků ocenění v pracovních vztazích. V knize Pět jazyků lásky pro muže Gary Chapman hovoří přímo k mužům a vysvětluje, jaká odměna je čeká, když se budou učit mluvit jazykem lásky jejich ženy.

  

  manželství     láska jako životní styl  příběhy lásky 5 jazyků ocenění v prac.vz 

 

 

 

 

 

 

 


 děti a 5 jazyků lásky 5 jazyků pro muže

 

 

 

 

 

 

 


Všechny tyto knižní tituly jsou k dostání v naší kamenné prodejně i na e-shopu.

Číst dál...

Vážení zákazníci a příznivci U Džoudyho,

přišel rok nový a jistě si většina z Vás dává různá předsevzetí. Důležitý krok, který bychom však měli pro naše tělo podniknout, je detox. Za celý rok se v našem těle nahromadilo tolik nečistot a balastu způsobených nevhodnou stravou, neodpovídajícím fyzickým cvičením či stresem. Tyto faktory v našem těle vyvolávají tvorbu toxinů a je třeba se jich zbavit, aby naše orgány mohly lépe pracovat a my jsme byli zdravější. Jak na to? Pro některé to bude jen jakési připomenutí, neboť tuto očistnou kúru znají, pro jiné z Vás se může jednat o naprostou novinku. Řeč je o detoxikační kúře NEERA, detoxikačním programu, který obnovuje tělu jeho optimální zdraví. Obsahuje pouze přírodní složky, žádné umělé přídavky, barviva ani konzervanty.

NEERA Detox kúra se vyvinula z tzv. „Citrónové diety“, kterou pro své pacienty vymyslel naturopat Stanley Burroughs ve 40.letech 20. století. Pomáhal s ní pacientům s žaludečními vředy a jinýmy trávicími problémy. Aby měl sirup vše potřebné a kúra byla skutečně harmonizující, hledalo několik lékařů, zabývajících se ájurvédou a přírodní léčbou, alternativu. Jako ideální se ukázaly palmové sirupy z jihovýchodní Asie, které ájurvédští lékaři na Sri Lance a v Indii využívají ve své praxi. Vytvořili tak Přírodní stromový sirup, ideálně vyváženou směs javorového a čtyř druhů palmových sirupů.


neeraÚčinky Neera Detox

 • Obnovení rovnováhy v organizmu
 • Odplavení nahromaděných toxinů
 • Pročištění těla i mysli
 • Příliv čerstvé energie
 • Zlepšení trávení, funkce čistících orgánů
 • Vyčištění pleti, zpevnění vlasů a nehtů
 • Úbytek nadváhy

Odpočinek, který dopřejeme zažívacím a vstřebávacím mechanismům, stimuluje v těle procesy odbourávání starších struktur. Náš organismus má tak šanci účinně se zbavit starých buněk a urychlit tvorbu nových. Mezitím dojde k pročištění vylučovacích orgánů (plic, jater, lymfatického systému a kůže) a umožní se tak rychlé vyplavení nahromaděných odpadů metabolismu. Trávicí a obranný systém zatím zaměří své síly na očistu těla. To má pozitivní účinky na veškeré důležité fyziologické, nervové a mentální funkce. Obnovuje se biochemická a minerální rovnováha tkání a dochází ke stimulaci mízní a hormonální sekrece.


Co Nápoj Neera obsahuje?

 • Neera sirup - přírodní stromový sirup Neera je pečlivě vyvážená směs nejčistší mízy jihoasijské palmy arenga a dalších tří druhů palem a nejkvalitnějšího kanadského javorového sirupu stupně C+. Javorový sirup dodává během kúry energii ve formě snadno stravitelných cukrů a palmový sirup zajišťuje bohatý přísun minerálů.
 • Citronová šťáva - po tisíciletí je používaná pro své léčebné účinky. Kyselost šťávy má alkalizační efekt na tělo a pomáhá mu rozložit tuky a hlen. Citrónová šťáva je také zdrojem velkého množství antioxidantů a vitamínu C.
 • Kayenský pepř - je významným metabolizantem. Zrychluje tělní oběh a zesiluje tak čistící účinky citrónové šťávy.
 • Čistá voda - voda je velmi důležitou součástí Nápoje Neera. Dopravuje všechny výživné látky do organismu a poté odplavuje uvolněné toxiny, je nositelkou informace. S vodou můžete kouzlit, jelikož velmi snadno přebírá informaci, která je do ní vložena a předává ji našemu organismu.

Tuto zázračnou detoxikační kúru naleznete v naší nabídce v několika variantách - 3 denní, 7 denní a 10 denní. Produkt Neera detox také doporučujeme doplnit o Neera aktivátor. Přimíchání Neera Aktivátoru do Neera sirupu pomáhá výrazně zlepšit stav střevního traktu, jater, sleziny a slinivky. Díky tomu je tělo daleko lépe a efektivněji schopno se detoxikovat. S použitím Neera aktivátoru má Neera silnější antioxidační účinky.

neera komplet


Jaké jsou osobní zkušenosti uživatelů Neera kůry?


 • ,,Ještě jednou Vám musím opět sdělit, že jsem velice spokojená s Vašimi produkty, po dlouhé době to je něco, co je opravdu chutné, dobré a navíc opravdu to má ty slibované účinky, které člověk očekává od celé kúry. To je v dnešní době, velice vzácné a vyjímečné, bohužel."

    — Gabriela


 • ,,Úspěšně jsem absolvovala 7 denní kúru, poctivě i s následným pozvolným přechodem na běžnou stravu. Průběh byl přesně tak, jak je popsáno. První dny velké bolesti hlavy, únava, nedostatek energie. Od čtvrtého dne se vše začalo lepšit. Nyní mám neuvěřitelně energie, stačí mi méně spát, nebolí mě hlava. Úbytek váhy 3,5kg."

    — Zuzana


 • Jsem opravdu velice spokojena s Vašimi produkty, nápoj mi i chutná, kombinace citronu a nápoje je skvělá, osvěžující. Pocit hladu také není, jen občas člověka přepadnou chutě, ale to je myslím normální a dá se to vydržet, řeším to občas malým prohřeškem ve formě melounu.

    — Věra

 

 • Jsem ze sebe úplně nadšená, problémy, které jsme měla s lymfou, byly po první kůře téměř pryč a migrénu jsem neměla od té doby ani jednu, díky.

    — Gabriela

 

 • Po pětidenní kůře úbytek 4 kg, manžel 5 kg. Jednu kúru mám pro kamaráda, druhou pro sebe na užívání jednou týdně. Funguje to, je to super.

    — ZdenkaProdukty Neera naleznete jak v naší kamenné prodejně, tak na našem e-shopu.
Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv způsob očisty Vašeho těla i mysli, U Džoudyho Vám přejeme pevnou vůli a mnoho zdaru!

 

Číst dál...

Vážení a milí zákazníci a příznivci obchůdku U Džoudyho,

přichází zima a s ní čas Vánoc, zimního slunovratu. Zimní Slunovrat je čas nejkratšího dne a nejdelší noci v roce. Připadá na 21.12. a je ve znamení kozoroha.

 

Vánoce - prapůvodní pohanský svátek

Slovo Vánoce původem pochází z německého Weinachten, nicméně naši předkové toto sváteční období oslavovali jako Zimní slunovrat (Winter solstice), Yule, Meán Geimhridh, Saturnálie nebo Kračun. Oslavovali sílu Matky Země a zrození nového slunce jako novou naději, která se znovu probouzí po nejtemnějším období roku, které trvá už od Samhainu (Dušičky).

yule3V období zimního slunovratu se oslavovalo narození malého chlapce jako boha slunce, který měl symbolizovat novou sílu slunce. Protože naši předkové tuto novou sílu považovali za dar, vzájemně se obdarovávali. Přátelé a rodiny se scházeli v teple svých domovů, rozprávěli u krbu a ohně, který měl zahánět chmury z vládnoucí temnoty a zlé duchy. Toto období pro ně představovalo posvátný čas lásky, míru a klidu.

Jednou z nejstaršich tradic bylo přinášení dřevěného polena do domu, kde bylo vloženo do ohniště a zapáleno ohněm od polena loňského – bylo tedy prvním polenem, které zažehlo oheň zimního slunovratu. Zapálené poleno se nechalo hořet po dobu 12 dní (kdy se Slunce na své pouti zastaví) a nedohořelá část se ponechala na rok následující za účelem stejného rituálu. Předkové věřili, že uchovávání nedohořelého polena pod postelí má ochránit domov před požárem a blesky. Do domů se také přinášely stromek či větvičky, které symbolizovaly strom života a jeho věčnost, a věšely se na ně různé obětiny pro bohy, zvonečky, jablka a dárky pro blízké či duchy a přírodní bytosti. Vrchol stromku zdobili hvězdou, kterou vnímali jako ochranný symbol.

V časech slunovratu se také vyhání zlo a nemoci, abychom se mohli připravovat na nové začátky a radosti v plné síle, které nám život může nabízet v dobách nastávajících. K tomu naši předkové využívali sílu bylin, které v sobě nosí energii slunce a tepla jako např. jmelí nebo sušené letní byliny (např.třezalka či heřmánek). Chtěli si tak zajistit světlo a teplo domova po celý rok a aby nám připomínaly, že život je věčný. Z rozkrojených jablek a cibule se také věštilo, jak se každému povede po zdravotní stránce. Z dob našich předků pochází také koledy. Lidé chodili od domu k domu s figurou dítěte, které symbolizovalo právě zrozené slunce a začátek nového ročního cyklu. Zpívali písně, pronášeli říkadla a prosili o obdarování. Věřili, že štědrost jim přinese bohatství v roce příštím. Aby odvrátili zlo a zahnali démony, kteří ještě neodešli a zůstali i po novém zrodu slunce, pořádali také hry a maškarní průvody ve zvířecích maskách.

Z původních pohanských oslav se však v době křesťanství rozvinuly Vánoce, kdy oslavy zrození slunce byly nahrazeny svátkem narození Ježíše Krista. Křesťané převzali i tradici zdobení vánočního stromečku a věnování dárků a pozorností blízkým.

 


 Tradiční české Vánoce

 

Štědrý den

Tradiční české Vánoce mají své výjimečné kouzlo. Také si vybavíte Ladovy krásné obrázky zimy? Štědrý den je svátkem, na který se těší snad každý z nás. Neodmyslitelně k němu patří ozdobený stromeček, jmelí, tradiční vánoční pokrmy a cukroví, vánoční dárky a tradiční zvyky jako lití olova, pouštění skořápek po vodě, krájení jablíček nebo házení střevícem. A abychom uviděli zlaté prasátko, nezapomeňme dodržet půst až do večeře,

Přípravy na slavnostní večer probíhají již od rána – uklízí se celý byt, připravuje se štědrovečerní tabule a zdobí se stromeček jako symbol hojnosti. vánoceMezi tradiční štědrovečerní pokrmy patří čočka na kyselo jako předkrm (symbolizuje hojnost), houbový kuba (symbolizuje skromnost), rybí polévka a kapr s bramborovým salátem (symbolizuje pokoru). Na stole by měl být vždy sudý počet talířů, i kdyby rodina měla lichý počet členů. Prázdný talíř totiž může posloužit případnému hostovi. Abychom mohli po celý rok žít v hojnosti a blahu, můžeme vložit pod talíř mince. Vzhledem k tomu, že Štědrý večer je posvátnou chvílí, měli bychom ke stolu usednout ve svátečním oblečení, abychom tak vyjádřili úctu k tomuto posvátnému času. Po slavnostní večeři zazní zvonění Ježíškova zvonečku, které děti svolává ke stromečku, kde na ně čekají dárky. Tato noc je ale také nocí magickou, proto si můžeme na kousek papírku napsat své přání či ho vyslovit a poté papírek spálit v ohni.

Po Štědrém dni následují ještě dva svátky - Boží hod vánoční 25. 12., který je dnem narození Krista, kdy bychom měli odpočívat a zůstat v kruhu rodinném, a 2. svátek vánoční sv. Štěpána 26.12., který bychom naopak měli využít pro setkání s ostatními členy rodiny a těmi nejbližšími a obdarovat je.
Starý kalendářní rok je zakončen Silvestrem 31.12. Můžeme tedy symbolicky ukončit vše staré, oslavit příchod roku nového a poděkovat za vše, co nás za celý rok potkalo a uvítat do našich životů proud nové energie a nových zážitků. V posledních minutách roku pronášíme slavnostní přípitek.


 

U Džoudyho Vám přejeme krásné prožití svátků vánočních plných pohody a radosti a šťasnýt vstup do roku nového, který Vás uvítá úspěchy.

 

K napsání článku bylo čerpáno z knih Naše Tradice, Keltská přírodní magie, Wicca - První zasvěcení.

 

 

 

Číst dál...

Vážení a milí zákazníci a příznivci obchůdku U Džoudyho,

rok se s rokem sešel a opět se nám blíží čas Vánoc. Začíná adventní období, kdy bychom si mohli připomenout alespoň některé z dávných tradic, se kterými je toto období spojené.

Jaký je vlastně význam slova "tradice"? Tradice jsou souhrn ustálených zvyků a obyčejů, které vycházejí z kultury národa, a předávají se zejména ústně. Každá tradice je životní moudrostí, která se předává z generace na generaci.


Advent

S blížícím se časem Vánoc přichází adventní období, kdy se na Vánoce připravujeme, máme možnost navštívit vánoční trhy a zahřát se advent3svařeným vínem či medovinou, nebo si poslechnout krásné české vánoční koledy, pořídit či vyrobit dárky pro naše blízké a péct vánoční cukroví. Advent je obdobím, kdy očekáváme příchod spasitele.

Pokud bychom vycházeli ze životního stylu našich předků, kteří od jara do podzimu usilovně pracovali a v zimě odpočívali, můžeme tento čas využít k zamyšlení, zhodnocení výsledků naší celoroční práce, zklidnění a odpočinku. Můžeme ale také věnovat velkou pozornost nakupování vánočních dárků, pečení cukroví, vánoční výzdobě a úklidu. V dávných dobách křesťanských se však jednalo o postní dobu - tedy o dobu, kdy byly zakázány veškerá zábava, zpěv i tanec.

advent candles umc e1449067565727Advent začíná první nedělí adventní, tedy neděli mezi 27. listopadem a 3. prosincem a trvá čtyři neděle, které jsou pojmenovány železná, bronzová, stříbrná a zlatá. Letos první adventní neděle připadá na 3. prosince.

Tradičním symbolem adventu je adventní věnec, u nás se s ním nejčastěji setkáme se čtyřmi svíčkami - tři fialové či modré a jedna růžová. Fialová a modrá barva symbolizují zklidnění, ztišení a čekání, barva růžová symbolizuje lásku a úctu. Konec adventu určuje západ slunce na Štědrý den.


 

Adventní období roku 2017

Železná neděle 3.12.2017 - 1. neděle v prosinci

První adventní neděle je vhodným časem pro trávení času s rodinou a těmi nejbližšími, k uctění našich kořenů a rozjímání o našem vztahu k domovu a rodině. Na stůl dáváme adventní věnec se čtyřmi svíčkami a zapálíme první svíci, která symbolizuje očekávání.

Bronzová neděle 10.12.2017 - 2. neděle v prosinci

Druhá adventní neděle nás nabádá k uctění všech vztahů, které jsou minulé, současné i ty, které mohou teprve přijít. Poděkujme za ně a vyjádřeme lásku a úctu všem našim blízkým a dík za to, že jsou nám v životě oporou. Zapaluje se tedy druhá svíčka symbolizující lásku a úctu. Bronzová neděle také bývá časem, kdy bývá obvykle zahájeno pečení cukroví a děti píší do dopisu svá přání Ježíškovi.

Stříbrná neděle 17.12.2017 - 3. neděle v prosinci

Nastává třetí adventní neděle a s ní přichází i čas, abychom uctili sebe sama, naši vnitřní sílu, naše schopnosti a abychom se zamysleli nad našimi plány a přáními a byli více v kontaktu se sebou.

Zlatá neděle 24.12.2017 - 4. neděle v prosinci

V den zlaté neděle advent vrcholí. Tento čas nás nabádá k uctění Boha nebo bohů, přírodních duchů a našich spojenců. Naše tajemství můžeme Bohu či bohům svěřit a pomodlit se k nim. Také se staví betlém, který symbolizuje víru a zrození Ježíška.

 

Advent je tedy tím nejvhodnějším obdobím pro prožití všech těchto příjemných chvil a zároveň pro přípravy Vánoc. Nechme se očarovat kouzlem Vánoc, vůní vánočního koření a cukroví a nádhernou vánoční výzdobou a světýlky.

 


Tradiční české Vánoce

Štědrý den

vánoceTradiční české Vánoce mají své výjimečné kouzlo. Také si vybavíte Ladovy krásné obrázky zimy a krásné české koledy? Štědrý den je svátkem, na který se těší snad každý z nás. Neodmyslitelně k němu patří ozdobený stromeček, jmelí, tradiční vánoční pokrmy a cukroví, vánoční dárky a tradiční zvyky jako lití olova, pouštění skořápek po vodě, krájení jablíček nebo házení střevícem. A abychom uviděli zlaté prasátko, nezapomeňme dodržet půst až do večeře.

Přípravy na slavnostní večer probíhají již od rána - uklízí se celý byt, připravuje se jídlo a zdobí se stromeček jako symbol hojnosti. Mezi tradiční pokrmy štědrovečerní tabule patří čočka na kyselo jako předkrm (symbolizuje hojnost), houbový kuba (symbolizuje skromnost), rybí polévka a kapr s bramborovým salátem (symbolizuje pokoru). Na stole by měl být vždy sudý počet talířů, i kdyby rodina měla lichý počet členů. Prázdný talíř totiž může posloužit případnému hostovi. Abychom mohli po celý rok žít v hojnosti a blahu, můžeme vložit pod talíř mince. Vzhledem k tomu, že Štědrý večer je posvátnou chvílí, měli bychom ke stolu usednout ve svátečním oblečení, abychom tak vyjádřili úctu k tomuto posvátnému času. ladovské vánocePo slavnostní večeři zazní zvonění Ježíškova zvonečku, které děti svolává ke stromečku, kde na ně čekají dárky. Tato noc je ale také nocí magickou, proto si můžeme na kousek papírku napsat své přání či ho vyslovit a poté papírek spálit v ohni.

Po Štědrém dni následují ještě dva svátky - Boží hod vánoční 25. 12., který je dnem narození Krista, kdy bychom měli odpočívat a zůstat v kruhu rodinném, a 2. svátek vánoční sv. Štěpána 26.12., který bychom naopak měli využít pro setkání s ostatními členy rodiny a těmi nejbližšími a obdarovat je.
Starý kalendářní rok je zakončen Silvestrem 31.12. Můžeme tedy symbolicky ukončit vše staré, oslavit příchod roku nového, poděkovat za vše, co nás za celý rok potkalo a uvítat do našich životů proud nové energie a nových zážitků. V posledních minutách roku pronášíme slavnostní přípitek.

 

K napsání článku bylo čerpáno z knih Naše Tradice.


 

Krásné a příjemné prožití Adventu a svátků Vánočních Vám přeje kolektiv U Džoudyho.

stromeček

 

Číst dál...

Nastává posvátný čas, který je spojován s předky, smrtí, znovuzrozením a tajemnem. Toto období známe pod mnoha názvy - dušičky, Samhain, Halloween nebo severské Zimní noci a slaví se v období od 31. října do 2. listopadu. Pro většinu lidí je to období vzpomínek na naše blízké, kteří již nejsou mezi námi. Hranice mezi světem živých a mrtvých jsou za celý rok nejtenčí právě v tomto období, a tak s našimi předky můžeme navázat kontakt snadněji. Zesnulým můžeme věnovat svou myšlenku, vzpomínku a vydat se na hřbitov uctít jejich památku zapálením svíčky jako symbol světla na jejich cestě k nám a položením květin symbolizujících věčný život. Památka zesnulých neboli Dušičky připadají na 2. listopad a navazují na křesťanský svátek "Všech svatých" 1. listopadu.


Samhain – pohanský svátek a tradice

Tento svátek původně pochází z pohanských tradic našich předků. Pro Kelty byl tento svátek velmi důležitý, neboť jím uzavírali starý rok a zároveň začínali rok nový. Oslavy se konaly 31. října a mnohé z tradic jsou zachovány dodnes. Jedním ze zvyků bývá zapalovat ohně a svíce, aby mohly duše předků najít a navštívit svůj bývalý domov a ohřát se u ohně. Oheň je také očistným Samhain1elementem a ochraňuje před zlými duchy, kteří z podsvětí mohou do našeho světa vcházet také. V některých zemích přetrvává po dlouhá staletí zvyk, kdy lidé spalují hadrové a slaměné figuríny jako symbol smutku, bolesti a trápení za celý rok, a rituálně se jich tak zbavují, aby do nového roku mohli vstoupit očištěni a připraveni na nové záležitosti.

Období Samhainu bylo také přípravou na zimu - lidé poráželi dobytek, který by chladné období nepřežil, zpracovávali maso a více se sdružovali ve svých příbytcích, kde si při dlouhých chladných večerech vyprávěli příběhy. Dodnes se také dochoval zvyk spojený s rituálním věštěním, kdy každý člen rodiny nebo klanu vhodil svůj označený kamínek do ohně. Následující ráno se z polohy kamenů, nalezených v ohništi, předpovídal osud jeho majitele. K věštění se také využívaly runy v podobě dřevěných či kamennýh amuletů, které náhodným losem mohly sdělit své poselství.

O Samhainu bylo však důležité obětovat bohům a bohyním. V žádném případě se však nejednalo o oběti lidské, o nichž ve svých spisech líčí někteří římští autoři (např. Cesar - Zápisky z války galské). Cílem děl byla pouze římská válečná propaganda a snaha představit pohanství v co nejhorším světle. Skutečnost však byla jiná - obětiny jakožto symbolické dary byly v podobě různých rituálních předmětů či potravin (vlastnoručně upečené pečivo, jablka, maso, ořechy, víno či mošt) pokládány na oltář, a jejich nehmotná podstata společně s prosbami a úctou tak mohly přejít do světa bohů. Protože je Samhain svátkem temné poloviny roku, bývá spojován s bohyní tajemnou a temnou - řeč je o Cailleach, bohyni smrtí a znovuzrození, která také střeží kouzelný kotel pro vaření lektvarů, díky kterým hrdinové mohou nabýt nadpřirozených schopností.


Samhain a osobní rozvoj

Jak jsme si již nastínili, v pohanské tradici je Samhain svátkem, kterým končí a zároveň začíná nový rok. samhainaltar08Proto je tento čas vhodný pro odevzdání všeho starého, co náš tíží, trápí a již nepotřebujeme a nechceme si s sebou nést v roce novém. Zároveň tak můžeme uvolnit místo pro nově příchozí příležitosti, lidi i projekty. Neznamená to však, že bychom se měli ponořit do chmur. Tento svátek nám totiž připomíná otázku smrti jako takové - snaží se nám tím říci, že bez smrti by neexistoval život a nebyl by možný jeho koloběh. Je to tedy čas, kdy je důležité zamyslet se nad sebou samými, nad svou rodinou a předky. Důležité je poděkovat za vše, co nám celý rok přinesl. Ať už to byly okamžiky radostné nebo naopak ty méně šťastné, vstoupily nám do života, abychom se mohli rozvíjet.

Očistu od trápení a všeho starého lze provést rituálně - např. na kousek papíru můžeme napsat vše, co již nepotřebujeme, chceme odevzdat a od čeho se chceme očistit. Papírek pak zapálíme a vhodíme jej do ohně či do kotlíku. Při hoření papírku si můžeme představit, jak nechtěné věci odcházejí pryč, až zmizí úplně. Další možností je využití symbolů či předmětů představujících staré záležitosti - ty lze zakopat do hlíny, spálit v posvátném ohni nebo je očistit v Matce Zemi.

 

 

Zdroje:

 knihy samhain

 

Ať už toto období budete trávit jakkoliv, U Džoudyho Vám přejeme, abyste si jej užili v celé jeho síle.

 

Číst dál...

Den stromů je svátkem, který lidé slaví po celém světě společným sázením stromů. Většinou oslavy probíhají na jaře nebo podzim, datum však není jednotné a liší se na základě klimatických podmínek jednotlivých zemí. V Čechách svátek připadá na 20. října.


Původ svátku
Kořeny tohoto svátku sahají až do dávných kultur, kdy si naši předkové uvědomovali sílu stromů představující život zrozený z lůna Matky Země, a tak své posvátné háje ochraňovali a úctívali. tree dayPrvní historicky zdokumentované oslavy a sázení stromů však pochází z roku 1594 z vesnice ve Španělsku. Místo s vysázenými stromy bylo pojmenováno Alameda de los Remedios a lípy a jírovce jej zdobí dodnes spolu s vystavenou bronzovou deskou. Další dokumentace ze Španělska pochází z roku 1805, kdy sázení stromů zde zinicioval místní kněz společně s ostatními občany.

Přesuňme se však nyní do Nebrasky, která byla zhruba před 150 lety popisována jako krajina beze stromů. Až J. Sterling Morton, jeden z prvních osadníků, novinář a vydavatel prvních nebraských novin, navzdory svému povolání začal u svého domu pěstovat stromy a květenu. Novinařina mu však umožnila vyzvat a přesvědčit nebraské občany, aby jeho konání následovali. Vysvětlil jim, jak je existence stromů a péče o ně důležitá - že zastavují větrnou erozi půdy a poskytují nám úkryt před sluncem. Jeho nadšení a úsilí přineslo ovoce - dokázal do procesu zapojit velké množství lidí. A tak se 10. dubna 1872 zrodil svátek The Arbor Day, kdy bylo oficiálně vysázeno přes milion stromů. Jeho myšlenku o dva roky později podpořil i nebraský guvernér R. W. Furnas, který vyhlásil první oficiální Den stromů a na počest J. S. Mortona jej určil na den jeho narozenin - 22. dubna.

Myšlenka se postupem času rozšířila i do dalších států s tím, že datum oslav se liší podle klimatických podmínek a podle toho, kdy je možné stromy vysazovat. Např. Mexiko a Nový Zéland jej oslavují v červenci, Izreal v červnu nebo Velká Británie v listopadu.


Den stromů v České republice

Myšlenku oslavy stromů do naší české kotliny přivedl „Svaz spolků okrašlovacích“ a poprvé byl Den stromů oslaven na začátku dubna 1906. Z novéhautumn treeso svátku se tak mohli lidé těšit v mnoha městech, jako např. v Líbeznicích, Roudnici, Liboci a Podolí u Prahy, Dobříši, Kouřimi, Sedlčanech, Příbrami, Plzni, České Třebové, Říčanech a mnoha dalších. Nicméně později nastalo období válek a komunismu, a tak byla tato tradice odsunuta. V současné době však úcta ke stromům v mnoha lidech přetrvává či dokonce sílí, a proto roku 2000 bývalý ředitel Botanické zahrady Univerzity Karlovy Václav Větvička a dřevosochař Martin Patřičný přišli s nápadem tuto krásnou tradici oživit. Myšlenku oslav Dne stromů rozvinula také Nadace Partnerství, která ve stejném roce otevřela grantový program Strom života. Cílem programu byla podpora komunitního sázení stromů. V roce 2002 vyšel poprvé internetový Stromový e-mailový časopis a 20. října téhož roku byla poprvé vyhlášena anketa Strom roku, která se v roce 2011 rozrostla do podoby Evropského stromu roku. I mnoho umělců podpořilo tento projekt např. svými koncerty či literárními díly.

A tak se jistě ptáte, proč byla oslava svátku stromů v ČR stanovena právě na říjen, když v mnoha různých zemích se slaví v různých obdobích. V mnoha lokalitách České republiky je toto období vhodné pro sázení stromů, navíc podzim je také časem, kdy jsou stromy nejkrásnější a hrají všemi krásnými barvami.


Stromy fungují nejen jako čističe ovzduší či okrasa, mnoho z nich nám poskytuje své plody, které mají léčivé účinky. Účinky stromů a bylin jsou popsány v mnoho publikacích, odkud můžeme mnoho informací načerpat. My U Džoudyho Vám můžeme doporučit např. Síla stromů, Život se stromy, Za památnými stromy Vysočiny nebo Medicína posvátných stromů.

 


Zdroje:

http://www.nadacepartnerstvi.cz/

http://www.stromroku.cz/

Číst dál...

Podzimní rovnodennost je okamžikem, kdy den a noc jsou na celé Zemi stejně dlouhé. Světlo a tma jsou vyvážené a vnější svět je v harmonii se světem vnitřním.

V roce 2017 rovnodennost připadá na 22.září ve 22:02.

MabonPodzim se již blíží a krajina se halí do žlutých, hnědých, červených a oranžových odstínů. Příroda už se pomalu, ale jistě, připravuje na nadcházející chladné měsíce a zimní odpočinek. Nastává čas poslední sklizně, oslav vinobraní, sběru jablek a dalších pozdních plodů. Nejedná se však jen o sklizeň darů Matky Země. Je to také období naší vnitřní sklizně, kdy je čas sklidit, co jsme zaseli, a vzdát za to díky, dokončit naše projekty a zhodnotit jejich výsledky. Měli bychom se zastavit, nalézt rovnováhu a zaměřit se na to, co chceme nechat dál růst a kam zasít semínka nové budoucnosti.

Síla Slunce již slábne, a končí tak vláda světlé poloviny roku. Je to období přípravy na pomalejší rytmus, který vnímali již naši předkové - byli si vědomi, že Matka Země se ukládá k odpočinku. A protože jsme její součástí, můžeme se připravit na dobu klidu a zvolnění a být v souladu s jejím rytmem.

Pomalejší rytmus přírody nám dává šanci připravit se na temnější polovinu roku. K tomu nám mohou pomoci např. bylinné čaje a masti, vykuřovadla či modlitby k Bohům či spřízněným. Dle tradic se např. ze šťovíku připravují čaje či masti a pomazávají se jimi vchodové dveře a okna pro štěstí. Jako ochranné amulety můžeme zvolit např. kaštany, kterými lze také společně s hrozny a jinými plody ozdobit oltář.

Číst dál...

Podzim už se nám pomalu, ale jistě, hlásí o slovo a s ním přichází i období škol a školek. S novým školním rokem se začíná psát i nový příběh v životě našich dětí. Vznikají nová přátelství, otevírají se nové možnosti. Děti se učí samostatnosti a rozpoznávat nový svět, který může být dobrodružstvím, kdy se s každou výukou rozšiřují obzory světhappy school kidsa, ve kterém se dosud pohybovaly. V tomto světě ale také nastávají velké změny, se kterými se děti i jejich rodiče potýkají. Nastávají nejen ve světě vnějším, ale také se s nimi mohou setkat ve svém vlastním nitru.

Co mohou rodiče udělat pro to, aby se dětem ve škole i školce dařilo? Aby se se změnami lépe vyrovnaly a mohly stále rozvíjet svou individualitu a kreativitu? Aby se mohly lépe začlenit do kolektivu a učit se správnému vyjadřování? Důležité je mít na paměti, že každé dítě je jiné. Proto každé dítě vyžaduje jiný přístup a zacházení. Jedno mají ale všechny děti společné - potřebují být milovány a potřebují cítit, že jejich rodiče jim věří a podporují je. Proto je velmi důležité jim být oporou, být k nim trpěliví, citliví, povzbuzovat je a nechat v nich rozvíjet jejich vlastní kreativitu.

Vstup do nové životní éry vyžaduje přizpůsobení, které může být náročné na psychiku i fyzický stav dítěte. Tento významný přechod můžeme podpořit vhodnými esenciálních oleji nebo pomocí Bachovy květové terapie. Z produktů můžeme doporučit zejména ty, které v sobě obsahují levanduli, neboť levandule a produkty z ní jsou známé pro své konejšivé účinky a navození příjemného pocitu. Pro podpoření tohoto procesu může být velkým pomocníkem Levandulová směs první pomoci, která má zklidňující účinky a působí hladivým dojmem, pomáhá při psychickém vyčerpání a při únavě, nebo Bio levandulový olej, který pomůže zklidnit jak pokožku, tak ducha. Dalšími pomocníky jsou také produkty z řad Havlíkovy přírodní apotéky jako např. Havlíkův tělový levandulový olej a Havlíkovo levandulové mýdlo. 434156.01432793.01

Děti jsou v předškolním a školním věku mimořádně vnímavé a citlivé. U některých dětí mohou být však tyto aspekty výraznější. Řeč je o tzv. hypersenzitivních dětech, které jsou mnohem citlivější než ostatní a jsou schopné z okolního světa přijímat mnohem více informací, aniž by si je vůbec uvědomovaly. Hypersenzitivita má však i své stinné stránky – dnešní doba, ve které se čím dál více přikládá váha novým technologiím, vyvíjí na společnost velký nátlak. A právě u těchto dětí jsou jejich nervový systém a psychika snadněji přetěžovány. To, co jsou ostatní děti ještě schopny zvládnout, hypersenzitivní děti už v takové míře nezvládnou, neboť vše prožívají mnohem intenzivněji. Pokud cítíte, že by se mohlo jednat právě o Vaše dítě, mnohé odpovědi na Vaše otázky Vám může poskytnout kniha Hypersenzitivní děti, kde autorka podává laskavým a srozumitelným způsobem rady, jak k takovým dětem přistupovat. Snaží se pomoci rodičům porozumět jedinečnosti, kterou v sobě tyto děti nesou, a předat jim rady, jak je na jejich cestě podpořit. Tato kniha má co nabídnout i dospělým, kteří v sobě nesou podobnou zvýšenou citlivost. Může jim pomoci lépe porozumět tomu, kým jsou, jak k sobě přistupovat a vnímat, jak velký a cenný potenciál v nich skutečně dřímá. Nahlédnout můžete také do knihy Hypersenzitivní lidé mezi námi, kde autor dává rady hypersenzitivním lidem, jak pochopit, proč jsou "jiní". Na základě mnoha účinných metod jim ukazuje, jak ovlivňovat vlastní vnímání a lépe se psychicky chránit před přílišným stresem a vypětím.

Vkročme tedy do nového školního roku připraveni a nechme naše děti, ať nás zavedou do jejich světa.

 

 

 

Číst dál...

"Obnova buňky, a tím i celého těla je výsledkem vyrovnání deficitu anorganických solí." (Dr. Wilhelm H. Schüssler)

logo160

Koncepce buněčných nebo biochemických tkáňových solí byla formulována postupně od roku 1870 jako evoluce pionýrských prací významných evropských vědců a lékařů jako byl Gustav von Bunge (1844 - 1920), Jacob Moleschott (1822 - 1893), Justus Von Liebig (1803 - 1873), Rudolf Virchow (1821 - 1902) a Wilhelm H. Schüssler. Jejich práce vedly k poznání, že anorganický (minerální) materiál je esenciální pro zdraví a život vůbec.

Dr. Wilhelm H. Schüssler identifikoval a určil dvanáct minerálních tkáňových solí a závěrem jeho výzkumu bylo poznání, že nedostatek některé z těchto solí vede k narušení buněčného metabolismu, případně až k narušení zdraví. Pokud je příslušná tkáňová sůl pravidelně doplňována ve formě, v níž může být buňkami utilizována, mohou tyto buňky opět dosáhnout schopnosti normálně fungovat - zlepšuje se zdraví a tělesná pohoda.

zaklad

Číst dál...

Aktuality z obchodu