Celková cena:
0

"Obnova buňky, a tím i celého těla je výsledkem vyrovnání deficitu anorganických solí." (Dr. Wilhelm H. Schüssler)

logo160

Koncepce buněčných nebo biochemických tkáňových solí byla formulována postupně od roku 1870 jako evoluce pionýrských prací významných evropských vědců a lékařů jako byl Gustav von Bunge (1844 - 1920), Jacob Moleschott (1822 - 1893), Justus Von Liebig (1803 - 1873), Rudolf Virchow (1821 - 1902) a Wilhelm H. Schüssler. Jejich práce vedly k poznání, že anorganický (minerální) materiál je esenciální pro zdraví a život vůbec.

Dr. Wilhelm H. Schüssler identifikoval a určil dvanáct minerálních tkáňových solí a závěrem jeho výzkumu bylo poznání, že nedostatek některé z těchto solí vede k narušení buněčného metabolismu, případně až k narušení zdraví. Pokud je příslušná tkáňová sůl pravidelně doplňována ve formě, v níž může být buňkami utilizována, mohou tyto buňky opět dosáhnout schopnosti normálně fungovat - zlepšuje se zdraví a tělesná pohoda.

zaklad

Číst dál...

Pro zákazníky obchůdku U Džoudyho jsme nově zařadili do našeho sortimentu řadu zajímavých japonských čajů, originálně balených převážně po padesáti gramech. Jedná se (kromě dvou výjimek) o klasický japonský zelený čaj. Ten si v našich zemích získává čím dál větší oblibu. Pro ty, kdož toho o japonském čaji a jeho přípravě zatím příliš nevědí, jsme připravili náš krátký článek.

Green tea leaves

Čajová kultura má v Japonsku velmi dlouhé kořeny. Například první čajový rituál vznikl v Japonsku už před více než osmi tisíci lety. Pití čaje přinesli do Japonska buddhističtí mniši, kteří studovali v Číně. Znamená to, že i rostlina je původem stejná - Všechny druhy čaje jsou zpracovávány z lístků jediné rostliny zvané Camellia sinensis (někdy též Thea sinensis) teda Čajovník čínský. Jedná se o stálezelený keř, jehož výška se na plantážích udržuje do výšky jednoho metru. Díky tomu se čajové lístky sklízí pohodlněji a úroda je větší. Japonské čaje mají tři základní sklizně do roka. První – přibližně v květnu (nejkvalitnější – klasická „sencha“), druhá (průměrné kvality) přibližně v červnu a třetí (nejnižší kvality) v září. Čajovníku se daří hlavně ve vyšších nadmořských výškách – je tam sice menší sklizeň, ale čaj je pak mnohem kvalitnější. Čajovníkový keř se na jednom místě pěstuje 40 až 100 let a první lístky se mohou

Číst dál...

konvička Yixing dýněKoupíte si nové čajové nádobí a nejste si jisti, jestli ho můžete okamžitě začít používat. Laik většinou tápe, co by se mělo s novou konvičkou udělat ještě před tím, než z ní zavoní první čaj. Náš článeček nebude samozřejmě o konvičkách, které mají glazuru, tam je ošetření snadné. Stačí horká voda (nepoužíváme žádné saponáty ani jiné čistící prostředky a necháváme volně doschnout). Jiné je to u hliněných a keramických konviček bez glazování. U nich je velmi důležité provést procesy, zvané "zatažení" a "začajování". Díky této operaci se odstraní pachuť hlíny, která by mohla poškodit výsledný čaj a konvička pak získá lepší vlastnosti co se týče udržování tepla a samotné životnosti.

U Džoudyho máme dobrou zkušenost se způsobem, který Vám níže popíšeme:

 

1. Vyčištění konvičky

Konvičku vypláchněte vlažnou vodou a lehce vydrhněte houbičkou nebo kartáčkem, aby se odstranily případné kousky uvolněné hlíny (nepoužívejte žádné čistící prostředky pouze vodu).

2. Propláchnutí

Konvičku po vyčištení několikrát propláchněte vlažnou vodou. a nechte samovolně vyschnout.

3. Vyvaření

Konvičku umístěte do nádoby, nejlépe hrnce, a to tak, aby bylo možno ji celou zalít. Položte ji na čistý kus látky určený pouze pro tento proces. Do nádoby nasypte hrst čaje (doporučujeme použít takový, který později budete z konvičky popíjet) a zalijte teplou vodou. Přiveďte k varu a za mírného probublávání dejte vařit cca 1 hodinu. Poté nechte konvičku v nálevu přes noc stát.

4. Závěr

Ráno konvičku vytáhněte z výluhu, opláchněte a nechte na vzduchu vyschnout. Nyní je již vaše nová konvička připravena k používání. A před samotným užíváním je dobré ještě konvičku „začajovat“. Což znamená jen to, že připravíte několik nálevů z čaje, které necháte v konvičce déle louhovat a nakonec vylijete. Tento proces není úplně nutný, ale zvýšuje to odolnost konvičky i uvnitř a materiál konvičky nasákne více čajového aroma.

A nakonec dvě rady z čajovnické praxe:

 

Občas se může na konvičce vyskytnout světlý, téměř bezbarvý povlak. Zejména pokud zvolíte variantu zatahování čajem. Nejde o nic špatného, povlak můžete snadno odstranit kartáčkem a několikerým opláchnutím ve vlažné vodě.

Při koupi si dobře konvičku prozkoumejte. Na první pohled i malá, nevinně vypadající prasklinka se může při procesu zatahování a začajování vyvinout v defekt, který by se mohl rozšířit a konvičku nenávratně poškodit. Proto je důležitá prvotní očista konvičky, při které si ji pečlivě prohlédnete a také ji provlhčíte a snížíte tak pro konvičku teplotní šok z vroucí vody.

 

 

Přejeme příjemné chvilky u misky dobrého čaje!

Vaše čajovna U Džoudyho

Číst dál...

kung_fu_setKung-fu čcha aneb čínský čajový obřad
autor článku: Petr Vrána


Názory na to, proč se čínský čajový obřad nazývá "kung-fu čcha", se liší. Termín "kung-fu"  neoznačuje pouze čínská bojová umění, nýbrž obecně znamená "mistrovství", resp. určitou "dovednost" či "zručnost", kterou člověk získá po pravidelném a dlouhodobém cvičení.

 
Číst dál...

Čajová expedice U Džoudyho: Skalní čaje z hor Wu-i

 
skalni_caje_zhor_wui_mesto_wuisan.jpg
město Wu-i-šan
v severní části provincie Fu-ťien

Hory Wu-i (Wuyishan / Wu-i-šan) se nachází u stejnojmenného města Wu-i-šan (Wuyishan), které leží nedaleko hranic s provincií Ťiang-si (Jiangxi) na jihovýchodě Číny v provincii Fu-ťien (Fujian). Čaje, jež se zde pěstují, se řadí ke druhu wu-lung (jeden ze šesti základních druhů čínského čaje charakteristický svou částečnou oxidací) a podle přísloví "v horách jsou skály, ve skalách je čaj" se nazývají "skalní".

Číst dál...

cajomirfest_plakatMeteorologové nám v týdnu před zahájením čajomíru, který se konal v sobotu 25. srpna, slibovali deštivo a nevlídno. Ale mocná energie a mystická síla Vyšehradu dokázaly nad Prahu a nad Čajomír dovést sluneční paprsky, které celé místo s drobnými přestávkami jemně zahřívaly.

Čajomír začínal již od rozednění různými rituály, ale podávání čajů započalo až úderem desáté dopolední. My jsme rozložili deku kolem osmé a pomalu se připravovali na hosty zavítavší na svátek čaje.

S přípravami jsme začli již tři dny předem. V naší pekárničce jsme napekli domácí medové sušenky s kokosem a nechali jsme je do soboty uležet, aby změkly. Do degustačních sáčků jsme hostům nachystali senchu Ooita. A nakonec jsme pečlivě vybrali čajové nádobí (japonskou konvičku, litinovou konvici, šálky...) a hlavně masivní čajové moře, kterých máme v naší čajovně hezkou řádku.

Číst dál...

casopis_joga_5_dil_


Zajímavé čtení na letní dny - seriál Čajovny U Džoudyho.

Časopis JÓGA DNES LÉTO 2/2012 je k zakoupení v kamenné prodejně U Džoudyho.
Zajímavé čtení plné zajímavostí nejen z jógových luhů a hájů v Česku, na Slovensku a ve světě.

Od 1.6.2011 putujeme společně s časopisem JÓGA DNES za čajem od jeho historie až po současnost.
Každé 3 měsíce se můžete těšit na pokračování našeho společného objevování.

Číst dál...

casopis-joga-dnes_clanek_4_u-dzoudyho_r


Zajímavé čtení na jarní dny - seriál Čajovny U Džoudyho.

Časopis JÓGA DNES JARO 1/2012 je k zakoupení v kamenné prodejně U Džoudyho.
Zajímavé čtení plné zajímavostí nejen z jógových luhů a hájů v Česku, na Slovensku a ve světě.

Od 1.6.2011 putujeme společně s časopisem JÓGA DNES za čajem od jeho historie až po současnost.
Každé 3 měsíce se můžete těšit na pokračování našeho společného objevování.

Číst dál...

casopis-joga-dnes_clanek_3_u-dzoudyho_r


Zajímavé čtení na zimní dny - seriál Čajovny U Džoudyho.

Časopis JÓGA DNES ZIMA 4/2011 je k zakoupení v kamenné prodejně U Džoudyho.
Zajímavé čtení plné zajímavostí nejen z jógových luhů a hájů v Česku, na Slovensku a ve světě.

Od 1.6.2011 putujeme společně s časopisem JÓGA DNES za čajem od jeho historie až po současnost.
Každé 3 měsíce se můžete těšit na pokračování našeho společného objevování.

Číst dál...