Celková cena:
0

Bílý čaj se, díky intenzivnímu marketingu o jeho "léčivých“ kvalitách, stal velmi vyhledávaným typem čaje, nejen v Evropě. Za svůj název nevděčí barvě nálevu, ale přítomností charakteristických, bíle ochmýřených výhonků (tipsů). Bílý čaj tvoří jen velmi malou část celkové čajové produkce Číny.


2013 Zhong Yi Hao Fuding Bai Mu Dan (357 g koláček)

Lístky byly sklizeny v roce 2013 a brzy slisovány do 357 gramového koláče. Čaj má i po pěti letech světle zelenou barvu a svěží bylinný projev a výraznou sladkou vůni. Chuť nálevu je plná, svěží, bez výrazných náznaků oxidace, s převažujícími tóny bylinek, koření a borůvek.

 2013 Fuding Bai Mu Dan 12013 Fuding Bai Mu Dan listi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


2015 Zhong Yi Hao Fuding Lao Bai Cha (100 g koláček)

Lao Bai Cha je označení pro starší bílý čaj, v tomto případě jde o Bai Mu Dan sklizený v roce 2015. Hotový čaj byl ponechán v sypané formě, aby lépe zoxidoval a rychleji vyzrál. To je poznat na zlato-hnědé barvě lístků a sladkém závěru chuti nálevu. V roce 2017 byl slisován do 100 gramových koláčků. Tím se zpomalila další oxidace a čaj proto pomaleji dozrává.

Chuť nálevu je plná, atraktivní a sladká, s ovocně-medovými tóny.

2015 Fuding Lao Bai Cha

2015 Fuding Lao Bai Cha listi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


2017 Zhong Yi Hao Shou Mei (sypaný čaj)

Tento bílý čaj pochází z oblasti Fuding. Lístky pocházejí z druhé sklizně, čaj má proto jemnější chuť a přirozeně nižší obsah kofeinu. Chuť je jemná, balzamická, s převažujícími tóny chryzantémy, jahod a koření.

Shou Mei

 

 

Aktuality z čajovny