Mála z Rudrakshi

Kód: 933891.01
Neohodnoceno
261 Kč
Na dotaz
Položka byla vyprodána…
Mala z plodů Rudraksha.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Mala je meditační pomůcka, která slouží k počítání manter. Je používána zejména v hinduismu a buddhismu, ale lze říci, že je obrodou křesťanských růženců. Tradičně je Mala složena ze 108 korálků - mantra se má opakovat 100 krát a osm korálků navíc je pro nejvyšší dobro všech. Zároveň také znázorňuje 108 vtělení Buddhy.

Tato Mala z Rudrakshi je vyrobena ze semínek plodů posvátného stromu Elaeocarpus ganitrus, který roste od úpatí Himalájí, v Nepálu a Indii až po jihovýchodní Asii. Rudraksha doslova znamená ,,Boží slzy,, a říká se jí také ,,slzy boha Shivy". Tento název vznikl podle legendy, kdy bůh Shiva jednoho dne usedl na zem a začal meditovat za 1000 šťastných a bohatých let pro lidstvo. Když dokončil meditaci, začal plakat slzy soucitu. Jakmile slzy dopadly na zem, na jejich místě začaly vyrůstat stromy, jejichž plody Rudrakshi mají božskou energii a moc přinášet do života zdraví, šťěstí a harmonii. Hinduisté a buddhisté ctí Rudrakshu jako své posvátné semínko, které přináší mír, sílu a ochranu. Lze ji nosit v podobě náhrdelníků, náramků, přívěšků a je užívána k meditaci.

RUDRAKSHA vytváří obrovskou pozitivní energii pro tělo, mysl a duši. Pomáhá změnit karmu nositele a vede ho přirozeně po pravé cestě za jeho účelem. Tím se jeho cesta stává snazší a rychlejší. Tlumí stres a pomáhá se lépe vyrovnat se starostmi, a tak zklidňuje smysl. Přináší jasnost, zostřuje mysl a zvyšuje sílu intuice. Zlepšuje koncentraci a má protistárnoucí účinek. Studie také ukazují, že muži i ženy pociťují zvýšenou výkonnost a energii už pár hodin po nošení nebo kontaktu s pokožkou. Nemá žádné negativní vedlejší účinky, její působení je dokumentováno po dobu více než 3000 let.


Délka: cca 80 cm

Průměr semínek: cca 8 mm

Počet korálků: 108

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: