Celková cena:
0

Vážení a milí čajomilové, příznivci U Džoudyho,konvička

s koncem září Vám přinášíme aktuální otevírací dobu čajovny. Od října až do dubna bude otevírací doba čajovny opět prodloužena od pondělí do soboty. Ve všedních dnech bude čajovna otevřena vždy od 11:00 do 22:00 a v soboty od 11:00 do 21:00 :)

Těším se na Vaši návštěvu,

Váš tým U Džoudyho.

Číst dál...

Vážení a milí zákazníci, příznivci obchůdku U Džoudyho,Sorry we are Closed Sign

ve dnech 28. a 29. září (pátek a sobota) jsou z důvodu státního svátku naše kamenná prodejna, e-shop i čajovna UZAVŘENY. Upozorňujeme, že v těchto dnech tedy nebude možné vyzvedávat e-shopové objednávky na osobní odběr. Těšit se na Vás budeme opět v pondělí 1. října v plné polní :)

Děkujeme za pochopení,

Váš tým U Džoudyho.

Číst dál...

Bílý čaj se, díky intenzivnímu marketingu o jeho "léčivých“ kvalitách, stal velmi vyhledávaným typem čaje, nejen v Evropě. Za svůj název nevděčí barvě nálevu, ale přítomností charakteristických, bíle ochmýřených výhonků (tipsů). Bílý čaj tvoří jen velmi malou část celkové čajové produkce Číny.


2013 Zhong Yi Hao Fuding Bai Mu Dan (357 g koláček)

Lístky byly sklizeny v roce 2013 a brzy slisovány do 357 gramového koláče. Čaj má i po pěti letech světle zelenou barvu a svěží bylinný projev a výraznou sladkou vůni. Chuť nálevu je plná, svěží, bez výrazných náznaků oxidace, s převažujícími tóny bylinek, koření a borůvek.

 2013 Fuding Bai Mu Dan 12013 Fuding Bai Mu Dan listi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


2015 Zhong Yi Hao Fuding Lao Bai Cha (100 g koláček)

Lao Bai Cha je označení pro starší bílý čaj, v tomto případě jde o Bai Mu Dan sklizený v roce 2015. Hotový čaj byl ponechán v sypané formě, aby lépe zoxidoval a rychleji vyzrál. To je poznat na zlato-hnědé barvě lístků a sladkém závěru chuti nálevu. V roce 2017 byl slisován do 100 gramových koláčků. Tím se zpomalila další oxidace a čaj proto pomaleji dozrává.

Chuť nálevu je plná, atraktivní a sladká, s ovocně-medovými tóny.

2015 Fuding Lao Bai Cha

2015 Fuding Lao Bai Cha listi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


2017 Zhong Yi Hao Shou Mei (sypaný čaj)

Tento bílý čaj pochází z oblasti Fuding. Lístky pocházejí z druhé sklizně, čaj má proto jemnější chuť a přirozeně nižší obsah kofeinu. Chuť je jemná, balzamická, s převažujícími tóny chryzantémy, jahod a koření.

Shou Mei

 

 

Číst dál...

Vážení a milí čajomilové, příznivci U Džoudyho,konvička

s koncem dubna Vám přinášíme aktuální otevírací dobu čajovny. Poslední dubnovou sobotu 28.4. je čajovna uzavřena. Od května až do září bude již otevírací doba čajovny omezena pouze od pondělí do pátku vždy od 11:00 do 21:00. Od října se na Vás budeme těšit i v sobotu :)

Děkujeme za pochopení,

Váš tým U Džoudyho.

Číst dál...

 Vážení návštěvníci čajovny,

polevkav naší čajovně U Džoudyho si můžete objednat výbornou polévku či originální hlavní jídlo dle denní nabídky, z vlastní výroby. Zaměřujeme se zejména na chutné veganské pokrmy, ale u některých je možná také vegetariánská varianta.

Nabídneme Vám výtečné pečivo jako jsou pity z naší pekárny nebo žitný kváskový chléb z firmy Naše pekařství nejen ke konzumaci v čajovně, ale můžete si je také zakoupit a doma z nich připravit chutné pokrmy. 

Tak neváhejte a přijďte ochutnat.

Číst dál...

Aktuality z čajovny