Celková cena:
0

CernunosV keltské kultuře byl Beltine nejdůležitějším svátkem celého keltského roku. Síla tohoto svátku nebyla překonána ani následnou římskou či germánskou nadvládou, ani snahou křesťanské církve přetransformovat keltské svátky na křesťanské.

Významnost a oblíbenost si snad svátek získal proto, že tímto obdobím začíná „světlá“ polovina roku. Příroda je už probuzená, vše rozkvétá, sluneční paprsky nás začínají konečně zahřívat, a to nám dodává novou energii a sílu. Nastává čas nového života, radosti a plodnosti.             

Dnes tento svátek známe zejména pod názvem Čarodějnice, Filipojakubská noc, nebo také Valpružina noc.

30. duben je dnem, kdy převládá a oslavuje se energie ohně. Ten nás chrání před negativními silami, oživuje a provází nás temnotou. K oslavám patřil tanec kolem ohně, spojený s jeho přeskakováním. Pro ochranu domácích zvířat byl dobytek provázen jeho dýmem. V ohni mohli naši předkové spálit vše co už nepotřebovali. Mohlo tak dojít k dokonale očistě. Staré a nepotřebné mohlo v ohni umřít a uvolnit tak místo novému, pozitivnímu.

Číst dál...

Rozjimani u kavyLadislava Paterko (dříve Ladislava Sůvová) se po velkém úspěchu s knihou Naše tradice rozhodla k napsání další publikace s názvem Rozjímání u kávy.

Kniha Rozjímání u kávy není určena k přečtení jedním dechem. Jak už sám název napovídá, vede nás k zamyšlení. Je návodem, jak v dnešní hektické době využít pár minut vzácného času k smysluplnému odpočinku. Jak vystoupit ze stereotypu všedního dne a přiblížit se sobě a svému nitru. Ukazuje, že je možné i během rušného dne meditovat na smysluplné otázky, které si položíme třeba u šálku kávy. Ten se nám na chvíli stane tím nejlepším společníkem a leckdy i mistrem. Kniha klade otázky, které nás vedou k sebepoznání a k práci s energiemi. Vždyť vše se skládá z energie a slovo má sílu tvoření. Oddejme se této magické síle a výsledek se jistě dostaví.

To je Rozjímání u kávy.

Číst dál...

rok kohouta 2017Čínský horoskop, který má historii v dávné legendě o Buddhovi ukazuje na to, jak byla orientální astrologie významná již před tisíci lety. Proto možná tak okouzluje i dnešní společnost.

Čínská astrologie obsahuje 12 znamení zvěrokruhu, která jsou pojmenována po 12 zvířatech.

A jak byla vlastně tato zvířata vybrána?

Buddha prý na Nový rok pozval všechna zvířata z království. Předstoupilo před něj ale nakonec pouze 12 zvířat, a proto se rozhodl podle nich pojmenovat každý jeden rok. Člověk narozený v daném roce pak obdrží určité vlastnosti zvířete.

Loňský rok 2016 byl ve znamení Ohnivé Opice. Hbitou, bystrou a inteligentní opici letos vystřídá Ohnivý Kohout, a to konkrétně 28. ledna 2017.

 

Jaký tedy bude rok 2017, a co čínský horoskop pod vládou Ohnivého Kohouta slibuje?

Číst dál...

Milí přátelé,

většina z nás to má s dodržováním novoročních předsevzetí všelijak. V záplavě emocí se zařekneme, že odbitím půlnoci změníme razantně některou část svého života, většinou týkající se našeho zdraví.

Tápete, jak se po náročném roce a vánočních svátcích fyzicky očistit a jen tak se nechcete vzdát svého novoročního předsevzetí?

 

Neera detoxikační kůra

 

Číst dál...

vánoce

Vážení a milí zákazníci a přátelé obchůdku U Džoudyho,

rok se s rokem sešel a opět se nám přiblížily Vánoce. Začíná adventní období. A to je čas, kdy bychom si mohli připomenout alespoň některé ze starobylých tradic, se kterými je toto období spojené.

Jaký je vlastně význam slova "tradice"?

Tradice jsou souhrn ustálených zvyků a obyčejů, který vychází z kultury národa, a předává se převážně ústně. Každá tradice je samozřejmě živá, a proto je poplatná době a lidem. Je to vlastně životní moudrost, která se předává z generace na generaci.

Číst dál...

Milí zákazníci,

už jen pár týdnů nás dělí od Štědrého dne, takže ti z nás, kteří nenechávají nákupy vánočních dárků na poslední chvíli začínají přemýšlet, komu, co a hlavně kde nakoupí, aby mu udělali pod stromečkem radost.

Proto nám dovolte, abychom Vám nabídli výběr dárků, které můžete pořídit v našem obchůdku U Džoudyho. Ti, kteří to mají do Prahy daleko, anebo ti, kteří pro nedostatek času nemají možnost zavítat k nám osobně, jistě přivítají možnost nákupu prostřednictvím našeho elektronického obchodu. Pracovníci e-shopu pro Vás přichystali výběr zajímavých tipů na dárky, které jistě potěší Vaše blízké.

 

Číst dál...

Milí zákaznici a příznivci přírodních způsobů léčby,Esence

většina z Vás již dobře zná Bachovy květové esence. Pozitivní vliv výtažků z rostlin na lidský organismus jednoduše nelze popřít. A vzhledem k tomu, že jsme milovníci přírodních produktů, rozhodli jsme se rozšířit náš sortiment o exkluzivní Africké stromové esence stromů lesa Platbos.

Les Platbos, nejjižnější les v Africe je botanickým exponátem, jelikož stromy v něm rostou neobvyklým způsobem. Les tvoří třináct rozdílných druhů stromů, které nikde jinde na planetě nerostou společně.

 

PRODEJ PRODUKTŮ PLATBOS UKONČEN.

 

Stromy lesa Platbos mají neobyčejně silné a stabilní energetické pole. Proto má tento tajemný a pozoruhodný les takový ozdravný potenciál.

Africké stromové esence a rozprašovače jsou ručně vyráběny z listů a květů stromů lesa Platbos. Působí na jemné úrovni, na energetickém poli člověka.

Jejich cílem je uzdravovat a harmonizovat emoční, mentální a duchovní potřeby.esencemale

 

Číst dál...

Období od 4.11 – 16.11.2016

Robert Policar

 

Foto RobPodle mayské astrologie vstupujeme do období 1-Ix(Jaguár). Toto je velmi silné období, kdy se můžeme lépe naladit na svou vlastní sílu. Po dynamickém období Draka se energie více uklidní, a tak vzniknou skvělé podmínky pro naše aktivity. Jde především o uvědomění si své moci a vnitřních schopností. Vyplatí se pravidelně stáhnout do ústraní a sledovat své okolí jako jaguár. Jednejte tím nejlepším způsobem, jakého jste schopni, ale zároveň nebuďte napjatí. Zkuste být jako jaguáři. V tichosti a elegancí sledujte své cíle a ladně jich dosahujte. Pravidelné sezení v místech, kde nebudete okolím rušeni, vám mohou pomoci si uvědomit pravé hodnoty, pro které stojí žít.

Nezáleží na tom, co si myslí ostatní. Důležité je, abyste byli v souladu se svým srdcem. Když budete v souladu se svou vnitřní pravdou, je jen otázka času, kdy se vaše vlastní moudrost naplno projeví v realitě. Někdy to může trvat roky, a proto potřebujete víru ve své srdce. Abyste se naučili svému srdci důvěřovat, chce to pravidelný trénink. Nejlépe 24 hodin denně. Pro začátek však stačí půlhodina denně. Když si pro sebe uděláte čas a spočinete ve svém srdci, začne k vám promlouvat vaše síla, která však nebude násilná. Bude klidná, hluboká, tajemná a radostná zároveň. Dodá vám to neobyčejnou sílu a pochybnosti zmizí. V tichosti se pak budete pohybovat životem a moudře se naučíte používat svou sílu. Každý tuto sílu může pociťovat trošku jinak, ale nikdy jí nechybí laskavost a soucit. A to z důvodu, že vychází z vašeho srdce.

Číst dál...

Čínská medicína

Milí zákazníci,

jak již víte, neustále se snažíme rozšiřovat sortiment a řadu přírodních doplňků pro Vaše zdraví. Tentokrát jsme se rozhodli posílit naši přírodní lékárnu o extrakty z medicinálních hub.

Extrakty medicinálních hub se využívají v tradiční medicíně již dlouhou dobu, a to nejen v Číně. Pojďme otevřít dveře medicíně s historií.

Nejvýznamnějším účinkem medicinálních hub je především posilování imunitního systému. Vědecky bylo zjištěno, že díky složitým komplexům polysacharidů posílí medicinální houby náš organismus nejen proti baktériím a virům, ale třeba i proti kvasinkám a mnoha dalším externím patogenům.

Číst dál...

Období od 9.10 – 21.10.2016

Robert Policar

 

Foto RobPodle mayské astrologie vstupujeme do období 1-Lamat (Králík). Je to čas, kdy bychom měli rozvíjet radost ze života, své tvůrčí snahy a pěstovat smysl pro humor. Je čas se nebrat příliš vážně a smát se paradoxním situacím v životě, které mohly v poslední době vyvstat, a to na různých úrovních.

Mnoho lidí se cítí na podzim sklesle, protože se den zkracuje a bývá chladněji. Smutné nálady mohou být u některých lidí na denním pořádku, zvláště díky plutonickým vlivům, které v těchto dnech byli zvláště silné. Otázka sebedůvěry a zdravého sebevědomí mohly být prověřeny skrze jiné lidi a autority. A tak vztah k sobě mohl být prozkoušen různými situacemi, které se mohly zdát až iracionální. Proto je důležité využít vibrací, které nám znamení Lamat (Králík) dává. Najděte svou radost a buďte kreativní. To je jeden z nejosvědčenějších způsobů, jak se vymanit z hlubin temných emocí.

Je otevřeno téma rozkoše a humoru, které by mělo být trvalou součástí našeho každodenního života. Pokud nenalézáte radost ve vašem životě, může to být vážné znamení toho, že nežijete svůj vlastní život. Podpořte sami sebe a udělejte si čas na přátelská setkání. Pořádně se zasmějte a prožijte spolu příjemný čas. Můžete druhé překvapit něčím originálním a udělat jim tak nečekanou radost. Nechoďte za druhými jen tehdy, když se cítíte špatně. Nedělejte ze svých vztahů odpadkové koše.

Číst dál...

Aktuality z obchodu