Celková cena:
0
Kalendář:
Výstava - kamenná prodejna
Datum:
13. 02. 2018

Popis

Na této prodejní výstavě můžete shlédnout autorčiny léčivé obrazy – mandaly malované na hedvábí a zde poprvé zároveň i originální obrazy z cyklu „Duše zvířat“ a „Nádherný svět“, které kombinují ruční malbu a tisk na plátno a jsou zdobeny štrasovými kamínky.

Mandaly symbolizují nekonečnost života a nekonečnost proměn jeho forem. Nejsou to jen krásné obrazy, jež vznikly kombinací barev a tvarů, ale nesou v sobě sílu, kterou vyzařují do prostoru. Sílu s darem uzdravovat duši člověka. Mandala s námi mluví svým specifickým jazykem - mění se, točí, vystupuje nebo ustupuje z prostoru, či vnímáme její energii - oslovuje nás, komunikuje s námi a stává se tak i vhodným nástrojem k sebepoznání. Zprostředkovává nám kontakt s duševními procesy, které stojí za „oponou“. Pomáhá nám uvědomit si a poznat ty části nevědomé duše, které nás sice hluboce ovlivňují, ale jsou vědomím těžko zachytitelné.

Ručně malované mandaly MUDr. Ivety Skálové - Špatenkové vznikají v „inspirovaném stavu“, původní originály jsou malované na hedvábí. Na této výstavě máte možnost shlédnout jak originály, tak i reprodukce těchto obrazů.


O autorce:

MUDr. Iveta Skálová - Špatenková je terapeutka a malířka. Svojí prací upozorňuje na možnosti využití mandal jako nástrojů pro práci s nevědomou psychikou a k probuzení hlubinných tvůrčích sil lidského ducha. Vychází ze starých moudrých učení a tradic, z hlubinné psychologie a hlavně ze své každodenní praxe terapeutky.

Tvorba léčivých obrazů – mandal je částí její terapeutické praxe, v níž se snoubí touha léčit, inspirovat a vyjádřit se skrze tvoření. Jde o spojení talentu, vědomostí a daru; malováním přenáší abstraktní inspiraci do konkrétních forem.

Více o autorce a její tvorbě či terapeutické praxi se dozvíte na www.jogasebepoznani.cz

 

plakatek spatenkova