Celková cena:
0
2006 Liu-an Sun Yi Shun Brand Bamboo Basket Tea (cena za 1 g)

-13%

2006 Liu-an Sun Yi Shun Brand Bamboo Basket Tea (cena za 1 g)

Hei Cha, Mao Cha
celý popis »
Prodejní cena se slevou
na eshopu
2
skladem
Popis

Váhali jsme, jestli je stále relativně mladý Liu-An vhodnou volbou do naší nabídky, ale degustace nám zodpověděla více, než teoretické úvahy. Čaj jsme degustovali na konci poměrně dlouhé a náročné ochutnávky – až neuvěřitelně nás uklidnil a přinesl tichou sdílenou radost, přestože tou dobou jsme byli již velmi „přečajovaní“. Přišlo nám zvláštní, že mladý čaj může působit jako vyrovnávací tonikum a po ochutnání jsme se zamilovali.
Čaj je obdivuhodně komplexní, objevuje se aroma sušených švestek, povidel, čerstvě pečených jablek, později nezralých lískových oříšků a nezralé dřevitosti spolu s bylinnými tóny a vůní čerstvě vykopané hlíny (zcela odlišné od typu přítomného u některých tmavých pu-erhů). Chuť je rovněž zajímavá, až vzrušující – s již „přiznanou“ vyzrálou ovocností a tónem sušených meruněk (opět jiného typu, než u světlých pu-erhů) spolu s dozvukem připomínajícím sladkou dýni!
List je tedy spíše výraznějšího aromatického i chuťového profilu, se střednědobou až dlouhotrvající dochutí. Jsme rádi, že jsme narazili na tento kousek a můžeme jej nabídnout dalším pijákům čaje!

UVEDENÁ CENA JE ZA 1g. ZVOLTE SI PROTO PROSÍM MNOŽSTVÍ.

Minimální doporučené množství ke koupi = 5g.