Celková cena:
0

Milí zákazníci a čajomilové,

cajovna

od září do čajovny můžete zavítat kromě všedních dní také v sobotu.

Otevřeno je od pondělí do soboty:

 

Po - So: 11:00 - 21:00

Ne: Zavřeno

 

Výjimkou je sobota 2.9.2017, kdy je čajovna z technických důvodů uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Těšíme se na Vaši návštěvu a Vaše spokojené tváře :)

 

 

Číst dál...

Vážení a milí čajomilci,

stejně jako každý červen pro Vás chystáme čerstvou zásilku čajů z daleké Číny. Náš čajovník Michal, kterého znáte z Džoudyho čajovny pro Vás vybral ty nejlepší čajové lahůdky přímo na místě - na čínských čajových plantážích. V současné době je náš čajovník i se zásilkou voňavých čajových lístků na cestě zpět do Prahy.

Aktuálně tak můžete v Džoudyho čajovně ochutnat čerstvé čaje z letošní čínské sklizně. Nabídneme Vám nejen "klasiku" (wu-longy), ale i odrůdy s názvy jako "Dračí studna", nebo Xiang Cha - "Voňavý čaj". Nezapomeňte si ve svých diářích udělat červený puntík a rozhodně navštivte naši čajovnu na I. P. Pavlova a nechte se na vlnách chutí a vůní zanést až do daleké Číny...

Jste srdečně zváni!

Číst dál...

Milí čajomilci,

c601370.01fti, kdož to s čajem a čajovou kulturou myslí opravdu vážně, se nebojí kupovat čajové nádobí vyšší kvality, protože je známo, že například u čajové konvičky je materiál pro kvalitu připravovaného nápoje naprostu určující. Mezi ty úplně nejkvalitnější patří samozřejmě Yixingská keramika. Její historie sahá až do období vlády dynastie Sung. Za první konvici vyrobenou z neglazované hlíny je považována čajová konvička vyrobená na počátku 16. století mnichem nedaleko Yixingu za vlády dynastie Ming. Tyto hliněné konvice si brzy získaly díky svým vlastnostem a mistrnému provedení ohlas a staly se předmětem sběratelského zájmu. Ten vedl nejen ke stále se zvyšující produkci, ale také k výrobě nádobí na zakázku - a tím k vzniku jedinečných uměleckých signovaných originálů. Nádobí zYixingské hlíny se od doby vlády dynastie Ming vyrábí dodnes - na trhu s keramikou je možné koupit nejobyčejnější továrně vyráběné kousky i historicky a umělecky cenné skvosty, jejichž cena je samozřejmě velmi, velmi vysoká.

O ceně nádobí rozhoduje nejen pečeť výrobce na dně, ale také stáří konvičky, kvalita hlíny a především dokonalost jejího provedení.

Číst dál...

Stankova mandalaVážení zákazníci,

jste srdečně zváni do naší čajovny, kde máte od 4. říjnado 28. listopadu 2014 možnost se seznámit s tvorbou paní Jany Staňkové, která již téměř deset let maluje vlastní originální mandaly, se kterými slaví dlouhodobě úspěch na síti fler.cz.

Své mandaly maluje na keramické dlaždice takzvanou "tečkovací technikou", která je časově velmi náročná. Na zadní straně každé mandaly najdete popis na ručně vyráběném losinském papíře. Všechny mandaly jsou signovány J.S a jsou opatřeny jednoduchým dřevěným rámečkem.

Výstava v čajovně U Džoudyho je prodejní.

Číst dál...

zahradka-2

 

LETNÍ VENKOVNÍ POSEZENÍ
Čajovny U Džoudyho
již v provozu.


Příjemné a tiché posezení v centru Prahy.

Čajovna se nachází uprostřed jedné z nejrušnejších přestupních tepen pražské MHD,
přímo u zastávky tramvaje na I. P. Pavlova.


Mohli byste si říct, že není zrovna výhrou hledat klid na rušné ulici, ale opak je pravdou. Stačí otevřít dveře a hned se ocitnete ve zcela jiném světě.

Zastavte se a přijďte si v klidu vychutnat
lahodný šálek čaje, nebo něco zdravého k obědu.

Naše menu najdete ZDE.

 

Číst dál...

Drazí hosté a návštěvníci čajovny U Džoudyho,DSC 8648

s radostí vám oznamujeme, že do našeho čajového lístku zavítal šlehaný práškový čaj Maccha.

Tento práškový čaj prvotřídní kvality je reprezentativním zástupcem japonských zelených čajů.
Používá se v japonském čajovém obřadu a nyní se dá popíjet i u nás. Obřad je velice zdlouhavý a pro tradiční českou čajovnu by ortodoxní přístup nebyl vhodný a tak ho u nás dostanete s naším osobitým přístupem. Podáváme v Čavanu s domácí sušenkou  nebo moderně v maccha koktejlu.

                                           Vaše čajovna.

Číst dál...

Drazí čajomilové, P 30

s radostí Vám oznamujeme, že k nám dorazili čerstvé čaje z Indie a Cejlonu!

Ať už se jedná o Gopaldharu Emperor, ve které se snoubí tradiční chutě podzimních darjeelingů s tóny hrušek a medu, a nebo o tradiční OP Shawlands ze Sri Lanky, který je příjemný zástupce tzv. snídaňových čajů - dobrých čajů za dobrou cenu.

Přijďte je ochutnat...

Číst dál...

Vážení nadšenci čajů a hlavně čajové keramiky,

dorazila nám nová dodávka japonských konviček. V naší čajovně nyní naleznete skvosty, ve kterých dominují květinové motivy či konvičku ve které se snoubí minimalismus s drsnotí černé hlíny. Novinky v japonské keramice si momentálně můžete prohlédnout a zakoupit v naší čajovně U Džoudyho a již brzo i v e-shopu. 

novak

Pro milovníky autorské keramiky Petra Nováka máme potěšující zprávu. Nabídku keramiky v e-shopu jsme rozšíříli o další velice zajímavé kousky konviček, chawanů, gaj-vanů a pod. Veškerou nabídku keramiky Petra Nováka naleznete Zde

Číst dál...

Aktuality z čajovny