Celková cena:
0
Kalendář:
Výstava - kamenná prodejna
Datum:
14. 01. 2018

Popis

Nová prodejní výstava Štětec namočený do kávy, odráží můj konec roku a dále naznačuje mojí cestu v roce novém. Zachycuje moje osobní postřehy z léta, když jsem se ve svém bohatém životě zastavil a díval se kolem sebe. Když přijde ten pravý čas, udělám si dvě kávy. Jednu začnu popíjet a do druhé namočím štětec a začnu malovat. V ten okamžik už víc nepotřebuji...

www.sedimentoart.com

 

Milan Maršálek

maršálek

Narozen v Praze 1972 leden

Káva… ticho… a vnitřní jednota. Soustředění. Po vypití prochází káva jeho tělem, jakoby mu byla múzou, která k němu mluví zevnitř. Našeptává skrze svoji sedlinu, uvízlou na dně hrnku. Každá káva je jiná… A on je rozezná… Zkoumá detajlně hloubky barevných odstínů jejího zrna a se štětcem v ruce dokáže využít jejích vnadných svodů, jejích tajuplných skrytých možností. Nazývá svou techniku sedimento art… v jeho rukách se zrodila, svými slovy ji pojmenoval.

Žije v Praze… zapuštěn sám v sobě, inspirován prožitky ze svých dlouhých a dalekých cest, protknutých mnoha setkáními, která dosud ovlivňují jeho život.

Jeho inspirací je příroda ve své surovosti a tajemnosti a jeho snahou je zachytit ji bez subjektivního zabarvení. Jeho díla se tak stávají „pravými“ ve smyslu ryzími a jsou oproštěná od jakéhokoli chtěného dojmu. Zachycují tak přítomný okamžik, který je obnaženou skutečností ztvárněného a vzbuzují v nás tedy stejné pocity, jako bychom tyto subjekty viděli naživo… jako bychom je vnitřně cítili.

Apolena Novotná

kamarádka