Kořeny ženské spirituality

Kód: 932489.01
Neohodnoceno
490 Kč –10 %
Kořeny ženské spirituality
490 Kč –10 % 441 Kč
Skladem (4 ks)
Možnosti doručení
Návrat a transformace starověké moudrosti.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Způsob, jakým je žena vnímána dnes - jako matka, hospodyně, pečovatelka, pracující žena, je výsledkem tisíciletého vývoje. Avšak existovaly doby, kdy byla žena vnímána mnohem rozmanitějším způsobem - jako kněžka, bohyně, dárkyně života či posvátná milenka. 

Kam se poděla ženská pospolitost?

Proč spolu ženy soupeří, místo aby se podporovaly?

Jsou boje a války skutečně nedílnou součástí naší reality a bylo tomu tak „vždy“?

Odkud pramení historicky podřízená role ženy a jak to všechno začalo?

Kniha přináší odpovědi na  tyto a mnohé další otázky spojené s postavením ženy ve společnosti, rodině či historii.

Kniha Kořeny ženské spirituality, vyšla poprvé v roce 2013, a stala se pro mnoho žen zásadní knihou – „biblí“ - na cestě jejich osobního rozvoje. Je obohacena o autorské ilustrace malířky Zuzany Kadlecové.

 

Kniha historickým, mytologickým a terapeutickým pohledem zachycuje období před nástupem patriarchátu a odkrývá málo známé skutečnosti o době, kdy byla uctívána ženská polarita v podobě Bohyně. Autorka Terezie Dubinová v sobě vzácně snoubí kvality akademické, terapeutické a duchovní Informace čerpá z hlubokého studia akademických pramenů (ze znalosti původních textů Bible a starověkých mýtů), ze zdrojů terapeutických i ze své osobní zkušenosti.Role ženy i muže se mění, stejně tak jako naše partnerské vztahy. Jejich novou podobu, své poslání i své kořeny nyní všichni znovu objevujeme.


O autorce:

Terezie Dubinová, PhD. vystudovala hebraistiku a kulturologii na FF UK v Praze. Celým jejím životem se prolíná blízký vztah k židovské kultuře a odráží se v její přednáškové, studijní a autorské práci. Jak sama říká, mateřství zahájilo její radikální osobní vývoj, kdy se začala více zabývat ženskými tématy, jak z akademického, tak ze spirituálního pohledu. Dnes provádí ženskými semináři a přednáší po celé České republice.

Je autorkou knih Ženy v Bibli, ženy dnes a Kořeny ženské spirituality. Také se věnuje astroterapeutické práci. Aktivně se zabývá společenskými a občanskými tématy. V roce 2016 jí vyšla kniha rozhovorů se signatářem Charty 77 a římskokatolickým farářem Svoboda jít s Bohem. Rozhovory s Josefem Kordíkem.

 

 

 

 

 

ajímavých osobností.

Doplňkové parametry

Kategorie: Knihy
Nakladatelsví: Zlatý Květ
Počet stran: 312
Rok vydání: 2018 (2. vydání)
Rozměry: 20 x 28,3 cm
Vazba: brožovaná

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: