Celková cena:
0
Lidé lži - M. Scott PeckLidé lži

-10%

Lidé lži

Psychologie lidského zla.
celý popis »
Prodejní cena se slevou
na prodejně
349
na eshopu
314
skladem
Popis

Slavná kniha psychologa M. Scotta Pecka, autora známých titulů Nevyšlapanou cestou, Postel u okna či V jiném rytmu, obrací svou pozornost k jednomu z největších témat lidského života – k otázce zla. Projevy lidského zla a jeho podstatu zkoumá jak z vědeckého, psychologického a psychiatrického hlediska, tak z pohledu široce chápaného křesťanství. Autor vychází ze své bohaté terapeutické praxe, živě přibližuje několik výrazných příběhů, s nimiž se během své práce setkal, včetně účasti na exorcismu, a rozbor problému lidského zla rozšiřuje o otázky narcismu, kolektivní viny, pohodlnosti a lhostejnosti. Peckův odborný zájem nezůstává jen u analýzy, vede k úvahám o osobní spiritualitě člověka a zdůrazňuje zásadní roli lásky a dobra jak v životě, tak v terapeutické práci.

Rozměry:
14,5 × 20,5 cm
Nakladatelsví:
Portál
Vazba:
brožovaná
Počet stran:
288 stran
Rok vydání:
2018

O autorovi M. Scott Peck

Americký psychiatr a autor, kterého nejvíce proslavila kniha Nevyšlapanou cestou, které se vydalo přes 10 milionů kusů a která byla přeložena do více než dvaceti jazyků.

Vystudoval Harvardovu univerzitu a studia ukončil rokem 1958. O pět let později absolvoval lékařskou fakultu. Jako psychiatr nejprve sloužil u americké armády, poté si zřídil vlastní psychiatrickou ordinaci. V roce 1984 se přičinil o založení neziskové vzdělávací Nadace na podporu komunity. Ve svých knihách Scott Peck kombinoval zkušenosti z psychiatrické profese s duchovními aspekty života. V roce 1980 vstoupil do Americké episkopální církve, později se stal vyznavačem hnutí New Age a budil pozornost svým nekonvenčním přístupem k víře. Na sklonku života onemocněl Parkinsonovou chorobou a rakovinou.

Další zboží

DOPORUČUJEME

Jak na pasivní agresi - Radka Gottwaldová
Jak na pasivní agresi
239
265
Láska agrese deprese - Niek Brouw
Láska agrese deprese
248
275
Nevyšlapanou cestou
Nevyšlapanou cestou
268
298
Přátelská sněhová vločka
Přátelská sněhová vločka
89
99