Aktuality z prodejny

Zvonkohry opět U Džoudyho

zvonkohraMilí zákazníci,

v naší prodejně na I. P. Pavlova a našem e-shopu opět najdete nabídku bambusových zvonkoher. A pro ty, kteří se s nimi zatím ještě nestihli seznámit přinášíme krátký článek o tom jaký je jejich význam.

Závěsné zvonkohry jsou samostatnou kapitolou čínského učení Feng shui. Zvonkohry pomáhají energeticky oddělovat vnější a vnitřní prostor a očišťují energii mezi nimi. Takovou energii může každý z nás sdílet. Zvonkohry hrají ve Feng Shui významnou roli jako „nápravný“ prostředek ke zlepšení proudění energie "čchi" tam, kde z nějakého důvodu stagnuje nebo neproudí volně. Zvonkohry slouží také jako předěl mezi dvěma různě funkčními celky - energeticky odlišnými celky nebo jako nárazník proti vniknutí neharmonické energie z vnějšku.

U Džoudyho si můžete vyzkoušet několik různých typů zvonkoher, které se liší velikostí trubiček (průměrem a délkou) a tím pádem zvukem.

Číst dále

 

Lapače snů U Džoudyho

Milí zákazníci a příznivci obchůdku U Džoudyho,Lapače snů

 

i v našem kamenném obchůdku a eshopu se můžete nechat okouzlit magickou mocí lapačů snů. A že nevíte jaký je jejich význam a jak vznikly?

Podle indiánské pověsti měla indiánská maminka potíže se spánkém svého dítěte, které celé noci plakalo. Rozhodla se tedy jít za kmenovým šamanem, který jí poradil, ať vyrobí amulet - lapač snů. Jiný příběh vypráví o šamanovi, který měl vizi, ve které se mu zjevil Iktomi - lstivý pavoučí bůh - a promluvil k němu. Během hovoru sáhl pro provázek, stočený vrbový prut, pírka, proužky kůže, korálky. Mluvil o cyklech života, o strachu, dětství a dospívání, o smrti. Když hovořil o tom, že jsou na světě různé síly - dobré a zlé a směrování člověka podléhá tomu, které poslouchá, do proutku vplétal pavučinu. Upletenou síť pak podal šamanovi s tím, že ho má použít ku pomoci svým lidem, aby měli lepší sny, vize, náladu i cílevědomost. Když prý bude věřit v jeho magickou moc, pavučina propustí dobré síly, ty zlé se zachytí a první sluneční paprsky je spálí…

Číst dále

 

Thovt opět v prodeji

Vážení zákazníci,

pro obrovský zájem byly v minulém měsíci vyprodány knihy Thovt - brány Atlantidy a Thovt - projekt lidstvo.

Knihy momentálně můžete najít opět na našem pultu v oddělení knih a na našem eshopu.

 

Thovt - brány Atlantidy

Thovt - projekt lidstvo

 

Henna - zázrak starý 5000 let

Milí zákazníci a přátelé,Henna Decoration

Hennu zná většina z vás pouze jako přírodní barvu na vlasy, ale možností jejího využití je mnohem více. Pojďme si říct, jaké další využití tato sladce vonící rostlina nabízí.

Co je to Henna?

Lawsonia Inermis, po celém světě známá jako henna, hena či hinna, je rostlina keřovitého charakteru dorůstající obvykle výšky kolem 2 metrů.

Po několik tisíciletí je Henna pěstována především kvůli svým hladkým podlouhlým listům, z nichž se po usušení a nadrcení získává prášek zelené barvy s velmi příjemnou vůní. Tím je získána čistě přírodní barva bez jakýchkoliv chemických přísad.

Henna má také kromě barvící schopnosti mnohé léčebné vlastnosti. Použitím Henny dochází k výrazné regeneraci vlasů a k jejich zpevnění, zamezuje jejich předčasnému maštění a tvorbě lupů, vytváří na vlasech a pokožce přírodní UV filtr. Důležitá informace je, že je Henna přirozeně antibakteriální a antiseptická.

Číst dále

 

Aromatica - nová značka U Džoudyho

V obchůdku U Džoudyho se snažíme seznamovat Vás s českými výrobky, které dosahují té nejvyšší kvality. A proto stále obohacujeme nabízený sortiment zboží o nové produkty, o kterých jsme přesvědčeni, že Vás zaujmou.

http://www.aromatica.cz/img/logo.pngOd začátku května tak můžete v našem obchodě zakoupit velmi zajímavé výrobky firmy AROMATICA. Tato firma je již tradičním český výrobcem bylinných produktů - a to jak čajů, tak i kosmetiky, nebo doplňků stravy. Na českém trhu úspešně působí již od roku 1992 a od té doby si získává stále více příznivců. Oproti ostatním výrobkům, kterých je v oblasti zdravé výživy a přírodní kosmetiky opravdu mnoho, nabízejí výrobky firmy Aromatica vysoký obsah účinných bylinných látek, a tím i vyšší účinnost. A to za cenu více než přátelskou.

aromatica bambuc levandPrvní novinkou je řada tělových balzámů, určená k péči o pokožku celého těla s bambuckým máslem (v bio kvalitě), které je kombinováno s kokosovým olejem a bylinnými extrakty. Balzámy jsou vyráběny v praktickém balení jako tuhý "stick", tyčinka se spodním vysouváním (jako např. rtěnky). Takže jsou vhodné do kabelky či na cesty. Díky této unikátní aplikační formě i složení se přípravek snadno nanáší a lehce roztírá. Praktický roll-on tedy umožňuje přímé nanášení na pokožku a tak si do balzámu nezánašíme nečistoty z rukou.

Bambucké máslo, díky jeho bio kvalitě i absenci barviv, konzervantů, parfémů a také rostlinných extraktů a esenciálních olejů lze doporučit také k ošetření velmi citlivé, ekzematické, atopické pokožky i pokožky malých dětí.

V naší nabídce máme tři druhy balzámů:čisté BIO bambucké máslo s kokosovým olejem (pro citlivou a ekzematickou pleť), dále Bio bambucké máslo s olejem z rakytníku řešetlákového a přídavkem osvěžujícího pomerančového esenciálního oleje (určené zejména pro pokožku suchou a namáhanou nebo podrážděnou nadměrným sluněním), a BIO bambucké máslo obohacené extraktem z měsíčku lékařského a levandulovým éterickým olejem (určené pro hydrataci, regeneraci a zpevnění pokožky).

gelVyživující bambucké máslo spolu s kokosovým olejem intenzivně pečují o vaši pleť a zanechávají ji hedvábně jemnou a pružnou. Tyto výrobky vlastní bio certifikát CPK BIO. Objem výše uvedených balzámů je 75 ml.

Druhou novinkou z produkce firmy Aromatica jsou antibakteriální gely, určené k rychlé očistě rukou bez vody a mýdla, a to především na cestách, kde není možnost umýt si ruce standardním způsobem. Tyto gely jsou čistě přírodní, bez barviv a bez parfémů, pouze obsahují nezbytně nutné účinné množství ethanolu a jsou obohaceny o pečující bylinnou složku. V naší nabídce jsou opět tři druhy: s přídavkem Měsíčku lékařského (Calendula), s Aloe Vera a také Gelík Bob a Bobek pro děti (už od jednoho roku věku) s přídavkem Heřmánku pravého.

prostataGely pečují o kůži, nevysouší a velmi příjemně voní. Jejich antibakteriální účinnost byla ověřena Státním zdravotním ústavem ČR.

Poslední novinkou je rozsáhlá řada dvaceti různých typů bylinných čajů. Firma AROMATICA ve svých začátcích vyráběla výborné sypané čaje. Po letech odmlky se vrací zpět na trh s uživatelsky příjemnějším dávkováním v podobě porcovaných čajů, jejichž náplň je v kvalitě sypaných. V nabídce máme celkem 20 druhů bylinných čajů, které vám pomohou například při redukci váhy nebo při zažívání. Všechny tyto čaje jsou vyrobeny z bylinek od českého dodavatele.

 

Vyzkoušejte některý výrobek z naší nové nabídky, jistě budete příjemně překvapeni.

 

 

Léčivé koloidní stříbro

Přinášíme dobrou zprávu pro příznivce alternativní léčby. Na základě mnoha pozitivních ohlasů ze strany našich zázazníků a odběratelů na obrovskou léčivou sílu koloidního stříbra při řešení různých zdravotních obtíží, jsme se rozhodli zařadit tento sortiment do nabídky naší kamenné prodejny i e-shopu. Těm, kteří se s koloidním stříbrem již setkali a mají s ním své zkušenosti, není třeba tento produkt představovat. pro ty ostatní přinášíme tento článek, ve kterém se můžete dozvědět, co to koloidní stříbro vlastně je, jaké jsou jeho účinky a na jaké neduhy se hodí jej použít.

Koloidní stříbro 1l 10ppm

 

Léčebná síla koloidního stříbra byla po dlouhou dobu uvržena v zapomnění. Přitom bylo koloidní stříbro (jinými slovy "jemně rozptýlené, pouhým okem neviditelné" stříbro) téměř „všemocné“.

Po chemické stránce je koloidní stříbro vlastně vodný roztok kationtů stříbra. Jedná se o nanočástice čistého metalického stříbra, rozptýlené v čištěné vodě. Antimikrobiální účinky koloidního stříbra a forma roztoku umožňují jeho využití v široké řadě případů. Různé koncentrace roztoku jsou připravovány přímo ve výrobě, zakoupený produkt se neředí.

Koloidní stříbro působí jako antibiotikum, antiseptikum a dezinfekce. Posiluje imunitní systém (obranyschopnost). Mírní bolesti, svědění, léčí záněty, podporuje odbourávání toxinů. Napomáhá regeneraci organismu. Ničí více než 650 choroboplodných bakterií, mikrobů, mykóz a plísní. Běžné antibiotikum eliminuje pouze 6 - 7 patogenů.

Číst dále

 

Andělé pro váš domov

andeleMilí zákazníci,

na základě vašich ohlasů jsme se rozhodli rozšířit nabídku keramických sošek andělů, které u Vás měly v období Vánoc tak velký úspěch. Proto od konce března nabízíme již 11 druhů andělů v různých velikostech a designech. Pořiďte si některou z andělských bytostí, která Váš domov nejen ozdobí, ale jistě i ochrání. Nádherně umělecky vyvedené keramické sošky andělů v jemných pastelových barvách (ve stylu "provence") se mohou stát krásným solitérem ve Vašem bytě.
Ceny jsou vemi příznivé - pohybují se podle velikosti od 420.- do 550,- korun. Přijďte do naší kamenné prodejny a vyberte si právě toho anděla, který Vás osobně osloví. Věřte, že ve skutečnosti jsou ještě krásnější, než na obrázku.

 

Nová nabídka didgeridoo

didgeridoo02V Dolních Radslavicích nedaleko Velkého Meziříčí sídlí firma pana Tomáše Dufka - nejlepšího českého výrobce nástroje zvaného "didgeridoo". Víte co je to "didgeridoo"? Nevíte? Možná už jste někdy viděli, anebo slyšeli člověka, který "troubil" na zvláštní dřevěnou dutou troubu a znělo to zajímavě, nezvykle, až exoticky. Hudební slovník označuje didgeridoo jako dřevěný, dechový hudební nástroj, který má své kořeny v Austrálii. Tamější domorodci - aboriginci (původní obyvatelé Austrálie) jej používali jako rituální, rytmicko-melodický hudební nástroj. Tento exotický hudební nástroj  má svůj specifický, nezaměnitelný, zemitý zvuk a jak tvrdí australští domorodci - dokáže prý napodobit všechny zvuky světa. Jakmile se déle zaposloucháte do jeho zvuku, uslyšíte ryčné tóny, kterým se říká tóny alikvotní (určující barvu zvuku).

didgeridoo03Didgeridoo je však především rytmický nástroj, na který se hraje technikou cirkulovaného dýchání. Rytmické figury jsou často podbarvovány různými skřeky zvířat a jinými exotickými zvuky. V hudbě je didgeridoo spojováno se zpěvem, etnickými bubny, flétnami, tibetskými mísami, ale i klavírem, kytarou, basou, saxofonem a dalšími hudebními nástroji. Didgerdioo se čím dál více stává populárním po celém světě a získává si stále více hráčů i posluchačů, kteří objevují nové hudební možnosti i hranice tohoto tradičního australského nástroje. Pokud byste si chtěli rozšířit obzory a pořídit si třeba domů nějakou dobrou nahrávku s tímto nástrojem, doporučujeme některé z CD skvělého českého profesionálního hráče na didgeridoo Ondřeje Smeykala. didgeridoo

V hudebním oddělení obchůdku U Džoudyho už od loňského roku nabízíme několik krásných, řemeslně i umělecky velmi vyvedených didgeridoo, které pochází právě z dílny pana Tomáše Dufka. V březnu jsme pro vás z jeho dílny dovezli čerstvě devět úplně nových, speciálně pro náš obchod zakoupených nástrojů. Jsou vyrobeny z místních dřevin, a to převážně z jilmu, břízy a olše. Přestože jde o australský hudební nástroj, který je vyráběn u nás, českýma rukama a z českého dřeva, v ničem si nezadá s původními nástroji. Každý kus je samozřejmě originál, a to nejen vzhledem, ale především zvukem. Proto didgeridoo nabízíme pouze v kamenné prodejně, kde si můžete nástroje osahat, zkusit si jeho tón a vybrat si právě ten, který vám velikostí, vzhledem i zvukem nejvíce sedí.

Přijďte a vyzkoušejte si, jak zní Austrálie...

 

 
Nově zařazené zboží do e-shopu najdete na Džoudyho webové stránce v záložce "NOVÉ ZBOŽÍ".

 

 

Časopis vědomí U Dždoudyho

vědomíVážení čtenáři,

časopis Vědomí není na našem trhu dlouho. Není to jen tak ledajaký časopis. Nese podtitul "časopis pro všechny, kteří chtějí být opravdu svobodní". Najdete v něm informace, které odpovídají skutečnému obrazu světa podstatně lépe než zprávy, které se na nás valí z většiny světových i českých médií. V našem obchodě jej můžete kupovat již od nového roku.

Rádi bychom Vás informovali, že nové únorové číslo časopisu Vědomí, které máme v našem obchůdku pro Vás připravené, je opět plné inspirativních článků. Najdete v něm mimo jiné esej "Škola základ života", rozhovor s Amit Goswami: "Lidé jsou jedna rodina", nový pohled na causu Charlie Hebdo, zamyšlení "Facebook jako novodobá STB?", a mnoho dalších zajímavých článků a informací.

Časopis Vědomí je ke koupi ve vybraných trafikách a u všech dobrých knihkupců, tedy i U Džoudyho... Starší čísla jsou už bohužel vyprodány, ale únorových je na skladě stále dost. Cena je 59,-Kč.

 

 

Bola - dárek pro těhulky

bolaSkvělý tip na krásný dárek pro nastávající maminky! V naší kamenné prodejně jsme rozšířili nabídku přívěsků, zvaných "bola". Někdy se jí říká podle země vzniku také "mexická bola", a možná jste slyšeli i název "andělské zvonky".

Bola je vlastně magický přívěsek pro těhotné ženy. Uvnitř ozdobné klícky bývá barevná kulička, která je dutá a ve svém nitru ukrývá miniaturní xylofonek. Nastávající maminky tento přívěsek nosí zavěšený tak, aby se dotýkal bříška. Při každém pohybu pak bola vydává jemné zvuky, které jsou ale pro miminko slyšitelné, a které působí na ještě nenarozeného potomka velmi uklidňujícím způsobem. bola zlatLékaři potvrdili, že miminko je schopné tyto zvuky vnímat už kolem dvacátého týdne těhotenství. Je vyzkoušeno (a nejen v Mexiku), že pravidelným nošením boly na bříšku si miminko tyto zvuky zamiluje a zvykne si na ně. Po narození má bola ještě následný efekt. Batoleti totiž její zvuk připadá povědomý a při jeho zaslechnutí se dokáže zklidnit. Je to vysvětlováno tím, že mu cinkání připomene příjemně strávené chvíle v bříšku u maminky. Proto mexickou bolu zavěšují maminky miminkům nad postýlku, nebo ji nosí i nadále. Je také možné ji dítěti ukrýt do oblíbené hračky, nebo do polštářku a tím i dále vyvolávat uklidňující zvuky...

bola zelV naší kamenné prodejně si můžete vybrat z několika druhů - lakované, leštěné, vícebarevné, nebo s kovovým odleskem. V nabídce máme i samostané různobarevné kuličky. Jejich výměnou pak získáte libovolný počet zajímavých šperků. Každá bola má i svůj specifický zvuk. Přijďte do naší prodejny na I. P. Pavlova a vyzkoušejte si je osobně.

Mexickou bolu můžete klidně brát jako velmi originální hudební šperk, který je opravdu zajímavým (a vhodným) dárkem pro všechny nastávající maminky. A samozřejmě nejen pro ně.

 

 

Strana 2 z 4

«ZačátekPředchozí1234DalšíKonec»

Aktuality z obchodu

Přihlášení